دی ام رمپ
رسانه بازاریابی دیجیتال
5/5 - (2 امتیاز)

آدرس های صفحه (URL) استاتیک و داینامیک

1

بسیاری از افراد در جهان سئو ضرورت بازنویسی آدرس‌های اینترنتی داینامیک (Dynamic URLs) – آن‌هایی که محتویات را از پایگاه‌های اطلاعاتی بیرون می‌کشند – به نشانی‌های اینترنتی استاتیک (Static URLs) که به نظر می‌رسد با عبارات معینی مانند  php/.asp/.html/ یا غیره به پایان می‌رسند، را زیر سوال برده‌اند. یک آدرس صفحه داینامیک اغلب توسط متخصصان بهینه‌سازی موتورهای جستجو مورد انتقاد قرار می‌گیرد؛ زیرا موتورهای جستجو در گذشته مشکلاتی در فهرست بندی و خواندن آن‌ها داشته‌اند.

با این حال، در حال حاضر، Yahoo!, MSN, Google و Teoma همگی در فهرست (ایندکس) خود و در نتایج برتر جستجو، برای جستجوهای بسیار متفاوت، صفحات داینامیک دارند. به نظر می‌رسد که مشکل موتورهای جستجو حل شده است. با این حال، قابلیت استفاده از آدرس‌های اینترنتی داینامیک هنوز مساله‌ای قابل بررسی است. از دیدگاه کاربر، یک نشانی اینترنتی به شکل –http://www.site.com/page.html به طور قابل‌توجهی نسبت به نشانی اینترنتی نوشته شده به صورت http://www.site.com/page.php?ID=2&TAGformat=945bb399ls3 بهتر  و دوست‌داشتنی‌تر است.

مهم نیست که کاربر آدرس اینترنتی را در یک وب سایت قرار دهد، آن را در یک ایمیل ارسال کند، یا آن را روی یک دفترچه یادداشت بنویسد، آدرس اینترنتی داینامیک به وضوح مورد پسند کاربران نیست. مزایای برنامه‌ی mod_rewrite و ابزارهای دیگری که امکان تبدیل آدرس‌های صفحه داینامیک به آدرس‌های استاتیک را فراهم می‌کنند، ممکن است بخاطر توانایی‌های جدید موتورهای جستجو کاهش یابد، اما در کل از بین نمی‌رود.

5/5 - (2 امتیاز)
1 نظر
  1. آواتار علی
    علی می گوید

    به نظرتون برای سایت فروشگاهی بهتر برای هر دسته بندی یک صفحه درست کنیم یا هر محصول نیاز به صفحه مجزا و تولید محتوا داره؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.