» گوگل ادز » ۶ گام آسان برای آماده کردن گوگل برای سال 2021
happy new year greeting card with with 2021 white numbers shape christmas ball orange 1017 28831 ۶ گام آسان برای آماده کردن گوگل برای سال 2021
گوگل ادز

۶ گام آسان برای آماده کردن گوگل برای سال 2021

9 بهمن 1399 20137

حتی پیچیده‌ترین اکانت‌های گوگل نیز هر از چند گاهی نیاز به تمیز شدن دارند. چه زمانی بهتر از سال نو!

در این راهنما، من قصد دارم شما را در طول گام‌هایی که برای ارائه یک بازسازی سریع برای سال جدید به حساب گوگل ادز (Google Ads) نیاز دارید، راهنمایی کنم. بعد از اینکه یک‌بار این مراحل را طی کردید، متوجه خواهید شد که واقعا زمان زیادی طول نمی‌کشد تا حساب خود را چک کنید. حتی ممکن است ایده خوبی باشد که حتی این مراحل را ماهانه طی کنید. با افزایش نتایج و کاهش هزینه‌های تلف شده ناشی از این تمرین، متوجه خواهید شد که 100٪ ارزش وقت شما را دارد!

یادآور سریع کیفیت

قبل از اینکه وارد این شش مرحله شویم، من فقط می‌خواهم به شما یادآوری کنم که چیزی که همیشه باید هدف قرار دهید امتیاز کیفیت بالاست. اگر از قبل نمی‌دانستید، نمره کیفی بالا شانس نشان دادن آگهی‌های شما را افزایش می‌دهد و مقدار مورد نیاز برای پیشنهاد قیمت را کاهش می‌دهد.

relevance plus user experience equals quality score ۶ گام آسان برای آماده کردن گوگل برای سال 2021

۱. یک فهرست از شاخص‌های عملکرد کلیدی تهیه کنید (اگر تا الان تهیه نکرده‌اید)

شاخص‌های عملکرد کلیدی گوگل ادز شما، یا KPI ها، معیارهایی هستند که شما برای تعیین میزان موفقیت گوگل ادز خود استفاده می‌کنید. هر کسب و کاری، بسته به آنچه می‌خواهد از گوگل ادز به دست آورد، شاخص‌های عملکرد کلیدی متفاوتی دارد. برای مثال، اگر هدف اصلی شما گرفتن ترافیک برای وب سایتتان است، برخی از شاخص‌های عملکرد کلیدی شما به احتمال زیاد شامل کلیک و نرخ کلیک (CTR) خواهند بود. یا، اگر اولویت شما دانلود محتوا باشد، برخی از شاخص‌های عملکرد کلیدی شامل تبدیل، نرخ تبدیل و هزینه در هر تبدیل خواهند بود (یعنی هزینه به ازای فعالیت، یا CPA).

بنابراین، تا زمانی که بدانید اهداف شما از گوگل ادز چیست، می‌توانید لیستی از شاخص‌های عملکرد کلیدی را تهیه کنید.

هنوز مطمئن نیستید که شاخص‌های عملکرد کلیدی شما چه هستند؟ گریدر گوگل ادز از WordStream می‌تواند به شما در تعیین محل تمرکز کمک کند.

نکته: یک مجموعه ذخیره‌شده از ستون‌ها ایجاد کنید که معیارهایی که بیشتر از همه برایتان اهمیت دارند را نشان دهد(شاخص‌های عملکرد کلیدی). هنگام مشاهده هر مجموعه از داده‌ها (کمپین‌ها، گروه‌های تبلیغاتی، تبلیغات و غیره) یک دکمه «ستون» را در بالای سمت چپ نمودار خواهید دید. روی آن کلیک کرده و «ستون‌ها را اصلاح کن» را انتخاب کنید.

get google ads account ready columns ۶ گام آسان برای آماده کردن گوگل برای سال 2021

اینجا جایی است که شما مطمئن می‌شوید شاخص‌های عملکرد کلیدی شما و نیز هر معیار دیگری که برای شما مهم است، انتخاب می‌شوند.

get google ads account ready modify columns ۶ گام آسان برای آماده کردن گوگل برای سال 2021

هنگامی که ستون‌ها را همانطور که می‌خواستید تنظیم کردید، مجموعه ستون‌ها را ذخیره کرده و نامی به آن بدهید.

۲. شناسایی شاخص‌های عملکرد کلیدی که عملکرد پایینی دارند

برای داشتن یک عدد برای هدفگذاری (و دانستن این که چیزی درست نیست)، باید در مورد ارزشی که یک عمل مشخص برای کسب‌وکار شما دارد فکر کنید. برای مثال، اگر کسی محتوای شما را دانلود کند، این کار چه ارزشی برای کسب‌وکار شما دارد؟ و چقدر حاضرید برای آن بپردازید؟ عددی که به ذهن می‌رسد هزینه به ازای فعالیت (CPA) هدف شما است.

به غیر از هزینه به ازای فعالیت، دیگر شاخص‌های عملکرد کلیدی رایج شامل امتیاز کیفیت، نرخ کلیک، نرخ تبدیل و سهم اثر می‌باشند. شما ممکن است فقط تلاش کنید که، به جای این که یک عدد خاص داشته باشید که به طور مداوم به دنبال آن باشید، به طور مداوم برخی از این معیارها را براساس داده‌های تاریخی بهبود بخشید. با این وجود، بررسی آن‌ها مهم است.

اگر در تلاش هستید که معیارهایی برای هدف قرار دادن خود به دست آورید، می‌توانید نگاهی به متوسط‌ها برای رقبای حوزه کاری خود بیندازید.

adwords industry benchmarks average ctr ۶ گام آسان برای آماده کردن گوگل برای سال 2021

مهم است به یاد داشته باشید که بسته به این که چه چیزی را تبلیغ می‌کنید، ممکن است معیارهای شما متفاوت باشند. برای مثال، اگر یک کمپین دانلود محتوا را تبلیغ کند و کمپین دیگر درخواست نمایشی را تبلیغ کند، آنگاه کمپین با یک درخواست نمایشی احتمالا ارزشمندتر است و میانگین هزینه به ازای فعالیت بالاتری دارد. هر دو اقدام ممکن است «تبدیل» در نظر گرفته شوند، بنابراین پی‌گیری شاخص‌های عملکرد کلیدی به صورت کمپین به کمپین می‌تواند مفید باشد.

شما شاخص‌های عملکرد کلیدی خاموش را شناسایی کردید، حالا چه؟

در بقیه این مقاله، من اقداماتی که شما می‌توانید برای بهبود عملکرد کلی حساب خود انجام دهید را بیان می‌کنم. اما روش‌های مشخصی برای بهبود نقاط ضعف خاص در حساب شما وجود دارد.

اگر نرخ کلیک شما پایین باشد، باید روی متن تبلیغ خود کار کنید

اگر همه چیز در حساب شما خوب به نظر می‌رسد اما نرخ کلیک شما بسیار پایین است، به احتمال زیاد به این دلیل است که متن تبلیغاتی شما بر مخاطبین شما تاثیر نمی‌گذارد. روی آن کار کنید!

برای نرخ تبدیل پایین، روی صفحات فرود کار کنید

بنابراین کاربران بر روی آگهی‌های شما کلیک می‌کنند و وارد صفحات فرود شما می‌شوند، اما پس از آن تبدیل نمی‌شوند. احتمالا باید صفحات فرود خود را مرور کنید.

راه‌حل‌های دیگر به اندازه این موارد واضح نیستند – به خواندن ادامه دهید.

۳. استراتژی مزایده خود را بازبینی کنید

همانطور که می‌دانید، دو دسته اصلی استراتژی‌ مزایده در گوگل ادز وجود دارد: مزایده دستی و مزایده خودکار.

استراتژی‌های پیشنهاد قیمت در سطح کمپین کنترل می‌شوند. برای تغییر، زیر هر کمپین، روی «Settings» کلیک کنید. زیر «مزایده(bidding)»، روی «تغییر استراتژی پیشنهاد قیمت» کلیک کنید.

get google ads account ready manual bidding ۶ گام آسان برای آماده کردن گوگل برای سال 2021

وقتی کلیک کردید گزینه‌های زیر را خواهید دید:

get google ads account ready manual cpc bidding ۶ گام آسان برای آماده کردن گوگل برای سال 2021

هر دو قیمت دهی خودکار و دستی مزایا و معایبی دارند و من توصیه نمی‌کنم تا زمانی که آن را امتحان نکرده‌اید، هیچ کدام را به کار ببرید. با این حال، شما نیازی به استفاده از یک استراتژی پیشنهاد قیمت یک‌سان در تمام فعالیت‌ها به حساب خود ندارید.

یک استراتژی مزایده خودکار زمان کمتری می‌برد. با این استراتژی قیمت دهی، شما باید به گوگل اجازه دهید تا بداند روی چه چیزی می‌خواهید تمرکز کنید: تبدیل‌ها، ارزش تبدیل، کلیک، یا سهم تاثیر. زمانی که شما یک گزینه را انتخاب کنید، از شما خواسته خواهد شد که برخی اطلاعات را در مورد هدف خود پر کنید و یا حداکثر هزینه را براساس هر هدفی که بر روی آن تمرکز می‌کنید، وارد کنید. از آنجا، شما به الگوریتم گوگل اعتماد می‌کنید تا قیمت‌های پیشنهادی را براساس پیش‌بینی‌های عملکرد آن‌ها تنظیم کند.

از سوی دیگر، با پیشنهاد دهی دستی، شما می‌توانید تصمیم بگیرید که می‌خواهید روی کدام گروه آگهی و کدام کلید واژه‌های کلیدی، براساس تحلیل خودتان از عملکرد آن‌ها، مزایده کنید. بنابراین این گزینه به شما کنترل بیشتری بر روی قیمت‌های خود می‌دهد. بنابراین، تصمیم شما در مورد استراتژی پیشنهاد قیمت برای استفاده در نهایت به این می‌رسد که چقدر می‌خواهید برای مزایده زمان و تلاش صرف کنید و چقدر کنترل برروی پیشنهادات خود لازم دارید.

۴. اضافه کردن چند کلید واژه منفی

اضافه کردن کلمات کلیدی منفی یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای حذف هزینه‌های هدر رفته در حساب گوگل ادز است. از آنجا که عبارات جستجو که منجر به نشان دادن تبلیغ شما می‌شوند، به طور مداوم در حال تغییر هستند، مهم است که از میان آن‌ها نگاهی بیندازید، موارد فوق نامربوط را انتخاب کنید و آن‌ها را به عنوان کلمات کلیدی منفی اضافه کنید. ممکن است بخواهید داشتن فهرست‌های کلمات کلیدی منفی را برای هر فعالیت و همچنین یک فهرست کلمات کلیدی برای کل حساب خود در نظر بگیرید.

get google ads account ready negative keywords ۶ گام آسان برای آماده کردن گوگل برای سال 2021

نکته حرفه‌ای: اگر یک موضوع خاص معمولا در شرایط جستجوی شما ظاهر می‌شود و با تبلیغاتی که برای آن نمایش داده می‌شود مرتبط نیست اما با کسب‌وکار شما مرتبط است، ایجاد یک گروه تبلیغاتی/کمپین جدید را برای آن موضوع در نظر بگیرید.

۵. اضافه کردن مخاطب هدف‌گذاری مجدد

تا زمانی که سایت شما با پیکسل ردیابی گوگل برچسب می‌خورد و ترافیک کافی برای برآوردن الزامات گوگل را دریافت می‌کند، شما باید بتوانید حساب گوگل ادز خود را با اضافه کردن مخاطبان هدف‌گذاری مجدد احیا کنید.

مخاطبان هدف‌گذاری مجدد تبلیغ شما را به کاربرانی نشان می‌دهند که قبلا از وب سایت شما بازدید کرده‌اند. این مخاطبان در سطح کمپین پیکربندی شده‌اند.

get google ads account ready remarketing elf ۶ گام آسان برای آماده کردن گوگل برای سال 2021

همیشه ایده خوبی است که راه‌های خلاقانه ای برای هدف قرار دادن بازدیدکنندگان وب سایت خود پیدا کنید-این راهی آسان برای رسیدن به کاربرانی است که قبلا به برند، محصول و یا سرویس شما علاقه نشان داده‌اند. مانند گذشته، شما در حال کار با مخاطبان گرم‌تری هستید که احتمالاً تبدیل به مشتری می‌شوند. کمپین‌های برجسته اغلب با نمایش تبلیغات خوب کار می‌کنند، اما همچنین خوب است که از این تاکتیک برای کمپین‌های جستجو استفاده کنید-آن را امتحان کنید.

۶. اعمال تنظیمات پیشنهاد قیمت بر روی دستگاه‌ها

یک راه عالی برای کنترل قیمت‌دهی شما ایجاد تنظیمات قیمت در دستگاه‌ها مبتنی بر عملکردشان است. این امر در سطح کمپین یا گروه تبلیغاتی کنترل می‌شود. تنظیمات دستگاه را می‌توان با هدایت به یک کمپین و کلیک روی «دستگاه‌ها» تنظیم کرد.

get google ads account ready device bid adjustments ۶ گام آسان برای آماده کردن گوگل برای سال 2021

مطمئن شوید که ستون‌هایتان طوری پیکربندی شده‌اند که شاخص‌های عملکرد کلیدی شما را نشان دهند (مرحله ۱ را به یاد دارید؟) و داده‌های عملکرد هر دستگاه را با هم مقایسه می‌کنیم. سپس قیمت‌های خود را افزایش یا کاهش دهید. به عنوان مثال، اگر دستگاه‌های موبایل هزینه به ازای کلیک پایین‌تر و نرخ تبدیل بالاتری نسبت به کامپیوترها داشته باشند، شما می‌خواهید پیشنهاد خود را در دستگاه‌های تلفن همراه افزایش دهید یا پیشنهاد خود را در رایانه کاهش دهید.

به یاد داشته باشید که یادداشت بردارید!

با دنبال کردن این شش مرحله، مطمئنا سال جدید را با حساب گوگل ادز با عملکرد بالا آغاز خواهید کرد که به شما کمک می‌کند به اهداف کسب‌وکار خود برسید! زمانی که تغییرات زیادی در حساب خود ایجاد می‌کنید، مهم است که مطمئن شوید که در مناطقی که تغییرات در آن اعمال شده‌اند، کنترل‌های دقیق را انجام می‌دهید. اگر یک حساب گوگل ادز نسبتا بزرگ دارید، ایده خوبی است که سه یا چهار کمپین را انتخاب کنید که بلافاصله بررسی کنید تا غرق نشوید. در هر صورت، من پیشنهاد می‌کنم نوعی سند ایجاد کنید و سه سند اول خود را برای آنالیز و جمع‌آوری یادداشت‌ها انتخاب کنید. من دوست دارم از گوگل شیت استفاده کنم، چون گوگل ادز به شما اجازه می‌دهد تا داده‌ها را دانلود کنید و گوگل شیت را به عنوان گزینه‌ای برای دانلود به شما ارائه می‌دهد.

با یادداشت‌برداری و شروع با چند کمپین، می‌توانید ارزیابی کنید که آیا استراتژی جدید کارآمد است یا خیر و مطابق آن تغییراتی ایجاد کنید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

علیرضا پیر

کار اصلی من سئو و تبلیغات در گوگل است ولی به صورت تجربی در سایر کانالهای دیجیتال مارکتینگ هم فعال هستم. سالهای زیادی در شرکتهای دیجیتال مارکتینگ و آژانس های تبلیغاتی فعالیت داشتم و اینجا سعی میکنم در کنار مقاله ها بخشی از تجربیاتم رو باهاتون به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت