» آموزش سئو » بررسی الگوریتم کبوتر گوگل و تاثیر آن در سئو
acacaacs316850 بررسی الگوریتم کبوتر گوگل و تاثیر آن در سئو
آموزش سئو - الگوریتم های گوگل

بررسی الگوریتم کبوتر گوگل و تاثیر آن در سئو

15 آذر 1399 41200

الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟

معرفی و انتشار الگوریتم کبوتر منجر به یکی از بزرگ‌ترین تغییرات نتایج محلی و محلی-ارگانیک گوگل تا به امروز شده است. این الگوریتم یکی از مهمترین عواملی است که متخصصان سئو شرکت‌ها باید در نظر بگیرند. الگوریتم کبوتر برای اتصال الگوریتم جستجوی محلی گوگل به الگوریتم وب آن‌ها و بهبود پارامترهای رتبه‌بندی براساس فاصله و مکان طراحی شده‌است.

 

جامعه محلی SEO تغییرات روزانه در رتبه‌های محلی و محلی-ارگانیک را به مدت چند هفته‌ پس از انتشار الگوریتم کبوتر گزارش داد؛ از جمله جایگزینی گسترده سبک ۷ گروهی قدیمی‌تر از نتایج محلی با تنها ۳ فهرست.

مشخصات موثر بر سئو الگوریتم کبوتر

بیایید نگاهی به برخی از تغییرات عمده‌ای که به عنوان بخشی از به‌روزرسانی و معرفی الگوریتم کبوتر رخ داده و تاثیرات آن بر سئو سایت بیندازیم :

Pigeon1 بررسی الگوریتم کبوتر گوگل و تاثیر آن در سئو

اولین مشخصه این الگوریتم و تاثیر آن بر سئو

یکی از اهداف بیان‌شده گوگل برای به‌روزرسانی الگوریتم کبوتر، اتصال عمیق‌تر الگوریتم محلی آن‌ها به الگوریتم وب سنتی‌شان برای استفاده کامل از صدها سیگنال رتبه‌بندی است که به الگوریتم وب وارد می‌شوند. این روابط جدید با الگوریتم وب بیشتر بر نیاز کسب و کارهای محلی برای داشتن یک حضور ارگانیک قوی در وب به منظور رقابت برای رتبه‌بندی محلی تاکید کرد.

مورد دوم درباره الگوریتم کبوتر

در همان زمان، الگوریتم کبوتر برای بهبود قابلیت گوگل در محاسبه فاصله و مکان شرکت‌های محلی برنامه‌ریزی و معرفی شده‌بود. در بسیاری از موارد، به نظر می‌رسید که شعاع جستجو محدود شده بود و به کسب و کارهایی که به موقعیت فیزیکی جستجوگر نزدیک‌تر بودند محدود میشد. برای مثال، هنگام جستجوی یک عبارت مانند «پیتزا سانفرانسیسکو»، یک کاربر در منطقه نورث بیچ سانفرانسیسکو، به جای نتایجی درباره کل شهر، نتایج محلی محدود شده به آن محله را  دریافت می‌کند. مستندسازی میزان کامل تاثیرات الگوریتم کبوتر بر روی بسته‌های محلی بسیار چالش برانگیز بود زیرا نوسانات رتبه‌بندی برای هفته‌ها بعد از به‌روزرسانی شایع بودند، و برخی از متخصصان SEO محلی معتقد بودند که گوگل ممکن است برروی مجموعه نتایج متفاوتی تست A / B انجام داده باشد.

با باریکتر شدن شعاع مرزهای نقشه (یا به عنوان بخشی از به‌روزرسانی الگوریتم کبوتر یا در نتیجه یک تست A / B همزمان) بعد از الگوریتم کبوتر، بسیاری از کسب و کارها ناگهان خود را خارج از بسته‌هایی که قبلا در آن‌ها رتبه‌بندی می‌شدند، یافتند. چند سال بعد گوگل در تشخیص معیارهایی مانند فاصله بین یک جستجوگر و یک کسب‌وکار به طور قابل‌توجهی متخصص شده‌است و الگوریتم کبوتر ممکن است به وضوح به عنوان یک گام در طول آن مسیر دیده شود.

مشخصه بارز دیگری که بر SEO تاثیر می‌گذارد

یکی از مهم‌ترین نتایج الگوریتم کبوتر از دست دادن ۷ بسته نتایج محلی بود (مجموعه گوگل از ۷ لیست کسب‌وکار محلی که معمولا وقتی یک جستار موتور جستجو دارای هدف محلی بود، مانند پیتزا شیکاگو یا وکیل در دنور، نشان داده می‌شد). در طول زمان، گوگل به طور مداوم تعداد لیست‌های تجاری محلی که در بسته‌های نتایج محلی خود نمایش می‌دهد را کاهش داده‌است؛ در ابتدا با ۱۰ فهرست شروع می‌شد و در سال ۲۰۱۵، به تنها ۳ فهرست در هر بسته و تقریبا در همه موارد، تغییر یافت. الگوریتم کبوتر یک سال قبل از تبدیل انبوه به ۳ بسته بیرون آمد و ممکن است به عنوان یک گام به سمت پذیرش کامل این بسته‌های کوچک‌شده دیده شود. این کاهش اندازه بسته بسیاری از کسب و کارها را خارج از نتایج محلی قرار داد و باعث شد که برای دیده شدن محلی تلاشی کنند که تا به حال سابقه نداشته.

مشخصه آخر

همانند بسیاری از به‌روزرسانی های گوگل، به نظر می‌رسد که به‌روزرسانی الگوریتم کبوتر منجر به افزایش موقت ورود لیست‌های اسپم می‌شود به داخل بسته‌ها می‌شود و بر نقاط ضعف حیاتی الگوریتم محلی و همچنین نیاز به مردم برای گزارش داوطلبانه تخلفات از دستورالعمل‌های گوگل تاکید می‌کند. یک جنبه ناامید کننده الگوریتم کبوتر، ناتوانی در حال پیشرفت و در عین حال حل‌نشده گوگل برای تمایز بین نام‌های تجاری قانونی و آن‌هایی است که ویرایش‌هایی برای تطابق دقیق با کلمه کلیدی انجام داده‌اند. بسته‌های محلی دارای نام‌های تجاری اسپم تکثیر می‌شوند و شرکت‌های سازگار با دستورالعمل را از بسته خارج می‌کنند.

اثبات حضور الگوریتم کبوتری در وب برای سئو بهتر

 

الگوریتم کبوتر یک چالش برای صاحبان کسب‌وکار محلی است، چرا که به جای اینکه به طور عمده اقدامات بد را مجازات کند، با در نظر گرفتن برخی عوامل که کسب و کارها بر آن‌ها کنترل کمی دارند یا هیچ کنترلی ندارند، موضع گوگل درباره مرتبط بودن را تعریف کرد.

 

 

به عنوان مثال، یک کسب‌وکار نمی‌تواند شعاع گوگل در اطراف نقطه یک جستجوگر برای رسیدن به نتایج بسته محلی را کنترل کند. حتی اگر یک رستوران در سمت غربی یک شهر بهترین غذا را ارائه دهد، در صورتی که جستجوگران انسانی در سمت شرقی شهر واقع شوند، احتمالا از نظر رتبه‌بندی بسته‌ای شانسی نداشته باشد. جنبه‌های این‌چنینی توسط کسب‌وکار قابل مدیریت نیستند.
عوامل موفقیت در SEO بعد از الگوریتم کبوتر
اما خوشبختانه، عوامل دیگری را می توان برای موفقیت در یک چشم‌انداز بعد از الگوریتم کبوتر و بهبود سئو مدیریت کرد، از جمله:

 

 • تاکید بر سیگنال‌های سنتی، ارگانیک-لینک‌سازی هوشمند، انتشار محتوای وب سایت استثنایی و افزایش دامنه قدرت، که همگی از رتبه‌بندی بالای محلی و محلی-ارگانیک حمایت می‌کنند.
 • ایجاد تاکید بر محتوای بیش از حد محلی-ایجاد محتوای متنی، ویدئویی و تصویری که کسب‌وکار شما را با یک محله یا منطقه محلی خاص مرتبط می‌کند، قدرت شما را به عنوان منبعی برای یک شعاع جستجوی محدود شده تقویت خواهد کرد.
 • تاکید بر اصول SEO محلی-رقابت در محیط ۳ گروهی متکی بر گرفتن همه چیز دقیقا در یک چک لیست اولیه SEO محلی است. فعالیت‌هایی که باید انجام دهید شامل بهبود دقت و وسعت استنادها، حذف لیست‌های تکراری، به دست آوردن نظرات مطلوب و بسیاری کارهای اساسی دیگر است. برندهای بزرگ باید توجه ویژه‌ای به این تعهدات اساسی داشته باشند؛ نادیده گرفتن اجرای مناسب می‌تواند آن‌ها را در رتبه‌بندی محلی برای صدها یا هزاران محل نگه دارد.
 •  گزارش اسپم-زمانی که گوگل نمی‌تواند از نتایج محلی خود مراقبت کند، شما می‌توانید کمک کنید. اول از همه، مطمئن شوید که دستورالعمل‌های گوگل را در این نامه می‌دانید، و سپس با گزارش هر گونه تخلفاتی که با آن مواجه می‌شوید، گام‌هایی برای تراز کردن میدان برای همه کسب و کارهای محلی بردارید. گوگل ممکن است همیشه بر روی گزارش‌های شما کار نکند، اما ارزش تلاش کردن را دارد، به خصوص اگر تنزل رتبه یک اسپم کننده ممکن است یک موقعیت عالی برای کسب‌وکار شما ایجاد کند. البته، هرگز یک کسب‌وکار را تنها به این دلیل که متعلق به یک رقیب است گزارش نکنید. تنها لیستی که دستورالعمل‌های گوگل را نقض می‌کنند را گزارش دهید.
حقایق دیگر در مورد الگوریتم موثر بر SEO کبوتر گوگل
 •  الگوریتم کبوتر در ابتدا در ایالات‌متحده معرفی شد، اما متعاقبا در ۲۲ دسامبر ۲۰۱۴ در بریتانیا، کانادا و استرالیا نیز منتشر شد.
 • این الگوریتم گوگل توسط کارشناسان صنعت به عنوان بزرگ‌ترین رویداد الگوریتم محلی از زمان به‌روزرسانی سال ۲۰۱۲ ونیز توصیف شد.

منبع: سایت Moz

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 5.00
Avatar

علیرضا پیر

کار اصلی من سئو و تبلیغات در گوگل است ولی به صورت تجربی در سایر کانالهای دیجیتال مارکتینگ هم فعال هستم. سالهای زیادی در شرکتهای دیجیتال مارکتینگ و آژانس های تبلیغاتی فعالیت داشتم و اینجا سعی میکنم در کنار مقاله ها بخشی از تجربیاتم رو باهاتون به اشتراک بگذارم.

تعداد دیدگاهها: 1

 1. Avatar
  ندا قلچ خانی

  تاثیر الگوریتم کبوتر اگر از شهر های مختلف باشه چقدر بیشتر هست تا زمانیکه صرفا از یک شهر انجام میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×
  ورود / عضویت