بازاریابی محتواآموزش سئو

برای چه کارهایی میتوان از Wordnet استفاده کرد؟

WordNet یک پایگاه‌داده واژگانی (مجموعه‌ای از کلمات) است که سال‌های زیادی توسط موتورهای جستجو و پروژه‌های تحقیقاتی IR مورد استفاده قرار می‌گرفت. این پایگاه‌داده از طریق وب سایت دانشگاه پرینستون قابل‌دسترسی است و حتی برای استفاده غیر تجاری در سیستم‌های لینوکس/یونیکس/مک نیز قابل دانلود شدن است.

wordnet برای چه کارهایی میتوان از Wordnet استفاده کرد؟

WordNet می‌تواند برای به دست آوردن اطلاعات در رابطه با موضوعات زیر برای یک کلمه یا عبارت مشخص استفاده شود:

  • مترادف‌ها (Synonyms) – کلماتی که معنای یکسانی دارند (خاک = تربت)
  • زبرنام‌ها (Hypernyms) –  واژه ای که با واژۀ دیگر در رابطۀ شمول معنایی قرار دارد، اما عام‌تر از آن محسوب می شود (به عنوان مثال خاک نوعی از مواد زمین است)
  • زیرنام‌ها (Hyponyms) – عضوی از یک گروه از اصطلاحات (به عنوان مثال، رس نوعی خاک است)
  • کل واژه‌ها (Holonyms) – نام یک کل که کلمات دیگر بخشی از آن هستند (مواد مغذی بخشی از خاک هستند)
  • جزء واژه‌ها (Meronyms) – بخش‌هایی از «کل واژه» (به عنوان مثال، خاک بخشی از زمین است)

WordNet همچنین اطلاعاتی در مورد هماهنگی اصطلاحات، مشتق‌ها، حس‌ها و غیره ارائه می‌دهد. برای متخصصان سئو، درک آنچه که موتورهای جستجو در مورد عبارات/اصطلاحات هدف‌تان «می‌دانند»، گامی به سوی درک چگونگی ساخت معماری‌ سایت عالی است. مشخص نیست که موتورهای جستجو تا چه حد ممکن است داده‌ها را طبقه‌بندی کنند، اما قطعا می‌توان فرض کرد که هر داده‌ موجود و قابل دسترس برای WordNet می‌تواند توسط موتورهای جستجوی تجاری مورد استفاده قرار گیرد. برای اطلاعات بیشتر، دیدگاه من در SEOChat در مورد این موضوع را ببینید.

 


این متن با استفاده از ربات مترجم مقالات علمی ترجمه شده و به صورت محدود مورد بازبینی انسانی قرار گرفته است.در نتیجه می‌تواند دارای برخی اشکالات ترجمه باشد.
مقالات لینک‌شده در این متن می‌توانند به صورت رایگان با استفاده از مقاله‌خوان ترجمیار به فارسی مطالعه شوند.

از سراسر وب

علیرضا پیر

کار اصلی من سئو و تبلیغات در گوگل است ولی به صورت تجربی در سایر کانالهای دیجیتال مارکتینگ هم فعال هستم. سالهای زیادی در شرکتهای دیجیتال مارکتینگ و آژانس های تبلیغاتی فعالیت داشتم و اینجا سعی میکنم در کنار مقاله ها بخشی از تجربیاتم رو باهاتون به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از سراسر وب
دکمه بازگشت به بالا