» گوگل ادز » بزرگترین آپدیت ‌های گوگل ادز
way concept illustration 114360 1572 بزرگترین آپدیت ‌های گوگل ادز
گوگل ادز

بزرگترین آپدیت ‌های گوگل ادز

9 بهمن 1399 50175

۲۰۱۹ سال وقایع به‌یادماندنی بود. پایان نه چندان خشنودکننده سریال بازی تاج و تخت HBO، الهام بخش ده‌ها میم و هفته‌ها گپ انیمیشینی بود. Billie Eilish ۱۷ ساله بزرگ‌ترین جمعیت در تاریخ ۶۵ ساله جشنواره مشهور خواندن را به خود مجذوب کرد. روز قبل از هالووین، تیم ملی واشنگتن بازگشت باور نکردنی در بازی ۷ را به دست آورد تا اولین عنوان سری مسابقات جهانی را در تاریخ به دست آورد.

افسوس، ما اینجا نیستیم تا در مورد تلویزیون، موسیقی یا ورزش صحبت کنیم. ما اینجا هستیم تا در مورد تبلیغات آنلاین صحبت کنیم و به طور خاص، ۱۱ به‌روزرسانی و نوآوری بزرگ امسال گوگل ادز را تفکیک کنیم. از بازنشستگی معیار جستجوی OG تا معرفی مخاطبان جدید، ۲۰۱۹ در همه زمینه‌ها برای ما موضوع بحث باقی گذاشته است.

۱. بازنشستگی موقعیت متوسط

در ماه فوریه، نخستین مورد از دو خبر حیرت‌آور گوگل ادز در سال ۲۰۱۹ اعلام شد: بازنشستگی موقعیت متوسط. یکی از معیارهای اصلی تبلیغات جستجو، موقعیت متوسط (average position) – که به طور رسمی در پایان سپتامبر هرج و مرج را پایان داد – شاخص اصلی عملکرد مزایده بود.

پیشنهاد قیمت و نمره کیفی شما رتبه آگهی‌تان را مشخص می‌کند، درست است؟ و رتبه آگهی (Ad Rank) شما به نوبه خود تعیین می‌کند که آگهی شما در کجای نتایج جستجوی پولی قرار می‌گیرد – یعنی که موقعیت آگهی شما را تعیین می‌کند.

ad position bid illustration بزرگترین آپدیت ‌های گوگل ادز

نکته اینجاست: موقعیت آگهی، به ترتیب آگهی‌ها اشاره دارد، نه مکان آن‌ها. تنها به این دلیل که شما در مزایده برنده می‌شوید و موقعیت اول را به دست می‌آورید، به این معنا نیست که آگهی شما در بالای SERP نشان‌داده می‌شود؛ بلکه می‌تواند زیر نتایج ارگانیک قرار بگیرد. واضح است که موقعیت میانگین در بازگویی کل داستان عاجز است.

در نتیجه، گوگل تصمیم گرفت تا معیار را به نفع موارد جدید و دقیق‌تر، که در پایان سال ۲۰۱۸ مطرح شدند، بازنشسته کند؛ مانند برترین نرخ اثرگذاری، برترین سهم اثرگذاری و غیره. واکنش‌های متخصصان PPC طیف وسیعی را در بر گرفت، اما به نظر می‌رسد که توافق‌نظر آن‌ها در رابطه با این موضوع به این شکل است: از آنجا که راه‌حل‌های پیشنهاد قیمت خودکار در مزایده بیشتر و بیشتر برجسته می‌شوند، کاربرد استراتژی‌های پیشنهاد قیمت دستی کمتر می‌شود.

۲. تکامل انطباق عبارات و تعدیل‌کننده انطباق وسیع

خبر حیرت‌آور دیگر این است که، در پایان ماه جولای، گوگل اعلام کرد که انطباق عبارات و تعدیل‌کننده انطباق وسیع کلمات کلیدی اکنون برای انواع هم‌معنی نیز نشان داده می‌شود، مانند مترادف‌ها و تاویل. قبل از این اعلام، تنها متغیر نزدیکی که می‌توانست یک عبارت انطباقی یا کلید واژه اطلاح کننده تطابق وسیع را تحریک کند، تعدد و غلط‌های تایپی بود.

phrase match broad match modifier close variants query بزرگترین آپدیت ‌های گوگل ادز

در صورتی که مستعد این هستید که با مواردی مانند انواع تطابق‌ها و انواع عبارات مشابه با دیگران اشتباه گرفته شوید، دچار یک شکست سریع خواهید شد:

  • کلیدواژه منطبق با عبارت با جستارهایی مطابقت دارد که شامل کل کلیدواژه در ترتیب مشخص‌شده آن است. برای مثال، «سالن موی زنان» می‌تواند با پرسش‌هایی مانند «سالن موی زنان بوستون» و «بهترین سالن موی زنان» رقابت کند.
  • یک کلیدواژه تعدیل‌کننده تطابق وسیع با جستارهایی مطابقت دارد که هر عبارت در هر ترتیب در کلید واژه مشخص شده‌است. برای مثال، + زنان + مو + سالن می‌توانند با سوالاتی مانند «سالن مو برای زنان» و «بهترین سالن مو برای زنان در بوستون» مطابقت کنند.

قبل از به‌روزرسانی، یک آگهی با عبارت «سالن موی زنان» می‌تواند برای جست‌وجوهایی مانند «سالن‌های موی زنان» و «سالن موی زنان» نمایش داده شود. چون هر دو یکی هستند – یعنی انواع نزدیک هم‌معنی. همین مساله در مورد تعدیل‌کننده تطابق گسترده صدق می‌کند.

گوگل اینگونه از این موضوع دفاع می‌کند که هدف در پس یک جست‌وجو مهم‌تر از معناشناسی درون یک جست‌وجو است. علاوه بر این، پیش‌بینی هر نوع کلیدواژه‌ای که هدف شماست، غیر ممکن است. تا زمانی که به گزارش اصطلاح جستجو خود دقت می‌کنید، نکات منفی به آن اضافه کنید و از کپی آگهی خود برای استفاده هنگام نیازهای آینده‌‌تان استفاده کنید، نباید مشکلی داشته باشید.

۳. مخاطبان جدید برای تبلیغات جستجو

با کنار گذاشتن این دو خبر بزرگ، اجازه دهید مسیر را عوض کنیم و در مورد خبر خوبی که گوگل در اواسط اکتبر اعلام کرد صحبت کنیم: اولین شبکه جستجو برای مخاطبان همانند و بخش‌های رویداد فصلی برای مخاطبان داخل بازار.

مخاطبان همانند

همانطور که برخی از شما که با تبلیغات آشنا هستند می‌دانند، مخاطبان همانند گروهی از مصرف‌کنندگان هستند که همگی علاقه (یا تمایل) به یک موضوع خاص را نشان داده‌اند. در آخر، گوگل قادر است با نگاهی به عواملی مانند سابقه جستجو و صفحات وبی که به طور مکرر از آن‌ها بازدید می‌شود، لیست این مخاطبان را ایجاد کند.

google ads updates new search audiences بزرگترین آپدیت ‌های گوگل ادز

با قرار دادن مخاطبین همانند در بالای لیست کلمات کلیدی خود، می‌توانید کمپین‌های جستجوی خود را اصلاح کنید و بر روی افرادی تمرکز کنید که واقعا به آنچه می‌فروشید علاقمند هستند. برای مثال، بیایید بگوییم شما بازاریابی در شرکت فروش لوازم آرایشی کاملا طبیعی هستید. به طور سنتی، شما با هدف قرار دادن کلمات کلیدی مانند «آرایش ارگانیک» به مصرف‌کنندگان مربوطه می‌رسید. اگر فراتر از این هم بروید، می‌توانید بازگشت سرمایه را با قراردادن مخاطبان مشابه آرایش و زیبایی در بالای این کلیدواژه‌ها افزایش دهید.

بخش‌های رویداد فصلی برای مخاطبان داخل بازار

در طول چند سال گذشته، ابزارهای کمی به جستجو برای تبلیغ‌کنندگان کمک کرده‌است تا نرخ تبدیل خود را مانند مخاطبان بازار افزایش دهند. با وجود مخاطبان درون بازار، شما می‌توانید دامنه تبلیغ خود را منحصرا به کاربرانی محدود کنید که به طور فعال در جستجوی محصول یا سرویسی مانند محصول شما هستند.

اگر من ماه‌ها برای جستجویی مانند «خودروی هوندا سدان کارکرده» و بازدید از وب سایت‌هایی مانند Cars.com صرف کنم، ممکن است که فرض کنیم گوگل من را در میان مخاطبان درون بازار وسایل نقلیه شخصی قرار خواهد داد. در نتیجه، فروشندگان خودرو و ارائه‌دهندگان بیمه می‌توانند به راحتی با مصرف کنندگانی مانند من ارتباط برقرار کنند – مشتریانی که به وضوح علاقمند به خرید یک ماشین یا محصولی مربوط به ماشین هستند.

google ads updates new search audiences event segments بزرگترین آپدیت ‌های گوگل ادز

درست در زمان فصل تعطیلات، بخش‌ رویدادهای فصلی به شما این امکان را می‌دهند که با مصرف‌کنندگانی که به طور فعال در حال تحقیق درباره یک محصول یا سرویس برای آماده‌سازی برای یک موقعیت خاص هستند، ارتباط برقرار کنید. از آنجا که می‌دانید چرا مشتریان در یک بخش خاص گروه‌بندی شده‌اند و به دنبال کسب و کاری مانند کسب‌وکار شما هستند، می‌توانید پیام‌های خود را بطور هدفمند اصلاح کنید.

۴. یک ابزار گسترش مخاطب که مدت‌ها انتظار ارائه‌ی آن می‌رفت

اجازه دهید به سراغ هیجان‌انگیزترین اعلامیه از گوگل مارکتینگ لایو ۲۰۱۹ برویم: ابزار گسترش مخاطبهمانند مخاطبان فیس‌بوک، ابزار گسترش مخاطب به شما این امکان را می‌دهد تا با رسیدن به چشم‌اندازهای جدید که به طور مشابه با کاربران موردنظر شما رفتار می‌کنند، فعالیت‌های تبلیغاتی خود را افزایش دهید-یعنی، اثرگذاری، کلیک و تبدیل را بدون تغییر بودجه‌تان افزایش دهید.

google ads updates audience expansion tool بزرگترین آپدیت ‌های گوگل ادز

اگر به نوعی، شما هنوز به مرحله فروش نرسیده‌اید، راه جایگزین را در نظر بگیرید: پول بیشتری به مخاطبان فعلی خود بدهید و امیدوار باشید که این کار موثر باشد. با اینکه این استراتژی هر از گاهی موثر است، اما کاملا پایدار نیست. و با اینکه من طرفدار اعتماد کورکورانه به یادگیری ماشین نیستم، اما فیس‌بوک ثابت کرده‌است که مفهوم مشابه موثر عمل می‌کنند. حداقل، باید شما را تشویق کند تا ابزار گسترش مخاطب را برای یک تغییر در نظر بگیرید.

۵. کنارگذاشتن تحویل سریع

اگرچه من این داستان را یک خبرحیرت‌آور نمی‌دانم، اما بازنشستگی بزرگ سال ۲۰۱۹ گوگل ادز قطعا باعث کمی هیاهو شد. در ماه اوت، گوگل اعلام کرد که از ۷ اکتبر، برای فعالیت‌های جستجو و خرید، دیگر تحویل سریع در دسترس نیست (برای کمپین‌های نمایشی و ویدئویی در دسترس باقی می‌ماند.). از تاریخ آن افول، تبلیغ کنندگان خرید و جستجو هیچ انتخابی جز انتخاب تحویل استاندارد نداشتند.

  • تحویل استاندارد: گوگل تحویل آگهی‌های شما را در کل روز (یا در طول برنامه‌ای که تنظیم کرده‌اید) پخش می‌کند.
  • تحویل سریع: گوگل آگهی‌های شما را در هر حراجی که برای آن واجد شرایط هستند تا زمانی که بودجه روزانه شما تمام شود، وارد می‌کند.

google ads updates accelerated delivery بزرگترین آپدیت ‌های گوگل ادز

با توجه به منطق گوگل (که من با آن موافقم): برای یک کسب‌وکار کوچک یا متوسط که با بودجه محدود روزانه کار می‌کند، تحویل سریع مقرون‌به‌صرفه نیست. از آنجا که قیمت حراج در طول روز در نوسان است، اغلب برای تبلیغ کنندگان با بودجه کم بهتر است که تحویل استاندارد را انتخاب کرده و تا حد امکان از فرصت‌های کم‌هزینه استفاده کنند.

با این حال، صرف‌نظر از مقدار بودجه شما، موارد استفاده معتبر برای تسریع تحویل وجود خواهد داشت. به عنوان مثال اگر نمره کیفی شما برای یک کلمه کلیدی معین کم شده باشد، تحویل سریع می‌تواند به عنوان عامل تسریع مرتب‌سازی عمل کند – روشی برای رسیدن به نقطه نظرات. اگر متوجه شدید که تحویل سریع را از دست داده‌اید، توصیه می‌کنیم از تنظیمات مثبت قیمت برای زمان‌های اولیه روز استفاده کنید تا (حداقل تا حدی) کمبود آن را جبران کنید.

۶. معرفی افزونه‌های تبلیغ به شکل سرنخ

اعداد دروغ نمی‌گویند: به علت صفحات کوچک و سطح پایین (در میان سایر موارد)، تبدیل کاربران از طریق گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها کار آسانی نیست.

google mobile benchmarks CVR small بزرگترین آپدیت ‌های گوگل ادز

اخبار خوب برای تمام بازاریاب‌های تولیدکننده سرنخ اینجا: در تلاش برای کمک به شما برای هدایت تبدیل‌های بیشتر از آگهی‌های جستجوی موبایل‌تان، گوگل به تازگی از افزونه تبلیغ به شکل سرنخ جدید پرده‌برداری کرد. با یک افزونه تبلیغ به شکل سرنخ- که در حال حاضر برای آگهی‌های دسکتاپ در دسترس نیست – شما می‌توانید اطلاعات تماس مشتریان آینده‌تان را بدون درخواست از آن‌ها برای ترک SERP جمع‌آوری کنید. به اختصار بگویم: عجله کنید!

google lead form extensions بزرگترین آپدیت ‌های گوگل ادز

وقتی به کاربران اجازه می‌دهید بدون گشتن در وب سایت موبایل‌تان (که احتمالا کند هم هست) بر روی گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها بتوانند فرم شما را پر کنند، افزونه تبلیغ به شکل سرنخ به شما وعده می‌دهد که برای نرخ تبدیل موبایل شما کار شگفت‌انگیزی انجام دهد. بهتر از همه: اگر کاربری در زمان دیدن آگهی شما در حساب کاربری گوگل خود وارد شود، کلیک کردن بر روی افزونه، آن‌ها را به یک فرم میزبان گوگل خواهد آورد که قبلا با اطلاعات تماس آن‌ها پرشده‌است. در زمان نوشتن این متن، نسخه بتا برای تبلیغ‌کنندگان جستجو در همه جا در حال پیشرفت است.

۷. ورود تبدیل‌ها در سطح کمپین

بیایید برای یک لحظه به «گوگل مارکتینگ لایو» برگردیم. اگرچه کنفرانس امسال مملو از نوآوری‌های مربوط به مزایده هوشمند بود – مجموعه راه‌حل‌های خودکار گوگل که از یادگیری ماشین برای بهینه‌سازی پیشنهادهای شما برای اهداف خاص تبدیل استفاده می‌کنند – به نظر من یکی از آن‌ها از بقیه متمایز بود: تبدیل در سطح کمپین.

همانطور که بسیاری از شما می‌دانید، ردیابی تبدیل بخش مهمی از هر حساب موفق گوگل ادز است. با تنظیم ردیابی تبدیل، به گوگل اجازه می‌دهید که بداند کدام فعالیت‌های کاربر برای کسب‌وکار شما بسیار باارزش هستند. زمانی که حساب کاربری شما بیشتر و بیشتر فعالیت می‌کند و گوگل شروع به جمع‌آوری داده‌های تبدیل قابل‌توجه می‌کند، الگوریتم‌های آن‌ها برای بهینه‌سازی اهداف حساب کاربری شما بهتر مجهز می‌شوند.

campaign level conversions tracking google ads بزرگترین آپدیت ‌های گوگل ادز

تکرار می‌کنم: الگوریتم‌های آن‌ها برای بهینه‌سازی اهداف حساب شما بهتر تجهیز می‌شوند. پیش از گوگل مارکتینگ لایو، هیچ راهی برای مشخص کردن اینکه کدام هدف تبدیل برای یک کمپین خاص بسیار ارزشمند است، وجود نداشت. فرض کنیم که شما یک کمپین جستجوی کاملا جدید با هدف افزایش تجربه‌های رایگان ساخته‌اید. اگر کسی روی یکی از آگهی‌های داخل آن کمپین کلیک کند و با روشی غیر از یک تجربه رایگان(به عنوان مثال، یک امضای خبرنامه)، تبدیل شود، عمل آن‌ها هنوز هم به عنوان یک تبدیل محسوب می‌شود – حتی اگر شمارش آن واقعا برای آن کمپین زیان بار باشد.

campaign level conversion setting بزرگترین آپدیت ‌های گوگل ادز

حالا، با تغییر در سطح کمپین‌ها، می‌توانید به گوگل بگویید «هی! این کمپین، اینجا؟ من فقط به تجربه‌های رایگان اهمیت می‌دهم. این تنها هدف تبدیل است که باید دنبال کنید و برای آن بهینه‌سازی کنید. اهداف دیگری که من در حساب کاربری مشخص کرده‌ام، برای این کمپین اهمیتی ندارند.»

این کمی خودکارسازی است که می‌توانم پشت سربگذارم.

۸. یک سازنده تبلیغ بامپر برای همه

در حالی که ما گوگل مارکتینگ لایو را در ذهن داریم، اجازه دهید زمانی را به صحبت در مورد ماشین بامپر (bumper) اختصاص دهیم – ابزاری که در کنفرانس رونمایی شد و به هر کسی که یک ویدئو کوتاه‌تر از ۹۰ ثانیه داشته باشد این امکان را می‌دهد که یک سری از تبلیغات بامپر آماده یوتیوب را ایجاد کند.

حتی اگر با اصطلاح «تبلیغ بامپر» آشنایی ندارید، به طور عملی تضمین شده‌است که در برخی موارد حداقل با یکی از آن‌ها مواجه شده‌اید: آن‌ها تبلیغات شش ثانیه‌ای هستند که قبل از ویدئوهای یوتیوب پخش می‌شوند. با توجه به داده‌های ارائه‌شده توسط گوگل در کنفرانس امسال، یک مجموعه سه‌تایی از تبلیغات بامپر بر روی مصرف‌کنندگان تاثیر بیشتری نسبت به یک آگهی ۳۰ ثانیه‌ای می‌گذارد.

مشکل کجاست؟ تعداد کمی از شرکت‌های کوچک منابع تولید ویدیوهای حرفه‌ای و درخشان را دارند. حتی اگر یک شرکت سرمایه ساخت ویدئویی را داشته باشد، معمولا حدود یک یا دو دقیقه طول می‌کشد. غیر ممکن است که یک ویدئوی ۹۰ ثانیه‌ای را به یک تبلیغ جذاب و منطقی تبدیل کنید.

باید بگویم که غیرممکن بود. با وجود ماشین بامپر -که برای همه تبلیغ کنندگان رایگان است – هر کسی که یک ویدئو نسبتا کوتاه داشته باشد می‌تواند یک سری تبلیغات شش ثانیه‌ای در یوتیوب درست مانند آن ایجاد کند. با توجه به این که امروزه هر کسی چقدر زمان در یوتیوب صرف می‌کند، چطور می‌توانید از آن بگذرید؟

۹. تصاویر ایجاد شده توسط کاربر در نظرات خرید

من کارشناس خرده‌فروشی نیستم، اما نسبتا مطمئن هستم که یکی از دلایل اصلی اینکه چرا مردم هنوز علاقه دارند از فروشگاه‌های خرده‌فروش خرید کنند را می‌دانم: توانایی لمس کردن و امتحان کردن محصولات مختلف. وقتی به فروشگاه H&M می‌روم و یک شلوار را امتحان می‌کنم، فورا می‌توانم خودم را در حالی تصور کنم که آن‌ را در موقعیت‌های مختلف پوشیده‌ام – در رستوران همراه با دوستانم، در حالی که همزمان با گوش دادن به Tha Carter III در خیابان راه می‌روم و غیره. مزیت خرده‌فروشان نسبت به تجارت‌های الکترونیک این است که به مشتریان اجازه می‌دهند چگونگی تاثیر محصولات آن‌ها بر زندگی روزمره را درک کنند.

به همین دلیل است که گوگل تصاویر تولید شده توسط کاربر – یعنی عکس‌های معتبر گرفته‌شده توسط مشتریان خشنود و وفادار شما – را به نظرات خرید گوگل می‌آورد. اگر شما از خرید گوگل برای فروش به مصرف‌کنندگان در ایالات‌متحده استفاده می‌کنید، می‌توانید برای برنامه رتبه‌بندی محصول ثبت‌نام کرده و فید نظرات محصول را ایجاد کنید. با استفاده از اسکیمای <reviewer_images> برند، شما قادر خواهید بود عکس‌هایی که مشتریان‌تان گرفته‌اند را مستقیما به مرکز تجاری گوگل آپلود کنید.

google ads updates user generated shopping reviews بزرگترین آپدیت ‌های گوگل ادز

اگر در این فکر هستید که چطور می‌توانید تصاویر ایجاد شده توسط کاربر را از مشتریان خشنود خود جمع‌آوری کنید، این توصیه من است: فقط از آن‌ها بخواهید. با کمی اتوماسیون ساده ایمیل، شما می‌توانید به هر کسی که چیزی را از فروشگاه آنلاین شما خرید می‌کند، دسترسی پیدا کنید و (به آرامی) آن‌ها را تشویق کنید که یک بررسی کامل – البته با یک عکس – ارائه دهند! اگر کمی انگیزه بیشتر داشته باشید-مثلا یک کد اولیه-یک کتابخانه از عکس‌های عالی خواهید داشت.

۱۰. ویدیوها در تبلیغات نمایشی واکنش‌گرا

از زمان شروع کار آن‌ها در اوایل این دهه، هیچ شکی در مورد قدرت تبلیغات نمایشی واکنش‌گرا وجود ندارد – واحدهای پویا و چشم‌گیر که گوگل به طور خودکار با توجه به محتوای صفحه وب و اندازه صفحه کاربری بهینه می‌کند. برای افرادی که اطلاعی ندارند، نحوه کار این ویدئوها به این صورت است: شما چند متن می‌نویسید و چند محتوای بصری ارسال ثبت می‌کنید؛ سپس الگوریتم‌های گوگل تعیین می‌کنند که کدام ترکیب متن/تصویر بسته به عوامل ذکر شده در بالا مناسب‌تر است.

google ads updates responsive display ads بزرگترین آپدیت ‌های گوگل ادز

قبل از بهار، «محتوای بصری» به معنای تصاویر و GIF ها بود. با این حال، تا ماه مارس، تبلیغ کنندگان یوتیوب می‌توانند دسترسی خود را با نمایش محتوای ویدیویی در تبلیغات نمایشی واکنش‌گرای خود گسترش دهند. سه دلیل وجود دارد که چرا استفاده از این آپدیت یک ایده درخشان است:

  1. تاثیر بیشتر: گوگل تبلیغات نمایشی واکنش‌گرا را بر آگهی‌های تصویری استاندارد ترجیح می‌دهد.
  2. کلیک بیشتر: تبلیغ نمایشی واکنش‌گرا- به خصوص آن‌هایی که محتوای ویدیویی دارند – بیشتر از آگهی تصویری استاندارد جذاب هستند.
  3. قابلیت دسترسی بیشتر: بر خلاف آگهی‌های تصویری استاندارد – که برای بهینه‌سازی مستمر زمان، منابع و تخصص لازم دارند – تبلیغات نمایشی واکنش‌گرا نیمه خودکار هستند.

۱۱. تبلیغات گالری

در آخر، ما تبلیغات گالری را داریم – نوع جدید تبلیغ تلفن همراه که در گوگل مارکتینگ لایو رونمایی شد و در حال حاضر به عنوان یک نسخه آزمایشی در میان تبلیغ‌کنندگان منتخب در دسترس است. این مثالی است که گوگل در روز اعلام این خبر منتشر کرد:

gallery ads devour بزرگترین آپدیت ‌های گوگل ادز

همانطور که می‌بینید، یک آگهی گالری – که، در زمان راه‌اندازی، در بالای SERP ظاهر می‌شود – دارای یک گردونه متحرک با هشت تصویر منحصر به فرد است. بالای گردونه یک عنوان قابل کلیک و یک نشانی اینترنتی نمایش است و زیر هر تصویر یک نوشته کوتاه است. هنگامی که شما به آگهی گالری‌ دسترسی دارید، قادر به ارائه سه عنوان خبری منحصر به فرد برای هر آگهی خواهید بود، در نتیجه به شما این قدرت را می‌دهد که ترکیب‌های مختلف از طرح‌های ارزشی و فراخوان عمل‌ها را آزمایش کنید.

تست‌های اولیه گوگل نشان داد که آگهی‌های گالری ۲۵٪ تعامل بیشتری (طبق اندازه‌گیری با کلیک و ضربه) نسبت به آگهی‌های متنی استاندارد دارند. نظریه من این است: اگرچه کلمات به تنهایی در ارتباط موثر هستند، اما ارائه کلمات و تصاویر همزمان کاربردی‌تر است. برای درک منظور من، به این آگهی متنی یکی از رقبای Devour نگاهی بیندازید.

gallery ads standard text ad بزرگترین آپدیت ‌های گوگل ادز

آیا این نمونه‌ی یک آگهی نامناسب است؟ به هیچ وجه. با این حال، باید از خودتان یک سوال بپرسید: اگر قصد خرید شام آماده و منجمدی داشته باشید، گالری تصاویر Devour، یا آگهی متن Marie Callender شما را ترغیب خواهد کرد؟ من نمی‌دانم نظر شما چیست، اما اگر شما مثل من باشید، آگهی‌های همراه با تصاویر در هر موقعیتی برنده می‌شود. نظریات علمی نیز از گفته‌ی من پشتیبانی می‌کند: مغز انسان تصاویر را سریع‌تر از متن پردازش می‌کند و مصرف کنندگان احتمالا محتوایی را به یاد می‌آورند که شامل تصاویر بصری است.

توصیه من؟ هرچه سریع‌تر به آگهی گالری دست پیدا کنید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

علیرضا پیر

کار اصلی من سئو و تبلیغات در گوگل است ولی به صورت تجربی در سایر کانالهای دیجیتال مارکتینگ هم فعال هستم. سالهای زیادی در شرکتهای دیجیتال مارکتینگ و آژانس های تبلیغاتی فعالیت داشتم و اینجا سعی میکنم در کنار مقاله ها بخشی از تجربیاتم رو باهاتون به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت