» گوگل ادز » تبلیغات جستجوی واکنش‌گرای جدید گوگل می‌تواند ۳ تیتر و توصیفات طولانی‌تر را نشان دهد
people teamwork together seo optimization concept with characters websites 269730 81 1 تبلیغات جستجوی واکنش‌گرای جدید گوگل می‌تواند ۳ تیتر و توصیفات طولانی‌تر را نشان دهد
گوگل ادز

تبلیغات جستجوی واکنش‌گرای جدید گوگل می‌تواند ۳ تیتر و توصیفات طولانی‌تر را نشان دهد

9 بهمن 1399 0021

مدل جدید تبلیغ، که در حال حاضر در حالت بتا است، دارایی‌های بیشتری ارائه می‌دهد و به صورت پویا عناوین و توضیحات تبلیغ کننده را با هم ترکیب می کند.

بالاخره به اینجا رسیدیم. یک تبلیغ با چند عنوان و چند توصیف تنظیم کنید، تا گوگل شروع به آزمایش پویای ترکیب‌ها کند. هدف از این آزمایش ارائه ترکیبی است که به احتمال زیاد به هدف بیان‌شده توسط تبلیغ‌کننده دست پیدا می‌کند. و البته، نسبت به یک تبلیغ متنی استاندارد، دارایی‌هایی بیشتری کسب کنید تا گزینه جدید یادگیری ماشین را امتحان کنید.

google adwords responsive search ads beta 732x600 1 تبلیغات جستجوی واکنش‌گرای جدید گوگل می‌تواند ۳ تیتر و توصیفات طولانی‌تر را نشان دهد

در حال حاضر تبلیغات جستجوی واکنش‌گرای جدید گوگل در ادوردز در بتا (نسخه امتحانی) قرار دارند، هر چند هنوز برای تمامی تبلیغ‌کنندگان در دسترس نیست.

این تبلیغات بخشی از زنجیره هستند که اجازه می‌دهند مدل‌های یادگیری ماشین کار بهینه‌سازی خلاق آگهی را انجام دهند. برخی از ابتکارهایی که پیش از آن مطرح شده‌اند: تبلیغات جستجوی پویا، پیشنهادهای خودکار آگهی (که قبلا با نام Ads Added توسط گوگل شناخته می‌شد) و تلاش‌های گوگل در سال گذشته برای وادار کردن تبلیغ‌کنندگان به ترک آزمون A/B دستی و اضافه کردن حداقل سه آگهی در هر گروه تبلیغاتی. این همان مفهوم است، فقط بیشتر اتوماتیک شده. و البته فشاری برای بهینه‌سازی خودکار Ad rotation وجود دارد.

بحث داشتن چند گزینه تبلیغ این است که زمانی که گزینه‌های بیشتری برای تحت تاثیر قرار دادن آگهی توسط کلمات کلیدی وجود دارد، گروه‌های تبلیغاتی شما فرصت رقابت در مزایده‌های بیشتری را خواهند داشت. همچنین لازم است که کنترل بیشتری بر روی ماشین‌ها اعمال شود که این امر می‌تواند به کسانی که متعهد به کنترل دقیق تست‌های آگهی خود هستند، اضطراب وارد کند. اما آگهی‌های متنی واکنش‌گرا (ریسپانسیو) تنها یک نشانه دیگر برای پایان سریع روزهای آزمون A/B دستی هستند.

آیا برای امتحان کردن آن‌ها به انگیزه نیاز دارید؟ گوگل به تبلیغات جستجوی واکنش‌گرا، نسبت به تبلیغات متنی گسترده، دارایی با کاراکترهای بیشتری می‌دهد.

  • به جای دو تیتر، حداکثر سه تیتر را نشان می‌دهد.
  • به جای یک توصیف ۸۰ کاراکتری، حداکثر دو توصیف ۹۰ کاراکتری را نشان می‌دهد.

google adwords responsive search ads set up 768x522 1 تبلیغات جستجوی واکنش‌گرای جدید گوگل می‌تواند ۳ تیتر و توصیفات طولانی‌تر را نشان دهد

نوشتن ترکیبات تبلیغات و «سنجاق کردن(پین کردن)»

تبلیغ‌کنندگان می‌توانند در یک آگهی جستجوی واکنش‌گرا، تا ۱۵ تیتر و ۴ توصیف ایجاد کنند. زمینه‌های دیگر به اندازه همان تبلیغات متنی گسترده هستند.

خطوط اضافی و ترکیب خودکار به این معنی است که شما باید تمام سناریوهای ترکیبی مختلف را از اول تا آخر بسنجید. گوگل پیشنهاد می‌دهد که سه تیتر اول خود را طوری بنویسید که انگار آن‌ها (به هر ترتیبی) با یکدیگر در آگهی ظاهر خواهند شد.

سعی کنید تیترها را از یکدیگر متمایز کنید. به شکلی که ویژگی‌ها، مزایا، پیشنهادها، فراخوان‌های عمل و غیره مشخص شوند.

بهترین روش برای آگهی‌های متنی واکنش‌گرا همچنان معتبر است؛ نوشتن تیترهایی که با کلمات کلیدی گروه آگهی مرتبط هستند و وارد کردن حداقل یکی از کلمات کلیدی گروه آگهی در تیترها.

یک گزینه دیگر «سنجاق (پین) کردن» تیترها و توصیفات در موقعیت‌های خاص است. این امر به ویژه برای تبلیغ‌کنندگان در دسته‌های حساسی که نیازمند رفع‌کننده مسئولیت هستند، مفید خواهد بود. به خاطر داشته باشید که اگر فقط یک عنوان یا توضیح را به یک موقعیت پین کنید، این تنها چیزی است که در آن مکان می‌تواند نشان داده شود. می‌توانید چند تیتر یا توصیف را به یک موقعیت پین کنید تا انعطاف‌پذیری بیشتری در تطابق پویا فراهم کنید.

برای دیدن معیارهای گزارش‌دهی در تبلیغات جستجوی واکنش‌گرا، یک فیلتر برای آنها در ستون نوع آگهی ایجاد کرده و سپس گزارش را دانلود کرده یا در قسمت ویرایشگر گزارش باز کنید.

در حالی که این تبلیغات در حالت بتای خود هستند، تبلیغ‌کنندگان تنها قادر خواهند بود تا تبلیغات جستجوی واکنش‌گرا را به گروه‌های تبلیغاتی که تبلیغات دارند، اضافه کنند. شما می‌توانید جزییات بیشتری را در صفحه پشتیبانی AdWords بیابید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

علیرضا پیر

کار اصلی من سئو و تبلیغات در گوگل است ولی به صورت تجربی در سایر کانالهای دیجیتال مارکتینگ هم فعال هستم. سالهای زیادی در شرکتهای دیجیتال مارکتینگ و آژانس های تبلیغاتی فعالیت داشتم و اینجا سعی میکنم در کنار مقاله ها بخشی از تجربیاتم رو باهاتون به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت