» گوگل ادز » راهنمای تنظیمات پیشرفته گوگل ادوردز
social media marketing statisrics analysis 3d isometric illustration 87791 262 راهنمای تنظیمات پیشرفته گوگل ادوردز
گوگل ادز

راهنمای تنظیمات پیشرفته گوگل ادوردز

8 بهمن 1399 20127

این آخرین بخش از مجموعه تنظیمات کمپین گوگل ادوردز است. مواردی که قبلا پوشش داده بودیم:

و در این پست ما به بخش «تنظیمات پیشرفته» در مجموعه تنظیمات کمپین ادوردز می‌پردازیم تا توضیح دهیم آن‌ها چگونه کار می‌کنند و شما چگونه می‌توانید به بهترین نحو از آن‌ها استفاده کنید.

آنچه در تنظیمات پیشرفته گوگل ادوردز موجود است

google adwords advanced campaign settings راهنمای تنظیمات پیشرفته گوگل ادوردز

در داخل تب تنظیمات چند گزینه مختلف وجود دارد که نشان می‌دهد چگونه تبلیغ شما نمایش داده می‌شود، مورد هدف قرار می‌گیرد و ارائه می ‌شود:

  • زمان‌بندی
  • تحویل آگهی
  • نقشه آماری پیشنهادات قیمت
  • تنظیمات اجتماعی
  • بهینه‌سازی خودکار کمپین
  • آزمایش‌های کمپین ادوردز

در این پست ما هر گزینه پیشرفته را بررسی خواهیم کرد.

زمان‌بندی تبلیغات در تنظیمات گوگل ادوردز

تاریخ شروع و تاریخ پایان نسبتا ساده هستند: اگر شما یک کمپین فصلی دارید ممکن است بخواهید تاریخ پایان را تعیین کنید تا فراموش نکنید که کمپین را تعطیل کنید، و یا اگر می‌خواهید پیش از شروع فصل تنظیمات را انجام دهید، یک تاریخ شروع داشته باشید.

برنامه‌ریزی زمانی آگهی تبلیغاتی، کارکرد بسیار بیشتری را ارائه می‌دهد که در آن می‌توانید روزهای خاصی از هفته یا ساعات روز را هدف قرار دهید:

google adwords ad scheduling setting راهنمای تنظیمات پیشرفته گوگل ادوردز

گزارش زمان گوگل ادوردز یک ابزار عالی برای شناسایی این است که کدام روزها و زمان‌ها برای تخصیص بودجه بیشتر (یا کم‌تر)  مناسبتر  است. این گزارش زمانی که شما پارامترهای کلیدی متعددی برای کمپین خود دارد (هدف قرار دادن کلمات کلیدی، پیشنهاد قیمت، کپی آگهی، صفحات فرود و غیره) می‌تواند موجب یک بهینه‌سازی عالی شود. این کار بی‌شباهت به بررسی گزارش مکانی (جغرافیایی) ادوردز و سپس به‌سازی داده‌ها بر اساس تنظیمات مکانی نیست.

تحویل آگهی در ادوردرز گوگل

چرخش (جابجایی) آگهی یکی از تنظیمات جالب است – معمولا بهترین روش برای تست آگهی این است که آن را طوری تنظیم کنید که به صورت یکنواخت میان آگهی‌های مختلف بچرخد و خودتان براساس عملکرد بهتر آگهی آن را بهینه کنید. اما در میان مدیران پرداخت به ازای کلیک (PPC) بحثی در مورد بهینه‌سازی در مقابل استفاده از چرخش وجود دارد، برای همین توصیه می‌کنم این پست عالی آلن میچل (و همچنین نظرات در مورد آن را که بسیار عالی بودند) و همچنین پست «بهینه‌سازی برای تغییرتنظیمات» 
را در ادوردز بخوانید و سپس تعیین کنید که کدام گزینه – با توجه به زمان و تخصص خودتان برای مدیریت حساب‌های ادوردز بهتر است.

این بخش همچنین شامل پوشش فرکانسی برای نمایش شبکه است-این کار به شما این امکان را می‌دهد که تعداد توجهاتی که یک کمپین در طول یک روز می‌گیرد را ثبت کنید. اگر در مورد کمپین‌های با توجه (impression) بالا که امتیازات کیفی شما را آسیب می‌زنند نگرانی دارید (به عنوان مثال، کمپین توجهات زیادی را به دست می‌آورد، اما بودجه را مصرف نمی‌کند چون کلیک بسیار کمی دارد) این می‌تواند وسیله‌ای برای محدود کردن توجهات باشد.

نمایش جمعیتی(آماری) پیشنهادات قیمت ادوردز

مشابه با تفکیک روز و یا هدف‌گیری مکانی، نمایش جمعیتی پیشنهاد قیمت می‌تواند یک روش جالب برای تخصیص بودجه در یک کمپین باشد که به دنبال کسب بازده بیشتر از موارد زیر هستید:

google adwords demographic targeting راهنمای تنظیمات پیشرفته گوگل ادوردز

هنگامی که به گزارش‌ جمعیتی گوگل ادوردز خود نگاهی انداختید، می‌توانید از آن داده‌ها برای اصلاح پیشنهادهایی که براساس زیاد یا کم‌تر از حد بودن بخش‌بندی جمعیتی در سایت‌هایی که اثر دارد، استفاده کنید. این تنها در شبکه نمایش و در سایت‌هایی که گوگل اطلاعات جمعیتی از آن‌ها دارد (مای اسپیس، اورکوت، و غیره) قابل‌اجرا است، اما اگر شما یک کمپین محتوای گسترده با تعداد زیادی برنده و بازنده در اطلاعات جمعیتی انجام دهید، این می‌تواند یک راه خوب برای فشرده کردن راندمان اضافی به خارج از کمپین های شما باشد.

تنظیمات اجتماعی گوگل ادوردز

در اینجا می‌توانید افزودن دکمه +۱ و یادداشت +۱ روی آگهی‌ها را انتخاب کنید. (به عنوان مثال این دوستانتان چیزی را دوست دارند)  گوگل کار خوبی را برای تشویق تبلیغ کنندگان به اضافه کردن این دکمه‌ها انجام داده‌است (شما شانس افزایش نرخ کلیک از طریق اضافه کردن این اطلاعات به تبلیغ خود را دارید) بنابراین به طور کلی ایده خوبی است که این اطلاعات را در تبلیغ خود وارد کنید.

بهینه‌سازی خودکار کمپین

این شبیه به بهینه‌ساز تبدیل ادوردز، برای پیشنهاد قیمت است – تنظیمات با حذف داده‌های پیشین و برای بهینه‌سازی کمپین های شبکه نمایش براساس آن داده‌ها کار می‌کند. همانند بسیاری از تنظیمات ادوردز این تنظیم می‌تواند موثر باشد، به خصوص در مورد زمانی که برای مدیریت حساب خود و یا هزینه‌های استخدام کسی که برای مدیریت کمپین لازم است در نظر می‌گیرید، اما شما کنترل زیادی را به گوگل واگذار می‌کنید و در بسیاری از موارد ممکن است بهتر باشد خودتان کمپین را بهینه‌سازی کنید یا یک متخصص استخدام کنید.

آزمایش‌های کمپین گوگل ادوردز

آزمایش‌های کمپین ادوردز می‌تواند ابزار بسیار مفیدی برای آزمون های متفاوت در یک کمپین ادوردز باشد که قبلا برای تقسیم کردن آزمایش‌ها بسیار دشوار بود. ما یک راهنمای بسیار دقیق در مورد چگونگی استفاده از آزمایش‌ها کمپین ادوردز نوشتیم که ارزش نگاه کردن را دارد تا بتوانید درک کنید که فرصت‌های استفاده از آن درون کمپین های شما کجا ممکن است اشتباه باشد.

چه کسی باید از تنظیمات پیشرفته ادوردز گوگل استفاده کند؟

برخی از این تنظیمات (مانند چرخش در مقابل بهینه‌سازی) ارزش توجه به هر تبلیغ کننده‌ای را دارند، اما در نهایت حتی تنظیمات مفید در گزینه‌های پیشرفته مانند هدف‌گیری جمعیتی (آماری) و برنامه‌ریزی تبلیغات گزینه‌های خوبی برای تبلیغ‌کنندگانی هستند که کار زیادی در اطراف هدف‌گیری کلمات کلیدی، پیشنهاد قیمت، کیفیت امتیاز و ساختار کمپین، و کپی کردن آگهی و بهینه سازی ورودی انجام داده‌اند و به دنبال بهبود عملکرد در بخش‌های دیگر کمپین‌های خود هستند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

علیرضا پیر

کار اصلی من سئو و تبلیغات در گوگل است ولی به صورت تجربی در سایر کانالهای دیجیتال مارکتینگ هم فعال هستم. سالهای زیادی در شرکتهای دیجیتال مارکتینگ و آژانس های تبلیغاتی فعالیت داشتم و اینجا سعی میکنم در کنار مقاله ها بخشی از تجربیاتم رو باهاتون به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت