6 سوال که پیش از استخدام متخصص سئو باید از خودتان بپرسید!

6 سوال که پیش از استخدام متخصص سئو باید از خودتان بپرسید!

به‌عنوان صاحبان کسب‌ و کار و سایت، غالباً فکر می‌کنیم توان انجام هر کاری را برای کسب‌ و کار خود داریم. اما آیا واقعاً می‌توانیم؟ حقیقتاً … هیچ‌کس نمی‌تواند. در مقاطع معین، باید برخی از خدمات خود را برون‌سپاری کنید. این موضوع در سئو و بهینه‌سازی موتور جستجو اهمیت ویژه‌ای دارد. هر کس نمی‌تواند همانند یک متخصص سئو عمل کند. به همین دلیل اگر صاحب کسب‌وکار هستید و می‌خواهید برای تبلیغ کسب‌وکار خود از طریق سئو برنامه‌ریزی کنید، باید از یک متخصص کمک بخواهید.

درهرحال استخدام متخصص سئو به این سادگی که فکر می‌کنید نیست. برخی افراد شاید خودشان را متخصص سئو بدانند، اما واقعاً موارد لازم برای ارتقای عملکرد آنلاین کسب‌وکارتان را در چنته ندارند. بنابراین قبل از اینکه با متخصص سئو قرارداد ببندید، تعدادی پرسش هستند که باید از خودتان بپرسید.

1- هدف نهایی من چیست؟

در مجموع، هدف ما از سئو ارتقا و تبلیغ کسب‌ وکار شما است. اما زمانی که اهداف ترسیم‌ شده برای وب‌ سایت یا کسب‌وکار مبهم باشند، نمی‌توان موفقیت را به شکلی دقیق اندازه گرفت. بنابراین انتظارات قابل سنجش و متناسب را برای کمپین سئو در نظر بگیرید. آیا می‌خواهید ترافیک بیشتر و ارتقای رتبه‌ی جستجو را داشته باشید؟ آیا می‌خواهید قدرت نام تجاری و شناساندن آن را پی بگیرید؟ آیا می‌خواهید ایجاد درآمد کرده و آن را افزایش دهید؟ صرف‌نظر از نوع هدف پایانی، این هدف باید قابل سنجش و متناسب باشد تا موفقیت تعیین گردد.

پیش از استخدام متخصص سئو، باید مواردی که نیاز دارید را به شرکت سئو یا سئوکار تحت استخدام خود ارائه دهید. یک شرکت سئوی خوب پروپوزال جامعی را برای دستیابی به این اهداف در اختیارتان قرار می‌دهد. این کمپانی می‌تواند یک تیم سئوی مستحکم را در اختیارتان گذاشته و البته استراتژی‌ها و برنامه‌های معینی را در اختیارتان بگذارد. انتخاب صحیح می‌تواند باعث شود چیزهایی که می‌خواهید را با قیمت معقول به دست بیاورید.

چرا کسب‌ و کار ها سئو را خیلی زود متوقف می‌کنند؟

2-آیا آن‌ها می‌توانند ارتباط شفافی با من داشته باشند؟

ارتباط یکی از مهم‌ترین مسائل هنگام استخدام متخصص سئو برای کسب‌وکارتان می‌باشد. هیچ‌وقت فریب کسی که پیش از امضای قرارداد واژگان زیبا تحویلتان می‌دهد اما نمی‌تواند پس از امضا، به آن‌ها متعهد باشد را نخورید. به کسی نیاز دارید که بتواند یک ارتباط را آغاز کند.

ارتباط فراتر از گفت‌وشنود یک‌طرفه است. باید این ارتباط دوطرفه باشد. مشاوری انتخاب کنید که به ایده‌های شما گوش می‌کند اما در آنِ واحد، از استراتژی‌ها و فرایندهای خودش می‌گوید. متخصص سئویی انتخاب کنید که صرفاً بله‌ قربان‌ گو نباشد، بلکه بتواند به‌صورت صریح نظرش را در مورد پیشنهاداتتان عنوان کند.

حتماً متخصصی را انتخاب کنید که هیچ‌گاه دستتان را در پوست گردو نگذارد.

3-آیا آن‌ها در مورد تجربیاتشان به من می‌گویند؟

یک فرد به‌راحتی می‌تواند ادعا کند که سال‌ها تجربه در این صنعت دارد. اما صحبت در مورد کارهایی که در طول این سال‌ها کرده، داستان دیگری است. فریب متخصص سئویی که می‌گوید چند سال تجربه دارد اما نمی‌تواند با دانش خود از این ادعا پشتیبانی کند را نخورید.

یک متخصص سئوی خوب نه‌تنها سرشار از تجربه می‌باشد، بلکه در طول این سالیان دانش لازمه را نیز کسب کرده است. یک مشاور سئوی حرفه‌ای در برابر چندین تغییر و چالش این صنعت تاب آورده است. او یک رزومه‌ی قوی دارد که به کمک آن مشاهده‌ی قوی‌تر و بهتر در دنیای آنلاین را برایتان به ارمغان آورده و البته می‌تواند با به‌روزرسانی‌ها و تغییرات کنار بیاید.

4-آیا هزینه‌ها با استانداردهای صنعت شما هم‌ راستا هستند؟

اگر با کسی صحبت می‌کنید که سئوی بسیار ارزان را پیشنهاد می‌کند، آگاه باشید. احتمالاً تله‌ای در کار است.بعضی از شرکت های خدمات سئو که بسته‌های ارزان را پیشنهاد می‌کنند یا از تکنیک‌های کلاه سیاه بهره می‌گیرند یا اینکه اصلاً کاری نمی‌کنند.

بازاریابی دیجیتال یک صنعت بسیار پویا است. مسیر رسیدن کسب‌وکارتان به رتبه‌های بالا سخت و سخت‌تر می‌شود. تکنیک‌های کلاه‌ سیاه شما را به صدر نخواهند رساند. در عوض وب‌سایت شما را در چاهی می‌اندازند و پیش از اینکه بدانید، آسیب به شما وارد شده است. باید کاری کنید که ارزش بیشتری نسبت به پول هزینه‌شده دریافت نمایید.

بنابراین تکلیف خود را انجام دهید. بر روی هزینه‌های استاندارد سئو در کسب و کار خود تحقیق کنید و به دنبال مشاورانی در این حوزه بگردید. همچنین پیش از استخدام متخصص سئو، نگاهی به تجربیاتشان بیاندازید. آیا دستمزد پیشنهادی آن‌ها با تجربیاتشان همخوانی دارد؟ اگر فکر می‌کنید دستمزد خیلی بالا یا پایین است، باید انتخاب‌های خود را دوباره ارزیابی کنید.

9 مورد که به‌ صورت مستقیم بر رتبه‌ ی گوگل شما تاثیر نمی‌گذارند

5-چه چیزهای دیگری می‌توانند به من ارائه دهند؟

یک متخصص سئو نباید صرفاً در همین کار خوب باشد، بلکه باید آمادگی و هماهنگی نسبی در سایر حوزه‌های بازاریابی دیجیتال را هم داشته باشد. این روزها سئو باید به همراه سایر تکنیک‌های بازاریابی نظیر توسعه‌ی وب، بازاریابی محتوا و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی کار کند تا به حداکثر بازدهی و پتانسیل خود برسد.

به دنبال متخصص سئویی بگردید که بتواند سئوی جامع را به شما ارائه کند. زمانی که صحبت از سئوی جامع است، تامین‌کننده‌ی سئوی شما باید از کل سیستم بازاریابی دیجیتال اطلاع داشته باشد. بازاریابی دیجیتال دیگر به افزایش رتبه‌ی وب‌سایت محدود نیست؛ باید ارتقای قدرت نام تجاری و فراهم آوردن تجربه‌ی کاربری بهتر برای کاربران نیز در آن گنجانده شود. با در نظر گرفتن این مورد، تنها یک متخصص سئوی کاملاً مجهز می‌تواند به شما در راه دستیابی به اهدافتان یاری برساند.

6-آیا می‌توانم به متخصص سئوی منتخبم اطمینان کنم؟

زمانی که یک متخصص سئو را برای بهینه‌سازی وب‌سایتتان استخدام می‌کنید، دسترسی به اطلاعات محرمانه‌ی وب‌سایتتان را در اختیارش می‌گذارید. به همین دلیل در زمان یافتن یک تامین‌کننده‌ی حرفه‌ای سئو، اطمینان یک عنصر حیاتی است.

صرف‌نظر از مواردی که یک مشاور سئو می‌تواند در اختیارتان بگذارد، اعتبار و ارزش‌های فرد باید برایتان در بالاترین اولویت باشند. جدای از مهارت‌ها، باید صداقت و اعتبار شرکت های سئو مدنظرتان را از دیگران پرس‌وجو کنید. آیا تا کنون متهم شده‌اند؟ آیا تا کنونی از وب‌سایت مشتریان سوء استفاده کرده‌اند. آیا از راهنماهای موتورهای جستجو پیروی می‌کنند؟ این‌ها تنها بخشی از سوالاتی هستند که باید پیش از سپردن سکان وب‌سایتتان به دیگران، از خود بپرسید.

اگر در مورد آژانس سئوی مخاطبتان بدبین هستید، شاید نشان‌گر عدم اطمینانتان به آن‌ها باشد. احتمالاً موردی هست که شما را دلزده کرده است. آیا تجربه‌شان پایین است یا اخیراً عملکرد خوبی نداشته‌اند؟ هرچه هست، بهتر است که سریعاً به سراغ چک‌ لیست سئوی خود رفته و گزینه‌هایتان را بازبینی کنید.

تقصیر استخدام فرد اشتباه برای بهینه‌سازی وب‌سایتتان تماماً بر گردن خودتان است. زمانی که به دنبال مشاور سئو برای کمک به بازاریابی دیجیتالتان می‌گردید، سوالاتی هستند که باید به دنبال پاسخشان بگردید. صرفاً گوش کردن به مواردی که کمپانی ارائه می‌کند کافی نیست؛ باید یاد بگیرید که خودتان جواب‌ها را بیابید.

بنابراین فهرست کمپانی‌های سئوی مدنظر را مرور کرده و سعی کنید به این سوال‌ها پاسخ بدهید. امیدوارم این سوالات دیدتان را باز کرده و در انتخاب صحیح به شما یاری برسانند.

منبع: 7 Questions To Ask Yourself Before Hiring An SEO Expert

تخصص اصلی من سرچ مارکتینگ هست ( SEO و SEM ) ولی از اونجایی که به شدت کنجکاو هستم به صورت تجربی در شاخه های دیگر دیجیتال مارکتینگ نیز فعال هستم.

عضویت در تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۵

مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *