» چک لیست ضروری ترین نکات سئو ۲۰۲۱ برای شما

چک لیست ضروری ترین نکات سئو ۲۰۲۱ برای شما

4 آبان 1399 1025

[vc_row][vc_column][vc_column_text]این روزها، سئو به یکی از مهمترین بحث ها بین کسب و کارها و افراد تبدیل شده است. از طرفی؛ افراد زیادی نیز در زمینه سئو به عنوان متخصص سئو در حال فعالیت هستند.

سئو یک سایت به روش های مختلفی انجام میشود که برخی از اینها به عنوان روش های قانونی و برخی دیگر به عنوان روش های غیر قانونی یا اصطلاحا ” سئو کلاه سیاه ” شناخته می شوند. یک فرد؛ فارغ از اینکه مالک یک کسب و کار یا فردی اجرایی در زمینه سئو باشد بایستی یک سری از قوانین و الزامات سئو را در نظر داشته باشد. در غیر این صورت یا شیوه کار آن شخص به نتیجه نمی رسد و یا اینکه با صرف زمان بسیار زیادی به نتیجه می رسد.

این روزها سئو دیگر سئو سابق نیست!

قوانین آن دستخوش تغییرات زیادی شده است. گوگل بسیار دقیق تر و هوشمندتر از قبل شده و انجام کارهای پیش پا افتاده در فرآیند سئو یک سایت دیگر اهمیتی ندارد. هربار که سئوکارهای کلاه سیاه راه جدیدی برای دور زدن گوگل پیدا میکنند؛ زمانی نمیبرد که گوگل الگوریتم های خود را هوشمندتر از قبل می کند.

توصیه من به سئوکارها یا افرادی که خودشان در نظر دارند بخش زیادی از فرآیند سئو سایت توسط خودشان انجام شود این است که حداقل این ۱۰۰ نکته مهم را در نظر داشته باشند.

کتاب الکترونیکی ۱۰۰ نکته مهم سئو چیست؟
این کتاب الکترونیکی بر اساس احساس نیاز شخصی من تهیه و تدوین شده است.

روزهایی بود که دیدم بر سر مهمترین موارد؛ بین خیلی از سئوکارها اختلاف نظر وجود دارد.

در جلسات مختلفی با مشتری در حین صحبت متوجه شدم که یکسری از سئوکارها به آنها راهکار اشتباه داده اند و این یعنی خودکشی!

در نهایت تصمیم گرفتم در ۱۰۰ نکته؛ مهمترین و ضروری ترین موارد رو به صورت یکجا لیست کنم تا افراد هم این موارد را در نظر داشته باشند و هم به آنها توجه ویژه ای کنند.

مقدمه کتاب الکترونیکی ۱۰۰ نکته مهم سئو
برای جذب بازدید کننده و مخاطب برای وبسایت راه های متعددی وجود دارد. می توانید در وبسایت های معتبر تبلیغات خود را منتشر کنید، از خبرگزاری ها و سایت های بزرگ بک لینک بگیرید و یا این که در شبکه های اجتماعی فعالیت کرده و از آن طریق کاربران را به سمت وبسایت خود جذب نمایید. اما بدون شک، بهترین راه برای افزایش بازدید کنندگان وبسایت، رعایت اصول سئو است.

سئو؛ روشی موثر و کاربردی برای افزایش بازدیدهای وبسایت و بهبود رتبه آن در الکسا است. امروزه این مسئله به حدی مهم شده که بسیاری از وبسایت ها هزینه های هنگفتی را برای ارتقای سئو وبسایتشان می پردازند. دلیل آن هم واضح است: تمام کاربران هنگامی که به دنبال چیزی هستند یا می خواهند راهی برای پاسخ به نیازهایشان پیدا کنند، از موتورهای جستجو و به شکل خاص، گوگل کمک می گیرند.

سئو، مجموعه ای از راهکارها، اصول و نکاتی است که رعایت آن ها کمک می کند تا یک وبسایت در میان نتایج برتر جستجوی گوگل قرار بگیرد. در این مسیر، رقابت بسیار شدیدی وجود دارد و هر یک از سایت ها سعی می کنند با بهینه سازی بیشتر محتوا و ساختارشان، رتبه بهتری در نتایج گوگل به دست آورند. به همین دلیل امروزه سئو به یک حوزه بسیار تخصصی و ظریف تبدیل شده است. بر اثر تغییراتی که گوگل در سال های گذشته در الگوریتم های خود به وجود آورده است، دست یابی به نتایج برتر جستجوی گوگل هم تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد.

امروزه تنها داشتن بک لینک در سایر سایت ها، یا استفاده زیاد از کلمات کلیدی، یا کپی کردن محتوای خوب سایر وبسایت ها، برای رسیدن به نتایج صفحه اول گوگل اثرگذار نیست. برای داشتن یک سایت با سئوی خوب و کامل، در بهینه ترین حالت، باید عوامل بسیار متعددی را مورد بررسی قرار داد؛ باید به جزییات محتوا و ساختار سایت از جمله محتوای متنی، محتوای تصویری، نقشه سایت، چگالی کلمات کلیدی در هر صفحه، نوع تیترها و… توجه داشت و نکات بسیاری را در نظر گرفت.

البته در پس تمامی این نکات و جزییات، یک اصل اساسی وجود دارد که شاه کلید موفقیت در سئو است.

بهترین محتوا از نظر گوگل، محتوایی است که به شکلی مناسب تدوین شده، کاربردی بوده و نیاز مخاطبان را به خوبی برطرف کند.

در این کتاب الکترونیکی؛ ضروری ترین نکات را در ۱۰۰ نکته برای شما آورده ایم.

راهنمای دانلود کتاب الکترونیکی صد نکته مهم سئو:

برای دانلود این کتاب الکترونیکی، کافی است ایمیل خود را وارد کنید و کتاب الکترونیکی را به صورت رایگان دریافت کنید.

[email-download-link namefield=”YES” id=”2″][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

علیرضا پیر

کار اصلی من سئو و تبلیغات در گوگل است ولی به صورت تجربی در سایر کانالهای دیجیتال مارکتینگ هم فعال هستم. سالهای زیادی در شرکتهای دیجیتال مارکتینگ و آژانس های تبلیغاتی فعالیت داشتم و اینجا سعی میکنم در کنار مقاله ها بخشی از تجربیاتم رو باهاتون به اشتراک بگذارم.
  • ×
    ورود / عضویت