به نظر می‌رسد به‌روزرسانی کیوردپلنر ادوردز در رابط کاربری جدید رونمایی می‌شود

به نظر می‌رسد به‌روزرسانی کیوردپلنر ادوردز در رابط کاربری جدید رونمایی می‌شود

جدیدترین نسخه دارای خطوط جریان کار ساده و موثرتری بوده و به‌روزرسانی‌های طراحی را برای تجربه‌ی ادوردز جدید منعکس می‌کند.

به نظر می‌رسد گوگل یک نسخه‌ی کاملاً جدید از کیوردپلنر ادوردز را در رابط کاربری جدید خود ارائه کرده است.

آیتم های کاری در کیوردپلنر جدید ساده و موثرتر از نسخه‌ی کنونی/قدیمی هستند و از طراحی متریال گوگل بهره می‌برد که با رابط کاربری ادوردز همخوانی دارد. بهترین نشانه از این رویکرد جدید را می‌توان بلافاصله از همان صفحه‌ی شروع مشاهده نمود. درحالی‌که نسخه‌ی قدیمی چندین پیوند و گزینه داشت، صفحه‌ی استارت جدید همه‌چیز را تنها در دو گزینه خلاصه کرده است: «کلیدواژه‌های جدید بیابید» و «معیارها و پیش‌بینی‌های کلیدواژه‌هایتان را دریافت کنید».

در اینجا نگاهی به برخی از تغییراتی که در برنامه‌ریز کلیدواژه‌ی جدید پیدا خواهید کرد می‌اندازیم.

ایده‌های کلیدواژه

نمودار ایده‌های کلیدواژه در برنامه‌ریز کلیدواژه‌ی جدید حجم مجموع جستجوهای ماهیانه‌ را همانند نسخه‌ی قدیم نشان می‎دهد، اما در کنار آن حجم جستجوی موبایلی نیز در نمودار اصلی آورده شده است. در نسخه‌ی قدیمی، حجم جستجوی موبایلی تنها از منوی کشویی الگوهای حجم جستجو موجود بود.

درهرحال در برنامه‌ریز کلیدواژه‌ی جدید، قابلیت مشاهده‌ی سهم تعداد بازدید تبلیغ و مقایسه با رقبا و دامنه‌های سردمدار بازار دیگر از طریق منوی کشویی الگوهای حجم جستجو امکان‌پذیر نیست.

برای فیلتر کردن کلیدواژه‌ها یا منفی‌هایی که از پیش داخل حساب گنجانده شده‌اند، کاربران می‌توانند بر روی آیکون فیلتر در پایین نمودار کلیک کنند.

دو معیار جدید هم در ایده‌‎های کلیدواژه موجود هستند. کاربران می‌توانند هم‌اکنون سهم تعداد بازدید ارگانیک و موقعیت میانگین ارگانیک برای کلیدواژه‌ها را مشاهده کنند، البته اگر سایت به ازای آن‌ها رتبه‌بندی شده و داده‌‎های کافی موجود باشند. برای مشاهده‌ی این داده‌ها، باید حساب‌های ادوردز و کنسول جستجو با هم پیوند داده شده و کاربران باید ستون‌ها را به گزارش ایده‌های کلیدواژه اضافه کنند.

ستون‌های سهم تعداد بازدید ارگانیک و موقعیت میانگین ارگانیک در برنامه‌ریز کلیدواژه‎‌ی جدید ادوردز موجود هستند.

پیش‌بینی

در بخش پیش‌بینی‌های این ابزار، کاربران در نسخه‌ی قدیمی باید قیمتی تنظیم می‌کردند تا پیش‌بینی‌ها را دریافت می‌کردند و می‌توانستند نوار لغزنده‌ی نمودار را تنظیم کنند تا ببینند که چگونه تغییرات قیمت بر سایر پارامترهای عملکردی تاثیر می‌گذارد، همان‌طور که پایین‌تر نشان داده شده است.

بخش پیش‌بینی‌های جدید بلافاصله کل تاثیر عملکرد برآوردشده از کلیدواژه‌ها ازجمله ماکزیمم هزینه به ازای کلیک را نشان می‌دهد. گزینه‌ای برای بازی کردن با تنظیمات قیمت است که می‌توانید با کلیک بر روی منوی کشویی در برآوردهای برنامه یا با انتخاب فیلد max. CPC (حداکثر هزینه به ازای کلیک) به آن دسترسی پیدا کنید.

به‌جای اینکه برای مشاهده‌ی ابزارها و موقعیت‌های مکانی مختلف میان زبانه‌های منو چپ و راست کنید، یک نمای کلی شامل کارت‌های مختص دستگاه‌ها و موقعیت‌های مکانی گنجانده شده است. کاربران می‌توانند معیارهای نشان داده شده در آن کارت‌ها را تنظیم کنند.

هنوز مشخص نیست که برنامه‌ریز کلیدواژه‌ی جدید در این مقطع تا چه حدی رونمایی شده است، بنابراین شاید این موارد را هنوز در حسابتان مشاهده نکنید. ما به گوگل مراجعه کردیم تا نظر خود را اعلام کند و در صورت دریافت پاسخ آن را در همین‌جا مطرح خواهیم کرد.

عادت کردن به این موارد اندکی زمان می‌برد، اما در مجموع به نظر می‌رسد این تغییرات موجب بهبود برنامه‌ریز کلیدواژه‌ی قدیمی شوند که گشت‎‌وگذار در آن سنگین شده بود.

تخصص اصلی من سرچ مارکتینگ هست ( SEO و SEM ) ولی از اونجایی که به شدت کنجکاو هستم به صورت تجربی در شاخه های دیگر دیجیتال مارکتینگ نیز فعال هستم.

عضویت در تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۵

مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *