» گوگل ادز » ۱۰ دلیل مهم برای این که چرا تبلیغات شما در گوگل نشان داده نمی‌ شود
sem search engine marketing business promotion internet 277904 1556 ۱۰ دلیل مهم برای این که چرا تبلیغات شما در گوگل نشان داده نمی‌ شود
گوگل ادز

۱۰ دلیل مهم برای این که چرا تبلیغات شما در گوگل نشان داده نمی‌ شود

8 بهمن 1399 40141

حساب جدید پرداخت به ازای کلیک شما ساخته می‌شود، کلمات کلیدی بارگذاری می‌شوند و کپی آگهی بهینه‌سازی می‌شود. شما کمپین گوگل ادز خود را با انتظارات زیادی فعال می‌کنید و سپس … هیچ. هزینه نمی‌شود.  هیچ توجهی جلب نمی‌شود.  هیچ کلیکی دریافت نمی‌شود.  نگران نباشید، ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد. احتمالا یک مساله در حساب شما وجود دارد که مانع از دیده شدن متن آگهی در نتایج جستجو می‌شود. دلایل متعددی وجود دارد که چرا تبلیغات شما در گوگل نشان داده نمی‌شوند.

تیم PPC Hero‌ مکررا سوالاتی را از خوانندگان در مورد تبلیغات در گوگل دریافت می‌کند. برای کمک به این مسائل، در اینجا لیستی از ۱۰ دلیل اصلی عدم نمایش آگهی‌های شما در گوگل آورده شده‌است. از اولی شروع کنید و راه خود را تا پایین لیست ادامه دهیدو نتیجه آن را در فعالیت حساب گوگل ادز خود مشاهده کنید.

۱- توقف کمپین یا گروه تبلیغاتی

یک مولفه اساسی برای هر کمپین یا گروه تبلیغاتی وضعیت آن در خصوص فعال یا متوقف بودن است.  ممکن است انی موضوع واضح به نظر برسد، اما مطمئن شوید که کمپین و گروه تبلیغاتی شما فعال باشد.

Screenshot 2021 01 27 174756 ۱۰ دلیل مهم برای این که چرا تبلیغات شما در گوگل نشان داده نمی‌ شود

۲- تبلیغات رد شده

اگر متن آگهی شما برطبق خط‌مشی تبلیغات متنی گوگل ادز نباشد آگهی شما تایید نخواهند شد. شما می‌توانید تاییدیه‌های آگهی را در گوگل ادز را با کلیک کردن بر روی تب Ads کمپین خود و بررسی ستون وضعیت چک کنید. ستون وضعیت به شما نشان خواهد داد که آیا تبلیغ شما تایید ‌شده، رد شده یا به صورت محدود تایید شده‌ است. اگر آگهی تایید نشده باشد، روی علامت سوال کوچک کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد وضعیت آگهی به دست آورید. برای لیست کامل و جزئیات هر وضعیت تایید، به راهنمای گوگل ادز مراجعه کنید.

Screenshot 2021 01 27 174908 ۱۰ دلیل مهم برای این که چرا تبلیغات شما در گوگل نشان داده نمی‌ شود

۳- کلمات کلیدی تایید نشده

گوگل ادز همچنین کلمات کلیدی کمپین شما را بررسی و تایید می‌کند. گوگل ادز اجازه نمی‌دهند که محصولات و وب سایت‌های تبلیغاتی مربوط به سلاح‌های گرم، مواد مخدر، سیگار، پورنوگرافی، الکل زیاد، وسایل آتش‌بازی و غیره تبلیغ شوند. همانند تاییدیه‌های آگهی، تاییدیه‌های کلمات کلیدی را می توان با کلیک بر روی برگه کلید‌واژه‌ها و بررسی ستون وضعیت آگهی مورد نظر بررسی کرد. برای اطلاعات کامل در مورد وضعیت هر کلمه کلیدی، راهنمای کلمات کلیدی گوگل ادز را بررسی کنید.

۴- کلمات کلیدی منفی

اضافه کردن کلمات کلیدی منفی به کمپین های شما ایده خوبی برای مسدود کردن ترافیک نامطلوب است، اما باید دقت کنید. مخصوصا زمان اعمال تغییرات گسترده برای تطبیق.  لیست کلمات کلیدی منفی خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که آن‌ها را به کمپین‌ها یا گروه‌های تبلیغاتی که باعث خنثی شدن کلمات کلیدی شما می‌شوند، اضافه نکرده‌اید.

neg keyword ۱۰ دلیل مهم برای این که چرا تبلیغات شما در گوگل نشان داده نمی‌ شود

اگر از نکات منفی لحاظ‌شده برای تغییر جهت ترافیک گسترده یا تطبیق عبارت کلمات کلیدی استفاده می‌کنید، هنوز هم ممکن است گوگل به شما خطا بدهد. شما می‌توانید این موضوع را نادیده بگیرید. در مثال زیر، من عمدا یک کلید واژه دقیق را به عنوان یک کلید واژه منفی به یک گروه آگهی اضافه کرده‌ام. کلیدواژه تطبیق عبارت من هنوز هم در جستارهای «غیردقیق» ظاهر می‌شود.

google negative keyword ۱۰ دلیل مهم برای این که چرا تبلیغات شما در گوگل نشان داده نمی‌ شود

۵- حجم جستجوی کم

حجم جستجوی کم می‌تواند دلیل دیگری باشد برای این که چرا تبلیغات شما توجهی را جلب نمی‌کند. شما می‌توانید با کلیک بر روی بخش کلمات کلیدی و بررسی ستون وضعیت ببینید که آیا کلمات کلیدی حساب شما دارای حجم جستجوی پایین هستند یا خیر. اگر کلمات کلیدی شما از حجم جستجوی پایین رنج می‌برند، برای کلمات کلیدی مرتبط که حجم جستجوی بالاتری دارند، با برنامه ریز کلمات کلیدی گوگل ادز مشورت کنید.

low search volume 469x460 1 ۱۰ دلیل مهم برای این که چرا تبلیغات شما در گوگل نشان داده نمی‌ شود

۶- پیشنهاد قیمت کلمات کلیدی از بودجه روزانه شما بالاتر است.

قیمت پیشنهادی کلمات کلیدی شما ممکن است از بودجه روزانه‌تان بسیار بالاتر باشد. برای مثال، اگر حداکثر هزینه به ازای هر کلیک کلمه کلیدی شما ۴ دلار باشد و بودجه روزانه کمپین شما تنها ۱۰ دلار باشد، گوگل آگهی‌های شما را نشان نخواهد داد. اگر اینطور است، قیمت‌های پیشنهادی پایین‌تری انتخاب کنید و یا بودجه روزانه خود را افزایش دهید.

۷- برنامه‌ زمانی تبلیغات نامناسب

برنامه‌ریزی نامناسب برای زمان نمایش آگهی می‌تواند از نمایش آن به مخاطبان هدف جلوگیری می‌کند و عملکرد کمپین را از بین می‌برد. به عنوان مثال، اگر شما در حال بازاریابی یک محصول B2B هستید، چنانچه زمان‌بندی آگهی را به صورت نادرست انجام دهید بصورتی که مثلا  آگهی شما را فقط شب‌ها دهد، عملکرد کمپین ناموفق می‌شود.

Google ad schedule ۱۰ دلیل مهم برای این که چرا تبلیغات شما در گوگل نشان داده نمی‌ شود

۸- تنظیمات پیشنهاد قیمت منفی

پیشنهادات قیمتی که به درستی تنظیم نشده باشند، ممکن است دلیل دیگری برای تضعیف عملکرد کمپین باشند. پیشنهاد قیمت منفی بالا برای دستگاه‌های موبایل برای کمپینی با هدف موبایل طبیعتا مانع دستیابی به توجه و کلیک مورد نظر می‌شود.  اطمینان حاصل کنید که در زمان اشکالزدایی عملکرد ضعیف کمپین به اشتباه تعداد زیادی پیشنهادات قیمت نامطلوب قرار نداده باشید.

negative mobile bid adjustments ۱۰ دلیل مهم برای این که چرا تبلیغات شما در گوگل نشان داده نمی‌ شود

۹- موضوع اطلاعات صورت‌حساب

اطلاعات صورتحساب خود را بررسی کنید تا صحت آن را تایید کنید (شماره کارت اعتباری، تاریخ انقضا، آدرس و غیره). اگر گوگل با صدور صورت‌حساب مشکلی داشته باشد، آگهی شما را ارائه نخواهد کرد.

billing info ۱۰ دلیل مهم برای این که چرا تبلیغات شما در گوگل نشان داده نمی‌ شود

۱۰- صبور باشید

اگر همه چیز به شکست انجامید، گاهی بهترین راه این است که صبر کنید. تاییدیه متن گوگل ادز و تاییدیه کلمات کلیدی می‌تواند تا پنج روز طول بکشد. زمانی که متن آگهی و کلمات کلیدی خود را ارسال می‌کنید، باید در صف بازبینی و تایید گوگل و بمانید.
اگر بیش از پنج روز طول کشید، با یکی از مسئولین گوگل تماس بگیرید تا ببینید آیا کلمات کلیدی و آگهی‌های شما تایید شده‌اند یا خیر.

نتیجه‌گیری

اگر همه کارهای این لیست را انجام دادید و هنوز نتایج موردنظر را مشاهده نکرده‌اید، وقت آن است که با نماینده گوگل خود تماس بگیرید. حساب شما ممکن است مشکلات مهم‌تری نسبت به پیشنهادها، بودجه، و تاییدیه‌های متن آگهی داشته باشد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

علیرضا پیر

کار اصلی من سئو و تبلیغات در گوگل است ولی به صورت تجربی در سایر کانالهای دیجیتال مارکتینگ هم فعال هستم. سالهای زیادی در شرکتهای دیجیتال مارکتینگ و آژانس های تبلیغاتی فعالیت داشتم و اینجا سعی میکنم در کنار مقاله ها بخشی از تجربیاتم رو باهاتون به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت