» گوگل ادز » قاتلان پنهان ترافیک پرداخت به ازای کلیک
illustration people avatar business agreement concept 53876 37145 قاتلان پنهان ترافیک پرداخت به ازای کلیک
گوگل ادز

قاتلان پنهان ترافیک پرداخت به ازای کلیک

9 بهمن 1399 20142

آیا برنامه پرداخت‌ به‌ ازای‌ کلیک شما رفتار بدی دارد و ترافیک قابل‌قبول را مسدود کرده‌است؟ یکی از همکاران ما، اندرو گودمن، پنج روش برای رام کردن حساب‌های سرکش را بررسی کرده است.

اگر یک حساب پرداخت به ازای کلیک (PPC: Pay Per Click) و مدل کسب‌وکار تبلیغ کننده به طور منطقی و مناسب خوب کار کنند، اغلب می‌بینیم که صاحب کسب‌وکار به شدت به کانال پرداخت‌ به‌ ازای‌ کلیک وابسته می‌شود.

«حجم را به حداکثر برسانید!» و «ما نسبت به سال گذشته سقوط کرده‌ایم، من بسیار نگران هستم» نمونه‌هایی (اگرچه مبهم) از گفته‌هایی است که از سوی مشتریان و مدیران این کانال دائمی رشد ارسال می‌شود.

اگر دیر به صحنه پرداخت‌ به‌ ازای‌ کلیک رسیده باشید، ممکن است ندانید که مدیران قبلی حساب
فرض کرده‌اند که کانال پرداخت به ازای کلیک «نافرمان» است و باید اصلاح شود. مطمئنا، در هر حساب پرداخت‌ به‌ ازای‌ کلیک، منابعی از پول وجود دارد، اما در حالت بیش از حد تدافعی، جنبه‌های منفی وجود دارد.

دنبال‌کردن حجم در چارچوب یک حساب «بیش از حد محکم شده» می‌تواند هزینه‌ای حتی بیشتر هم داشته باشد (به شکل قیمت‌های بالا، استفاده بیش از حد از ریمارکتینگ و تلاش‌های بیش از حد غیورانه برای پیدا کردن موجودی جدید در کانال‌های دیگر که می‌تواند از طریق پلتفرم‌های پرداخت‌ به‌ ازای‌ کلیک فعال شود، مثلا در نمایش).

حتی زرنگ‌ترین ما هم ممکن است بعضی از آن سخت‌گیری‌های بیش از حدی که وارد حساب شده را نادیده بگیرند. بعضی از اینها واضح است؛ در سایر موارد، کشف آن تقریبا غیر ممکن است.

حساب پرداخت‌ به‌ ازای‌ کلیک شما به این پنج روش ممکن است واقعا جلوی ترافیک قابل‌قبولی را بگیرد.

۱. بخش‌های زمانی غیر منطقی

کسب و کارهایی که به یک فروشگاه خرده‌فروشی یا تعاملات تلفنی تکیه می‌کنند ممکن است قیمت‌های ساعات تعطیلی را به طور منطقی پایین تنظیم کنند.

به نظر می‌رسد که کمپین های کسب‌وکار به کسب‌وکار (B2B) برای اجرا در طول ساعات عادی کسب‌وکار، با هدف قرار دادن افراد در دفتر، مناسب‌تر باشند.

فهمیدم. مشکل این است که هیچ یک از این موارد ۱۰۰ درصد درست نیستند؛ مردم در ساعات تعطیل تحقیق می‌کنند (به خصوص اکنون بر روی تلفن‌ها و تبلت هایشان). در ادوردز، منطقه زمانی مورد استفاده شما ثابت است، بنابراین فرضیات در اطراف پیشنهاد قیمت حاشیه‌ای شما سه ساعت خاموش خواهد بود.

andrew1 قاتلان پنهان ترافیک پرداخت به ازای کلیک

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

علیرضا پیر

کار اصلی من سئو و تبلیغات در گوگل است ولی به صورت تجربی در سایر کانالهای دیجیتال مارکتینگ هم فعال هستم. سالهای زیادی در شرکتهای دیجیتال مارکتینگ و آژانس های تبلیغاتی فعالیت داشتم و اینجا سعی میکنم در کنار مقاله ها بخشی از تجربیاتم رو باهاتون به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت