دی ام رمپ
رسانه بازاریابی دیجیتال
5/5 - (3 امتیاز)

لینک در استوری‌های اینستاگرام برای همه!

3

به‌تازگی اینستاگرام قرار دادن لینک در استوری را برای همه کاربران امکان‌پذیر کرده است. پیش از این، تنها اکانت‌های تایید شده با بیش از ۱۰ هزار فالوور می‌توانستند از این ویژگی استفاده کنند. اینستاگرام در پاسخ به درخواست اغلب کاربران و نیاز آن‌ها برای به‌اشتراک‌گذاری مطالب مختلف با دوستان و خویشاوندان خود این کار را انجام داده است.

 

کاربرد استیکر لینک در استوری

اکنون همه کاربران با قرار دادن استیکر لینک می‌توانند موضوعات مورد علاقه خود را از طریق استوری با مخاطبان‌شان به‌اشتراک بگذارند. این قابلیت جایگزین گزینه Swipe up یا بالا کشیدن صفحه است که پیش از این مورد استفاده قرار می‌گرفت. با بهره‌گیری از این ویژگی جدید کاربران می‌توانند نحوه نمایش و به‌اشتراک‌گذاری مطالب و همچنین، عملکرد مخاطبان را در استوری با روش‌های خلاقانه‌تری کنترل کنند. این امر به بالا بردن ترافیک ارجاع یا referral اکانت کمک می‌کند و مشارکت مخاطبان و ارزش بالقوه استوری را به‌طرز چشمگیری افزایش می‌دهد.

تاثیر افزودن گزینه Reels در عملکرد برندها

برندها با تمرکز بیش‌تر بر استوری‌ها و بهره‌بردن از گزینه Reels به‌عنوان یک ابزار ارتباطی می‌توانند محتوای ویدیویی خود را با مخاطبان به‌اشتراک بگذارند و از این طریق، مشارکت و میزان تعامل آن‌ها با برند را افزایش دهند. به گفته مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک، Reels یک قالب سرگرم‌کننده‌ با پتانسیلی بسیار بالا است که استفاده از آن به جذب فالوور بیش‌تر و بالا بردن تعامل مخاطبان کمک می‌کند. براساس اظهارات زاکربرگ، فیس‌بوک و اینستاگرام در سال آتی تحولات گسترده‌ای را پیش رو خواهند داشت. از این جمله، می‌توان تمرکز بیش‌تر بر محتوای ویدیویی به‌عنوان بخش اصلی تجربه کاربری را برشمرد.

قابلیت Reels اینستاگرام

 

سخن آخر

با توجه به آن‌چه گفته شد، بهره‌گیری از استیکر لینک در استوری و همچنین، استفاده از قالب Reels از بهترین روش‌هایی است که به افزایش مشارکت مخاطبان کمک می‌کند. با این حال، اکانت‌های جدید و پیج‌هایی که به‌طور مکرر قوانین و مقررات اینستاگرام را نقض می‌کنند از این قاعده مستثنا هستند و به استیکر لینک استوری دسترسی نخواهند داشت. این کار به‌منظور جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی از این گزینه‌ها و تشویق کاربران برای بهره‌گیری بهینه از آن‌ها انجام می‌شود.

5/5 - (3 امتیاز)
3 نظرات
 1. آواتار میرحسینی
  میرحسینی می گوید

  ریلز ابنستاگرام خیلی مهمه و من پیج های خوب رو دیدم که ازش استفاده میکنن

 2. آواتار فرهاد هاشمی
  فرهاد هاشمی می گوید

  اینستاگرام هم نیاز به آموزش خاصی داره یا نه؟ خودمون میتونیم با مطالعه پیج های آموزشی و نکته های سایت ها موفق بشیم؟

 3. آواتار فرهاد هاشمی
  فرهاد هاشمی می گوید

  درود
  اینستاگرام هم نیاز به آموزش خاصی داره یا نه؟ خودمون میتونیم با مطالعه پیج های آموزشی و نکته های سایت ها موفق بشیم؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.