» گوگل ادز » مروری بر معیارهای‌ مهم تبلیغاتی گوگل ادز
multi device targeting abstract concept 335657 3041 مروری بر معیارهای‌ مهم تبلیغاتی گوگل ادز
گوگل ادز

مروری بر معیارهای‌ مهم تبلیغاتی گوگل ادز

9 بهمن 1399 10120

در دنیای تبلیغات آنلاین، به راحتی می‌توان در بین اعداد گم شد! چگونه می‌توانید مشخص کنید که موفق هستید یا نه؟ عملکرد شما در زمینه کاری‌تان بهتر از دیگران است، یا بدتر، یا برابر با آن‌ها؟ دانستن استانداردهای کلیدی پرداخت به ازای کلیک (PPC) با معیارهای صنعت می‌تواند به شما کمک کند بفهمید در مقابل میانگین صنعت کجا ایستاده‌اید. اما سنجش معیار مزایای متعددی به جز دیدن استاندارد در صنعت دارد. با مشاهده استانداردهای فعلی و با تکیه بر داده‎ها، می‌توانید به عملکرد بهتر، اولویت‌بندی حوزه‌های بهبود و تقویت حوزه‌های نفوذ قدرت متعهد شوید.

من به سراغ بیش از ۲۰۰۰۰ حساب کاربری WordStream مستقر در ایالات‌متحده رفتم که در شبکه جستجو و نمایش گوگل تبلیغات می‌کردند. این حساب‌ها از بیش از ۲۰ صنعت بودند و در نتیجه شما می‌توانید صنعتی مشابه صنعت خود را پیدا کنید. هر صنعت، برای این چهار استاندارد مهم، معیارهای خاص خود را دارد:

  • نرخ کلیک (CTR)
  • پرداخت به ازای کلیک (CPC)
  • نرخ تبدیل (CVR)
  • هزینه به ازای فعالیت(CPA)

برای هر چهار مورد از این معیارها، در روز چهارشنبه، ۱۱ مارس، وبینار رایگان WordStream را ببینید. من به چهار استاندارد پرداخت به ازای کلیک برای هر صنعت با دیدگاه های کلیدی و توصیه هایی با کمک مایک املیانی، خواهم پرداخت.

در حال حاضر، در اینجا نگاهی زیرچشمی و منحصر به فرد به دو معیار اول می‌اندازیم.

نرخ کلیک (CTR)

میانگین نرخ کلیک در گوگل ادز در تمام صنایع ۳.۵۲٪ برای جستجو است. صنایعی مانند هنر و سرگرمی و مسافرت و جهانگردی، با حدود ۹٪، نرخ کلیک بسیار بالاتری دارند. این امر منطقی است-این صنایع ویژگی‌های سفارشی سازی بسیار بیشتری دارند!

در مقابل، صنایع مالی، اینترنت و مخابرات دارای نرخ کلیک بسیار کمتری هستند. در صنایعی با نرخ کلیک کمتر از حد متوسط، چند روش پیشنهادی وجود دارد. ما مطمئنا در وبینار به این موضوع با جزییات خواهیم پرداخت.

پرداخت به ازای کلیک (CPC)

میانگین پرداخت به ازای کلیک در تمام صنایع، در نمایش نسبت به جستجو به طور قابل‌توجهی پایین است. پرداخت به ازای کلیکها معمولا در نمایش ارزان‌تر از جستجو هستند زیرا نمایش، تبلیغات را به افرادی نشان می‌دهد که به معیارهای خاصی رسیده‌اند، در حالی که تبلیغات جستجو تنها زمانی فعال می‌شود که کسی فعالانه به دنبال چیزی می‌گردد. نمایش تبلیغات بیشتر بر روی حجم افراد تمرکز می‌کند و تبلیغات جستجو بیشتر بر روی هدف خاص تمرکز دارند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم انواع مختلفی از استراتژی‌های نمایش را با هم امتحان کنید. ما در طول وبینار به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید آن استراتژی‌ها را برای بهترین نتایج جمع آوری کنید.

نرخ تبدیل(CVR) و هزینه به ازای فعالیت(CPA)

با توجه به اینکه تا قبل از وبینار نمی‌توانم جزئیات را فاش کنم، می‌توانم به شما بگویم که چرا معیارهای صنعت برای این دو استاندارد بسیار مفید هستند. نرخ تبدیل-بیش از هر استاندارد دیگری-بسته به صنعت در نوسان است.

google ads conversion rate benchmarks 0 مروری بر معیارهای‌ مهم تبلیغاتی گوگل ادز

معیارهای نرخ تبدیل ما در سال 2019.

و هزینه به ازای فعالیت‌ها در چند سال اخیر به طرز چشمگیری تغییر کرده‌اند. این بدان معناست که اگر استراتژی خود را براساس داده‌های سال گذشته پایه‌ریزی می‌کنید، یا ارزش طول عمر مشتری خود را در نظر نمی گیرید، باید دوباره آن را بررسی کنید.

منبع:

https://www.wordstream.com/blog/ws/2020/03/09/google-ads-benchmarks-your-industry-sneak-preview

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

علیرضا پیر

کار اصلی من سئو و تبلیغات در گوگل است ولی به صورت تجربی در سایر کانالهای دیجیتال مارکتینگ هم فعال هستم. سالهای زیادی در شرکتهای دیجیتال مارکتینگ و آژانس های تبلیغاتی فعالیت داشتم و اینجا سعی میکنم در کنار مقاله ها بخشی از تجربیاتم رو باهاتون به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت