» آموزش سئو » یک نکته مهم در بررسی URL های استاتیک و داینامیک
photo 1590595906931 81f04f0ccebb یک نکته مهم در بررسی URL های استاتیک و داینامیک
آموزش سئو

یک نکته مهم در بررسی URL های استاتیک و داینامیک

26 آذر 1399 51151

بسیاری از افراد در جهان سئو ضرورت بازنویسی آدرس‌های اینترنتی داینامیک (Dynamic URLs) – آن‌هایی که محتویات را از پایگاه‌های اطلاعاتی بیرون می‌کشند – به نشانی‌های اینترنتی استاتیک (Static URLs) که به نظر می‌رسد با عبارات معینی مانند  php/.asp/.html/ یا غیره به پایان می‌رسند، را زیر سوال برده‌اند. یک آدرس صفحه داینامیک اغلب توسط متخصصان بهینه‌سازی موتورهای جستجو مورد انتقاد قرار می‌گیرد؛ زیرا موتورهای جستجو در گذشته مشکلاتی در فهرست بندی و خواندن آن‌ها داشته‌اند.

با این حال، در حال حاضر، Yahoo!, MSN, Google و Teoma همگی در فهرست (ایندکس) خود و در نتایج برتر جستجو، برای جستجوهای بسیار متفاوت، صفحات داینامیک دارند. به نظر می‌رسد که مشکل موتورهای جستجو حل شده است. با این حال، قابلیت استفاده از آدرس‌های اینترنتی داینامیک هنوز مساله‌ای قابل بررسی است. از دیدگاه کاربر، یک نشانی اینترنتی به شکل –http://www.site.com/page.html به طور قابل‌توجهی نسبت به نشانی اینترنتی نوشته شده به صورت http://www.site.com/page.php?ID=2&TAGformat=945bb399ls3 بهتر  و دوست‌داشتنی‌تر است.

مهم نیست که کاربر آدرس اینترنتی را در یک وب سایت قرار دهد، آن را در یک ایمیل ارسال کند، یا آن را روی یک دفترچه یادداشت بنویسد، آدرس اینترنتی داینامیک به وضوح مورد پسند کاربران نیست. مزایای برنامه‌ی mod_rewrite و ابزارهای دیگری که امکان تبدیل آدرس‌های صفحه داینامیک به آدرس‌های استاتیک را فراهم می‌کنند، ممکن است بخاطر توانایی‌های جدید موتورهای جستجو کاهش یابد، اما در کل از بین نمی‌رود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 5.00
Avatar

تیم تحریریه دی ام رمپ

ما واحد تحریریه دی ام رمپ هستیم. تحقیق میکنیم و مطالب مفید رو باهاتون به اشتراک میگذاریم. باهامون همراه باشین و با نظراتتون ما رو خوشحال کنین.

تعداد دیدگاهها: 1

  1. Avatar
    سعادت

    چه اتفاقی میفته که گوگل لندیگ کلید واژه هارو جابه جا میکنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت