ویدیو مارکتینگ: آینده‌ی بازاریابی محتوا

ویدیو مارکتینگ: آینده‌ی بازاریابی محتوا

در 10 سال گذشته، چشم‌انداز دیجیتال دچار تغییرات شگرفی شده است. افراد از فاز کامپیوترهای رومیزی و لپ‌تاپ برای جستجو در وب و تعامل با محتوا خارج شده‌اند. در عوض آن‌ها گوشی‌های موبایل و تبلت‌ها را برگزیده‌اند. همچنین فناوری دیجیتال امروز بیش از پیش ارزان شده است؛ عملاً دیگر مرزی برای چگونگی، زمان و مکان اندرکنش افراد با محتوا وجود دارد.

بدین ترتیب چشم‌انداز بازاریابی محتوا نیز تغییر کرده است. امروز محتوا تنها در صورتی موفق می‌شود که خواسته‌های مشتری را در زمان درست و به شیوه‌ی درست منتقل کند.

خوشبختانه وقتی بر روی فرم‌های تاثیرگذار محتوا نظیر بازاریابی ویدئویی سرمایه‌گذاری می‌کنید، می‌توانید همگام با این تغییرات چشم‌انداز حرکت نمایید. در دنیای سریع امروز، بازاریابی ویدئویی یکی از انواع محتوای آنلاین است که می‌تواند ارزش، ارتباط و انعطاف‌پذیری مدنظر مشتریان را فراهم نماید و در این میان با سبک زندگی سیال آن‌ها همخوانی داشته باشد.

تمام مواردی که باید در مورد بازاریابی ویدئویی بدانید و دلیل ستایش آن به‌عنوان آینده‌ی حوزه‌ی محتوا را در اینجا مشاهده خواهید کرد.

بازاریابی ویدئویی به استناد ارقام

هنوز هم متقاعد نشده‌اید که بازاریابی طریقت آینده است؟ در اینجا با استفاده از اخبار منتشره توسط Hubspot، تعدادی آمار آورده شده تا دقیقاً از میزان محبوبیت بازاریابی ویدئویی در سالیان اخیر آگاه شوید:

 • ادعا شده که ویدئو بیش از 80 درصد کل ترافیک وب را تا سال 2019 به خود اختصاص می‌دهد.
 • افزودن یک ویدئو به ایمیل‌های بازاریابی می‌تواند نرخ کلیک آن‌ها را 200-300 درصد افزایش دهد.
 • جانمایی ویدئو در صفحات هدف می‌تواند نرخ تبدیل را تا 80 درصد افزایش دهد.
 • 90 درصد از مشتریان گزارش کرده‌اند که ویدئوهای محصول در راستای تصمیم‌گیری برای خرید به آن‌ها یاری می‌رسانند.
 • بر اساس ادعای یوتیوب، مصرف ویدئو از روی موبایل، هرساله به میزان 100 درصد رشد می‌کند.
 • 64 درصد از مشتریان پس از مشاهده‌ی یک ویدئو درباره‌ی محصول، تمایل بیشتری به خرید آن پیدا خواهند کرد.
 • 87 درصد از بازاریاب‌های آنلاین هم‌اکنون از محتوای ویدئویی در استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال خود استفاده می‌کنند.
 • یک‌سوم زمانی که افراد به‌صورت آنلاین سپری می‌کنند، به مشاهده‌ی ویدئوها اختصاص دارد.
 • هم‌اکنون تبلیغات ویدئویی بیش از 35 درصد تمامی مخارج تبلیغات آنلاین را به خود اختصاص می‌دهند.
 • 59 درصد از تصمیم‌گیرندگان کمپانی ترجیح می‌دهند به‌جای مطالعه‌ی یک مقاله یا مطلب بلاگ، یک ویدئو تماشا کنند.
 • جیمز مک‌کوئیوری، متخصص بازاریابی دیجیتال، برآورد کرده که تنها یک دقیقه محتوای ویدئویی با 1.8 میلیون واژه برابری می‌کند.

5 دلیل هوشمندانه برای شروع به استفاده از بازاریابی ویدئویی

بازاریابی ویدئویی به‌عنوان یکی از سریع‌الرشدترین و پرتقاضاترین اشکال بازاریابی، به‌عنوان موردی مطرح می‌شود که تمامی بازاریاب‌ها باید هم‌اکنون از آن بهره بگیرند. در اینجا 5 مزیت اصلی بازاریابی ویدئویی آورده شده است:

1- محتوای ویدئویی تکرار نام برند را ترویج می‌دهد

بر اساس گفته‌های Hubspot، 80 درصد از مشتریان، ویدئویی که طی ماه اخیر تماشا کرده‌اند را به خاطر می‌آورند. یکی از بزرگ‌ترین نقاط قوت بازاریابی ویدئویی این است که جنبه‌ی سمعی و بصری دارد و بدین ترتیب بسیاری از کاربران آن را راحت‌‌تر از محتوای متنی به خاطر می‌آورند. هنگامی که مشتریان محتوای بازاریابی ویدئویی شما را به خاطر بیاورند، یعنی برندتان را به ذهن می‌آورند و این امر به معنای فروش بیشتر است. از آن مهم‌تر، مشتریان معمولاً دوست دارند ویدئوهایی که از آن لذت می‌برند را به اشتراک بگذارند که همین امر مشاهده‌ی آنلاینشان را گسترش می‌دهد.

برای اینکه ویدئوهای شما حتی‌الامکان در یادها بمانند، مطمئن شوید که آن‌ها را با استراتژی برند خود همنام کنید. در این راستا رنگ‌ها، فونت‌ها، لوگوها و صداهای موجود در بازاریابی ویدئویی باید با بلاگ‌ها و مقالات شما همسان باشند. درحالی‌که ویدئو توانایی‌هایی دارد که متن فاقد آن است، بااین‌حال کاربران باید بتوانند سبک و قالب ویدئوهای آنلاین برند شما را تشخیص دهند.

2- بازاریابی ویدئویی می‌تواند سئوی سایت شما را ارتقا دهد

65 درصد از تصمیم‌گیرندگان کسب‌وکار پس از مشاهده‌ی یک ویدئوی برند، به وب‌سایت بازاریاب سر می‌زنند. مشخص است که ویدئوی باکیفیت و مرتبط می‌تواند با هدایت افراد به صفحه‌ی اصلی سایت، بهبود قابل توجهی را برای سئوی سایت به وجود بیاورد. همچنین ویدئو می‌تواند نرخ تبدیل را افزایش دهد: Hubspot گزارش می‌کند که 39 درصد از تصمیم‌گیرندگان کسب‌وکار پس از مشاهده‌ی ویدئوی برند، با شرکت تماس می‌گیرند.

با افزودن ویدئو به صفحات هدف، وب‌سایت و پیشنهادهای محتوا، ارتقای ارزش سئوی کمپانی و نرخ کلیک شما آسان خواهد بود.

3- محتوای ویدئویی عملکرد خوبی بر روی تمامی دستگاه‌ها دارد

امروزه یکی از بزرگ‌ترین الگوهای هدایت‌کننده‌ی دنیای بازاریابی دیجیتال، طراحی تعاملی است. هنگامی که محتوای کمپانی عملکرد خوبی بر روی یک دستگاه یا سیستم مرورگر معین نداشته باشد، کسب‌وکار پشت آن ترافیک از دست داده و در نتیجه از کاهش نرخ تبدیل لطمه می‌بیند. خوشبختانه محتوای ویدئویی تناسب خوبی برای استفاده در کلیه‌ی دستگاه‌ها اعم از کامپیوترها و گوشی‌های موبایل دارد. بدین ترتیب مشاهده‌ی ویدئو گسترش یافته و آن را کاربرپسند و مشتری‌مدار می‌کند.

4- بازاریابی ویدئویی می‌تواند به تقویت پیغام برند شما یاری برساند

هنگامی که از ویدئوی آنلاین در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود استفاده می‌کنید، فرصت ایدئالی برای ارتقای پیام برند و هدایت پرسونای کمپانی خود خواهید داشت. با استفاده از طیف ویژگی‎‌های ساده نظیر طراحی و برندسازی تا ویژگی‌های پیچیده‌ای نظیر صدا و محتوا، بازاریابی ویدئویی یک ابزار ایدئال برای تقویت هویت برند بوده و تضمین می‌کند که مشتریان شما را بشناسند.

5- محتوای ویدئویی تمایل به همه‌گیر شدن دارد

برآورد شده 92 درصد از افرادی که از ویدئوهای موبایلی استفاده می‌کنند، آن را با سایر افراد به اشتراک می‌گذارند. این مقدار عظیمی بوده و بالاتر از نرخ اشتراک سایر انواع محتوا می‌باشد. Simply Measured کشف کرده که ویدئو 1200 درصد بیش از مجموع لینک‌ها و متون به اشتراک گذاشته می‌شود. همچنین بر اساس گفته‌های Diode Digital، 60 درصد از بینندگان پیش از مطلب متنی با مطلب ویدئویی تعامل می‌کنند. به همین دلیل محتوای ویدئویی یک ابزار قدرتمند برای هر برندی است که می‌خواهد مشاهده‌ی آنلاین خود را افزایش داده یا از مخاطبین وسیع‌تر لذت ببرد.

با ایجاد محتواهای ویدئوییِ انباشته از اطلاعات، دسترس‌پذیر و دارای تعامل ساده، برندها می‌توانند دنبال‌کنندگان آنلاین قابل توجهی را پیدا کرده و بازخوانی مشتریان به سمت خودشان را ترویج دهند. به‌عنوان نمونه‌ای از یک کمپانی که عملکرد خوبی در این زمینه انجام داده Headspace را در نظر بگیرید که یک نرم‌افزار مدیتیشن با کسب‌وکار 250 میلیون دلاری است. این اپ چندین سطح از مدیتیشن داشته و گیمیفیکیشن را برای افزایش میزان تعامل مخاطب به کار گرفته است. کاربران باید هر سطح از مدیتیشن را کامل کرده و در آن به استادی برسند تا بتوانند به سطح بعدی بروند. اکثر مراحل در قالب ویدئو هستند و با استفاده از طرحواره‌ها و نماهای زیبای مختص برند طراحی شده‌اند. این مورد باشکوه، هماهنگ و درگیرکننده، اتکای شدیدی به ویدئو دارد.

بازاریابی ویدئویی: یک رویکرد محتوای ارزشمند برای 2017

به‌واسطه‌ی ماهیت همه‌گیر، دسترس‌پذیری ساده و ارزش ماهوی، بازاریابی ویدئویی را می‌توان یک رویکرد هوشمندانه برای بازاریابی محتوا در 2017 و پس از آن دانست. بازاریابی ویدئویی یک راه خارق‌العاده باری ساخت محتوای شخصی بوده و تاثیر واقعی بر مخاطب می‌گذارد. برای قابلیت تحریک احساس و هدایت فروش آن هیچ همتایی وجود ندارد – و فروش همواره تا حدی به جنبه‌های شخصی مرتبط می‌شود. خریداران دوست دارند حس خوبی در مورد انتخابشان داشته باشند و بازاریابی ویدئویی در صورت اجرای صحیح، بهترین روش برای ایجاد این احساس است.

تخصص اصلی من سرچ مارکتینگ هست ( SEO و SEM ) ولی از اونجایی که به شدت کنجکاو هستم به صورت تجربی در شاخه های دیگر دیجیتال مارکتینگ نیز فعال هستم.

عضویت در تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۵

مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *