» بازاریابی محتوا » ویدیو مارکتینگ آینده‌ی بازاریابی محتوا
ویدیو مارکتینگ آینده بازاریابی محتوایی - رمپ دیجیتال مارکتینگ
بازاریابی محتوا

ویدیو مارکتینگ آینده‌ی بازاریابی محتوا

8 فروردین 1397 21147

در 10 سال گذشته، چشم‌انداز دیجیتال دچار تغییرات زیادی شده است. افراد از فاز کامپیوترهای رومیزی و لپ‌تاپ برای جستجو در وب و تعامل با محتوا خارج شده‌اند. در عوض آن‌ها گوشی‌های موبایل و تبلت‌ها را جایگزین کرده اند.

بدین ترتیب چشم‌انداز بازاریابی محتوا نیز تغییر کرده است. امروز محتوا تنها در صورتی موفق می‌شود که خواسته‌های مشتری را در زمان درست و به شیوه‌ی درست منتقل کند.

خوشبختانه وقتی بر روی فرم‌های تاثیرگذار محتوا مانند بازاریابی ویدئویی سرمایه‌گذاری می‌کنید، می‌توانید همگام با این تغییرات چشم‌انداز حرکت کنید. در دنیای سریع امروز، بازاریابی ویدئویی یکی از انواع محتوای آنلاین است که می‌تواند ارزش، ارتباط و انعطاف‌پذیری مدنظر مشتریان را فراهم نماید و در این میان با سبک زندگی آن‌ها همخوانی داشته باشد.

 

بازاریابی ویدئویی به استناد ارقام

در اینجا با استفاده از اخبار منتشر شده توسط Hubspot، تعدادی آمار ذکر شده تا دقیقاً از میزان محبوبیت بازاریابی ویدئویی در سال‌های اخیر آگاه شوید:

 

 • ادعا شده که ویدئو بیش از 80 درصد کل ترافیک وب را تا سال 2019 به خود اختصاص می‌دهد.
 • افزودن یک ویدئو به ایمیل‌های بازاریابی می‌تواند نرخ کلیک آن‌ها را 200-300 درصد افزایش دهد.
 • قرارگرفتن ویدئو در صفحات هدف می‌تواند نرخ تبدیل را تا 80 درصد افزایش دهد.
 • 90 درصد از افراد مصرف کننده ( مشتری ) در نظرسنجی گفته اند که ویدئوهای محصول در تصمیم‌گیری برای خرید تاثیرگذار بوده است.
 • بر اساس ادعای یوتیوب، مصرف ویدئو از روی موبایل، هرساله به میزان 100 درصد رشد می‌کند.
 • 64 درصد از مشتریان پس از مشاهده‌ی یک ویدئو درباره‌ی محصول، تمایل بیشتری به خرید آن پیدا خواهند کرد.
 • 87 درصد از بازاریاب‌های آنلاین هم‌اکنون از محتوای ویدئویی در استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال خود استفاده می‌کنند.
 • یک‌سوم زمانی که افراد به‌صورت آنلاین سپری می‌کنند، به مشاهده‌ی ویدئوها اختصاص دارد.
 • هم‌اکنون تبلیغات ویدئویی بیش از 35 درصد تمامی مخارج تبلیغات آنلاین را به خود اختصاص می‌دهد.
 • 59 درصد از مدیران عامل ترجیح می‌دهند به‌جای مطالعه‌ی یک مقاله یا مطلب بلاگ، یک ویدئو تماشا کنند.
 • جیمز مک‌کوئیوری، متخصص بازاریابی دیجیتال، برآورد کرده که تنها یک دقیقه محتوای ویدئویی با 1.8 میلیون واژه برابری می‌کند.

5 دلیل هوشمندانه برای شروع به استفاده از بازاریابی ویدئویی

بازاریابی ویدئویی به‌عنوان یکی از سریعترین و پرتقاضاترین اشکال بازاریابی، به‌عنوان موردی مطرح می‌شود که تمامی بازاریاب‌ها باید هم‌اکنون از آن استفاده کنند.

 

1- محتوای ویدئویی تکرار نام برند را افزایش می‌دهد

بر اساس گفته‌های Hubspot؛ هشتاد درصد از مشتریان، ویدئویی که طی ماه اخیر تماشا کرده‌اند را به خاطر می‌آورند. یکی از بزرگ‌ترین نقاط قوت بازاریابی ویدئویی این است که جنبه‌ی سمعی و بصری دارد و بدین ترتیب بسیاری از کاربران آن را راحت‌‌تر از محتوای متنی به خاطر می‌آورند. هنگامی که مشتریان محتوای بازاریابی ویدئویی شما را به خاطر بیاورند، یعنی برندتان را به ذهن می‌آورند و این امر به معنای فروش بیشتر است. از آن مهم‌تر، مشتریان معمولاً دوست دارند ویدئوهایی که از آن لذت می‌برند را به اشتراک بگذارند که همین امر مشاهده‌ی آنلاینشان را نیز گسترش می‌دهد.

برای اینکه ویدئوهای شما حتی‌الامکان در یادها بمانند، مطمئن شوید که آن‌ها را با استراتژی برند خود همنام کنید. در این راستا رنگ‌ها، فونت‌ها، لوگوها و صداهای موجود در بازاریابی ویدئویی باید با بلاگ‌ها و مقالات شما همسان باشند. درحالی‌که ویدئو توانایی‌هایی دارد که متن فاقد آن است، بااین‌حال کاربران باید بتوانند سبک و قالب ویدئوهای آنلاین برند شما را تشخیص دهند.

 

2- بازاریابی ویدئویی می‌تواند سئوی سایت شما را ارتقا دهد

65 درصد از افراد پس از مشاهده‌ی یک ویدئوی برند، به وب‌سایت آن برند سر می‌زنند. مشخص است که ویدئوی باکیفیت و مرتبط می‌تواند با هدایت افراد به صفحه‌ی اصلی سایت، بهبود قابل توجهی را برای سئوی سایت به وجود بیاورد. همچنین ویدئو می‌تواند نرخ تبدیل را افزایش دهد. Hubspot گزارش می‌کند که 39 درصد از افراد پس از مشاهده‌ی ویدئوی برند، با شرکت تماس می‌گیرند.

با افزودن ویدئو به صفحات هدف وب‌سایت و پیشنهادهای محتوا، ارتقای ارزش سئو و نرخ کلیک شما آسان خواهد بود

 

3- محتوای ویدئویی عملکرد خوبی بر روی تمامی دستگاه‌ها دارد

امروزه یکی از بزرگ‌ترین الگوهای هدایت‌کننده‌ی دنیای بازاریابی دیجیتال، طراحی تعاملی است. هنگامی که محتوا عملکرد خوبی بر روی یک دستگاه یا سیستم مرورگر نداشته باشد، شما ترافیک از دست می‌دهد و در نتیجه از کاهش نرخ تبدیل لطمه می‌بینید. خوشبختانه محتوای ویدئویی تناسب خوبی برای استفاده در کلیه‌ی دستگاه‌ها اعم از کامپیوترها و گوشی‌های موبایل دارد. بدین ترتیب مشاهده‌ی ویدئو گسترش یافته و آن را کاربرپسند و مشتری‌مدار می‌کند.

 

4- بازاریابی ویدئویی می‌تواند به تقویت پیغام برند شما کمک کند

هنگامی که از ویدئوی آنلاین در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود استفاده می‌کنید، فرصت ایده آلی برای ارتقای پیام برند و هدایت پرسونای برند خود خواهید داشت. با استفاده از طیف ویژگی‎‌های ساده نظیر طراحی و برندسازی تا ویژگی‌های پیچیده‌ای نظیر صدا و محتوا، بازاریابی ویدئویی یک ابزار ایده آل برای تقویت هویت برند بوده و تضمین می‌کند که مشتریان شما را بشناسند.

 

5- محتوای ویدئویی تمایل به همه‌گیر شدن دارد

برآورد شده که 92 درصد از افرادی که از ویدئوهای موبایلی استفاده می‌کنند، آن را با سایر افراد به اشتراک می‌گذارند. این مقدار عظیمی بوده و بالاتر از نرخ اشتراک سایر انواع محتوا می‌باشد. Simply Measured کشف کرده که ویدئو 1200 درصد بیش از مجموع لینک‌ها و متون به اشتراک گذاشته می‌شود. همچنین بر اساس گفته‌های Diode Digital؛ 60 درصد از بینندگان پیش از مطلب متنی با مطلب ویدئویی تعامل می‌کنند. به همین دلیل محتوای ویدئویی یک ابزار قدرتمند برای هر برندی است که می‌خواهد مشاهده‌ی آنلاین خود را افزایش داده یا از مخاطبین وسیع‌تر لذت ببرد.

با ایجاد محتواهای ویدئوییِ انباشته از اطلاعات، دسترس‌پذیر و دارای تعامل ساده، برندها می‌توانند دنبال‌کنندگان آنلاین قابل توجهی را پیدا کنند. به‌عنوان نمونه‌ای از یک کمپانی که عملکرد خوبی در این زمینه انجام داده Headspace را در نظر بگیرید که یک نرم‌افزار مدیتیشن با کسب‌وکار 250 میلیون دلاری است. این اپ چندین سطح از مدیتیشن داشته و گیمیفیکیشن را برای افزایش میزان تعامل مخاطب به کار گرفته است. کاربران باید هر سطح از مدیتیشن را کامل کرده و در آن به استادی برسند تا بتوانند به سطح بعدی بروند. اکثر مراحل در قالب ویدئو هستند و با استفاده از طرحواره‌ها و نماهای زیبای مختص برند طراحی شده‌اند. این مورد باشکوه، هماهنگ و درگیرکننده، اتکای شدیدی به ویدئو دارد.

 

بازاریابی ویدئویی: یک رویکرد محتوای ارزشمند

به‌واسطه‌ی ماهیت همه‌گیر، دسترس‌پذیری ساده، بازاریابی ویدئویی را می‌توان یک رویکرد هوشمندانه برای بازاریابی محتوا دانست. بازاریابی ویدئویی یک راه خارق‌العاده برای ساخت محتوای شخصی بوده و تاثیر واقعی بر مخاطب می‌گذارد. برای قابلیت تحریک احساس و هدایت فروش آن هیچ رقیب دیگری وجود ندارد. خریداران دوست دارند حس خوبی در مورد انتخابشان داشته باشند و بازاریابی ویدئویی در صورت اجرای صحیح، بهترین روش برای ایجاد این احساس است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

علیرضا پیر

کار اصلی من سئو و تبلیغات در گوگل است ولی به صورت تجربی در سایر کانالهای دیجیتال مارکتینگ هم فعال هستم. سالهای زیادی در شرکتهای دیجیتال مارکتینگ و آژانس های تبلیغاتی فعالیت داشتم و اینجا سعی میکنم در کنار مقاله ها بخشی از تجربیاتم رو باهاتون به اشتراک بگذارم.

تعداد دیدگاهها: 1

 1. Avatar
  علمشاهی

  ویدیو مارکتینگ به شدت برای جذب مخاطب و ماندگاری کاربرها داخل صفحات سایت نقش داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×
  ورود / عضویت