» گوگل ادز » گوگل ادز چیست و چگونه کار می کند
laptop computer displaying google logo 21483 286 گوگل ادز چیست و چگونه کار می کند
گوگل ادز

گوگل ادز چیست و چگونه کار می کند

9 بهمن 1399 20142

هر ثانیه ۲.۳ میلیون جستجو در گوگل انجام می‌شود و اکثر صفحات نتایج جستجو شامل گوگل ادز می‌شوند. گوگل ادز که کسب و کارها برایشان پول می‌پردازند، راهی بسیار موثر برای هدایت ترافیک مرتبط و واجد شرایط به وب سایت شما می‌باشد، دقیقا زمانی که افراد به دنبال انواع محصولات و یا سرویس‌های پیشنهادی کسب‌وکار شما می‌گردند.

در این مقاله یاد می‌گیرید که گوگل ادز چیست، چگونه کار می‌کند و چرا باید گوگل ادز را برای خود اجرا کنید.

گوگل ادز (AdWords) چیست؟

گوگل، با استفاده از گوگل AdWords یا تبلیغاتی که از طریق Display Network و برنامه AdSense گوگل بر روی وب سایت‌های دیگر ظاهر می‌شوند، تبلیغات پولی را پیشنهاد می‌دهد که در نتایج جستجوی google.com ارائه می‌شوند.

در زیر نمونه‌ای از صفحه نتایج موتور جستجوی گوگل (SERP) آورده شده‌است. دو بخش از گوگل ادز پولی وجود دارد، یکی بالای لینک‌های «طبیعی» یا ارگانیک و دیگری در پایین صفحه نتایج:

google ads 3 گوگل ادز چیست و چگونه کار می کند

نتایج حمایت‌شده، یا تبلیغات (در جعبه قرمز) با یک برچسب سبز «Ad» نشان داده می‌شوند. نتایجی که در زیر آگهی‌ها (در جعبه سبز) ظاهر می‌شوند به عنوان نتایج ارگانیک شناخته می‌شوند.

گوگل همچنین نمایش تبلیغات (Display Ads) را ارائه می‌دهد که در شبکه نمایش گوگل (Google Display Network) ظاهر می‌شود. شبکه نمایش یک مجموعه گسترده از وب سایت‌های خارجی و شخص ثالث است که با گوگل هم‌کاری کرده و موافقت کرده‌اند تا به گوگل ادز خدمت کنند. گوگل ادز در شبکه نمایش می‌تواند به صورت متن، تصویر، ویدیو یا فرمت رسانه‌ای غنی ‌باشد و همچنین می‌تواند به طور متفاوت هدف‌گیری شوند. این شامل ریمارکتینگ (بازاریابی مجدد) و بنر ادز می‌باشد.

اگر از AdSense استفاده کنید، آگهی‌های شما در مناطق انتخاب‌شده در یک وب سایت ظاهر خواهند شد:

چرا گوگل ادز پدیدار می‌شود؟

مزایده‌ی گوگل ادوردز بر روی کلیدواژه‌ها متمرکز است-تبلیغ کنندگان فهرستی از کلمات کلیدی مرتبط با پیشنهادهای تجاری آن‌ها، برای هدف قرار دادن انتخاب می‌کنند؛ کلماتی که به احتمال زیاد افراد در هنگام جستجوی محصول آن‌ها استفاده می‌کنند. سپس آن‌ها بر روی این کلمات کلیدی قیمت پیشنهادی خود را ارائه می‌کنند. هریک از قیمت‌های پیشنهادی براساس میزان تمایل به پرداخت برای کلیک یک کاربر گوگل بر روی آگهی خود تعیین می‌شوند. این پیشنهاد قیمت، در ترکیب با امتیاز کیفی تعیین‌شده توسط گوگل براساس کیفیت آگهی پیشنهادی شما، تعیین می‌کند که چه گوگل ادزی در لیست نتایج جستجو ظاهر شود. زمان کلیک کردن کاربران بر روی تبلیغات، تبلیغ کننده هزینه مشخصی پرداخت می‌کند (هزینه هر کلیک، یا CPC)، که با توجه به فرمول زیر محاسبه می‌شود:

 

Screenshot 2021 01 28 015741 گوگل ادز چیست و چگونه کار می کند

این جایی است که اصطلاح پرداخت به ازای کلیک (PPC) از آن سرچشمه می‌گیرد.

راهنمای بهترین روش‌ها و نکات مفید برای تسلط بر گوگل ادز را ببینید.

مزایده ادوردز

ادوردز بر اساس یک سیستم مزایده کار می‌کند که هر بار یک کاربر جستجوی کلیدواژه را انجام می‌دهد اتفاق می‌افتد.

برای «برنده شدن» این مزایده‌ها و نمایش گوگل ادز خود برای کلمات کلیدی مرتبط، شما باید امتیاز کیفی و قیمت پیشنهادی خود را بهینه کنید. هر چه امتیاز کیفی شما در مقابل مبلغ پیشنهادی‌تان بالاتر باشد، موقعیت‌یابی آگهی شما بهتر خواهد بود. عوامل زیر (بیشتر از دیگر عوامل) بر نمره کیفی شما تاثیر می‌گذارند:

  • ارتباط گوگل ادز شما با جستارها
  • ارتباط کلمه کلیدی گوگل با گروه تبلیغاتی شما
  • ارتباط ادز شما با صفحه فرود آن
  • تاریخچه نرخ کلیک (CTR) تبلیغ و گروه تبلیغاتی آن
  • تاریخچه عملکرد کلی حساب

همچنین داشتن امتیاز کیفی بالا مزایای کلی نیز دارد:

  • هزینه‌های پایین‌تر-گوگل به تبلیغ کنندگانی با امتیاز کیفی بالا بوسیله‌ی کاهش هزینه پرداخت به ازای هر کلیک (CPC) پاداش می‌دهد، که این امر در جهت بهبود نرخ بازگشت سرمایه کمک می‌کند.
  • نمایش بیشتر-هنگامی که شما امتیازات کیفی بالایی دارید، آگهی‌های شما در موقعیت‌های بهتری در لیست نتایج جستجو نمایش داده می‌شوند. این کار به شما این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به افزایش قیمت پیشنهادی، کلیک‌ها و تبدیل بیشتری داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر، به این اینفوگرافیک مراجعه کنید تا چگونگی کار مزایده ادوردز را بهتر درک کنید.

هزینه‌های گوگل ادز

هزینه گوگل ادز بسته به عواملی از جمله رقابتی بودن کلیدواژه‌‌ها و حوزه کاری شما، موقعیت جغرافیایی شما، کیفیت کمپین‌های تبلیغاتی‌تان و غیره متفاوت است.

در ایالات‌متحده، متوسط هزینه هر کلیک برای آگهی‌های جستجوی گوگل در تمامی صنایع ۲.۳۲ دلار است. در کشورهای دیگر، متوسط هزینه‌های گوگل ادز اغلب بسیار کم‌تر است.

با این راهنمای رایگان و پر از نکات عملی یاد بگیرید که چگونه از گوگل ادز هوشمندانه استفاده کنید.

تبلیغات در گوگل با WordStream

آیا گوگل ادز می‌تواند برای کسب‌وکار شما مناسب باشد؟ به احتمال زیاد، بله. در سال ۲۰۱۳، ۱.۵ میلیون کسب‌وکار از ابزارهای جستجو و تبلیغات گوگل ۱۱۱ میلیارد دلار درآمد داشتند. تبلیغات در گوگل می‌تواند برای هر شرکتی با استراتژی درست بسیار سودمند باشد.

گوگل ادوردز گزینه‌های تبلیغاتی متعددی دارد و می‌تواند پیچیده باشد. بسیاری از تبلیغ کنندگان با تعهد لازم برای دستیابی به موفقیت از طریق جستجوی پولی یا نمایش اگهی دست و پنجه نرم می‌کنند. به همین دلیل ثابت شده‌است که نرم‌افزار و ابزارهای رایگان WordStream برای هزاران شرکت که در گوگل تبلیغات می‌کنند، بسیار ارزشمند هستند.

گریدر عملکرد ادوردز: یک بررسی کاملا رایگان از حساب ادوردز شما

بفرمایید! گوگل ادوردز توضیح داد.

برای به حداکثر رساندن تاثیر تبلیغات و کمپین‌های ادوردز خود، باید بدانید که کدام کمپین‌ها برای کسب‌وکار شما کارآمد هستند و در کجا نیاز به پیشرفت دارید– گریدر عملکرد (Performance Grader) ادوردز WordStream  به شما کمک می‌کند تا دقیقا این کار را انجام دهید.

گریدر (نمره‌دهنده) عملکرد ادوردز جامع‌ترین ابزار رایگان در نوع خود است. در مدت ۶۰ ثانیه یا کم‌تر، گریدر عملکرد ادوردز ممیزی کاملی از حساب ادوردز شما انجام می‌دهد و به شناسایی حوزه‌هایی که در آن‌ها می‌توان بهبودهایی ایجاد کرد و همچنین به برجسته کردن حوزه‌های موفق حساب شما و چگونگی مقایسه آن‌ها با معیارهای رقابتی برای صنعت‌تان، می‌پردازد.

امروز، این درجه عملکرد را به صورت رایگان امتحان کنید.

مشاور WordStream: تنها پلتفرم تبلیغاتی آنلاینی که نیاز دارید

تحلیل، بهینه‌سازی و توجه مداوم برای دسترسی به بیشتری حد سودآوری گوگل ادز مورد نیاز است. با این حال، برای بسیاری از شرکت‌ها و کسب و کارهای کوچک با منابع محدود، مدیریت یک کمپین جستجوی پولی در ادوردز می‌تواند یک کار تمام‌وقت باشد. به همین دلیل است که ما مشاور WordStream را توسعه دادیم.

سیستم هفته کاری ۲۰ دقیقه‌ای اختصاصی ما به شما امکان شناسایی بدون زحمت مناطقی که در آن‌ها می‌توان برای بهبود نتایج و عملکرد کمپین فورا اقدام کرد را می‌دهد. مشاور WordStream به شما این امکان را می‌دهد که کمپین‌های تبلیغاتی ادوردز ، تبلیغات بینگ و فیس بوک خود را از یک داشبورد پاسخگو و متمرکز مدیریت کنید و نیاز به پی‌گیری فعالیت‌های مختلف از طریق واسط‌های مختلف را از بین ببرید – به راحتی وارد حساب مشاور WordStream خود شوید و از همان‌جا تمام فعالیت‌های تبلیغاتی خود را به صورت آنلاین کنترل کنید.

مشاور WordStream همچنین توصیه‌های خود را براساس فعالیت‌های فعلی شما، تاریخچه حساب و دیگر عناصر منحصر به فرد در حساب ادوردزتان سفارشی‌سازی می‌کند. شما موارد اقدام با توصیه‌های خاص و عملی و جریان‌های کاری قراردادی را دریافت خواهید کرد تا این امکان را داشته باشید که تنها در عرض چند دقیقه حساب خود را تغییر دهید و تاثیر فوری و قدرتمندی بر عملکرد حساب‌تان داشته باشید. شما می‌توانید تغییرات را در طول زمان پی‌گیری کنید و بهبودها را در حساب خود با گزارش‌های تصویری بدیع ما ببینید.

منبع:

https://www.wordstream.com/google-ads

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 5.00
Avatar

علیرضا پیر

کار اصلی من سئو و تبلیغات در گوگل است ولی به صورت تجربی در سایر کانالهای دیجیتال مارکتینگ هم فعال هستم. سالهای زیادی در شرکتهای دیجیتال مارکتینگ و آژانس های تبلیغاتی فعالیت داشتم و اینجا سعی میکنم در کنار مقاله ها بخشی از تجربیاتم رو باهاتون به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت