» تحلیل » گوگل ادسنس چیست و چگونه می توانیم از آن کسب درآمد کنیم؟
adense fnl گوگل ادسنس چیست و چگونه می توانیم از آن کسب درآمد کنیم؟
تحلیل - گوگل ادسنس

گوگل ادسنس چیست و چگونه می توانیم از آن کسب درآمد کنیم؟

16 آذر 1399 50137

گوگل دیگر فقط یک موتور جستجو نیست، بلکه با معرفی پلتفرم های مختلف، سعی می کند خدمات مختلفی را به کاربران خود ارائه دهد. این خدمات فقط مخصوص مخاطبین سایت ها نیست و گوگل به فکر صاحبین این وبسایت ها هم بوده است. یکی از راه های کسب درآمد در سایت های مختلف، تبلیغات می باشد. گوگل با استفاده از ادسنس به شما کمک می کند که از تبلیغات در وبسایت خود، درآمد داشته باشید. در این نوشته سعی می کنیم نحوه درآمد زایی از طریق گوگل ادسنس را به شما آموزش بدهیم. ولی قبل از هر چیزی باید بدانیم گوگل ادسنس چیست؟ و نحوه کار آن به چه صورت است؟

 

گوگل (AdSense) ادسنس چیست؟

بنا بر تعریف خود گوگل: AdSense یک روش ساده و رایگان برای کسب درآمد از طریق نمایش تبلیغات در کنار محتوای آنلاین شماست. با AdSense می توانید تبلیغات مرتبط و جذاب را به بازدیدکنندگان سایت خود نشان دهید و حتی شکل و ظاهر تبلیغات را متناسب با سایت خود تنظیم کنید. تبلیغات توسط کسانی که می خواهند محصول یا خدمت خودشان را معرفی کنند، به گوگل فرستاده می شود و گوگل آن را در سایت شما نشان می دهد. در واقع می توانیم بگوییم که گوگل ادسنس مکمل گوگل ادوردز می باشد. مشتریان از طریق گوگل ادوردز سفارشات خود را در گوگل ثبت می کنند و نوع آن را تعیین می کنند. گوگل هم از طریق AdSense این تبلیغات را در سایت شما قرار می دهد و بر اساس تعداد بازدید کننده یا کلیک به شما هزینه ای را پرداخت می کند.

 

آیا گوگل ادسنس فقط برای وبسایت ها کاربرد دارد؟

خیر، اگر یک کانال یوتیوب داشته باشید که به اندازه کافی عضو داشته باشد و ویدیوهای شما به میزان مشخصی به کاربران نمایش داده شده باشد، گوگل ادسنس به شما کمک می کند که از این راه هم درآمد داشته باشید. اگر دقت کرده باشید، در نسخه رایگان یوتیوب در ابتدای هر ویدیو، یک ویدیوی تبلیغاتی قرار داده شده است. از این طریق می توانید به کمک ادسنس از یوتیوب کسب درآمد کنید.

 

گوگل AdSense چگونه کار می کند؟

فرایند این کار بسیار ساده است. پس از اینکه یک حساب ادسنس ایجاد کردید، گوگل یک کد به شما می دهد که آن را در سایت خود قرار می دهید. Google براساس الگوریتم های اختصاصی خود، تبلیغاتی که از نظر محتوایی به سایت شما شبیه هستند را به نمایش می گذارد. در نهایت کاربران روی تبلیغات مورد نظر کلیک می کنند و به ازای هر کلیک، مبلغی به شما پرداخت خواهد شد.

نکته: هیچگاه سعی نکنید با کلیک روی این تبلیغات یا ارسال ترافیک فیک به آن ها، درآمد بیشتری کسب کنید. گوگل دارای یک سیستم بسیار دقیق و پیچیده برای جلوگیری از تقلب در کلیک است. اگر متوجه فعالیت مشکوکی در وب سایت شما بشود یا در کیفیت بازدید و کلیک شما شک کند ، ممکن است حساب شما را به حالت تعلیق درآورد.

 

مزایایGoogle AdSense

  • تعداد ناشران بسیار بالا است: حدود 10 میلیون وبسایت از این تکنولوژی استفاده می کنند.
  • سطح امنیت، ایمنی و شفافیت این پلتفرم برای تبلیغ کنندگان و ناشران بسیار بالا است: این ویژگی یکی دیگر از ویژگی های خوب AdSense است. Google به عنوان یک واسطه بین دو طرف عمل می کند و مطمئن می شود که روندهای کاری برای همه شفاف و روشن است. تمام معیارهای لازم را می توانید در حساب Google Analyticsخود، پیگیری کنید.
  • تنوع در نوع و اندازه قالب های تبلیغاتی: در AdSense ، تبلیغ کنندگان می توانند متن، عکس، تبلیغاتHTML ، تبلیغات ویدیویی و موارد دیگر را در اندازه های مختلف اجرا کنند. به عنوان ناشر، می توانید انواع مختلف تبلیغات را آزمایش کنید و دریابید کدام یک، بیشترین درآمد را دارند.

 

می توانم تبلیغاتی که دوست ندارم را حذف کنم؟

همانطور که در بخش های قبل اشاره شد، خود گوگل انتخاب می کند که چه تبلیغاتی در سایت شما به نمایش گذاشته شود و شما در این فرایند، هیچ تاثیری نخواهید داشت. اما اگر از یک تبلیغ راضی نبودید یا از آن خوشتان نیامد، از طریق صفحه  Blocking controls در گوگل ادسنس می توانید تبلیغات پیشنهادی را مرور کنید و به آن ها اجازه بدهید که در سایت شما به نمایش گذاشته شوند یا نه.

 

تاثیر ادسنس روی سئو

گوگل اعلام کرده است که محتوای تبلیغاتی روی رتبه بندی نتایج، تاثیری نمی گذارد. تبلیغات نه رتبه های شما و نه رتبه های تبلیغ کنندگان را ارتقا نخواهد داد. اما این حرف گوگل تا چه حدی واقعیت دارد؟ نمی دانیم. شاید با خودتان بگویید که گوگل در این مورد واقعیت ها را بیان کرده است. اما تجربه نشان داده است که استفاده از گوگل ادوردز ممکن است رتبه بندی نتایج را تحت تاثیر قرار دهد در حالیکه گوگل بارها اعلام کرده است که استفاده از گوگل ادوردز تاثیری روی سئو ندارد. برای گوگل ادسنس هم باید کسانی که از آن استفاده کرده اند تجربیات خودشان را بیان کنند. ما  در ایران نمی توانیم در این مورد نظری بدهیم. چرا که بر اساس تحریم ها، به این سرویس دسترسی نداریم.

 

گوگل ادسنس در ایران

مثل بسیاری از سرویس های دیگر، سرویس google adsense هم در ایران تحریم می باشد و فقط از طریق نرم افزارهای تغییر آی پی می توانید از آن استفاده کنید. اما این تنها محدودیت ایران برای استفاده از این سرویس نیست. برای ثبت نام هم با مشکل روبرو خواهید شد و آدرس، شماره تلفن و شماره حساب ایران مورد قبول واقع نخواهد شد. از طرفی دیگر سایت های فارسی زبان هم پشتیبانی نمی شوند. در نتیجه اگر بخواهید از این سیستم کسب درآمد داشته باشید، اولا باید یک سایت به زبانی که ادسنس برای آن فعال است داشته باشید. در مرحله بعد هم باید به روشی بتوانید یک اکانت گوگل ادسنس ایجاد کنید. برای ایجاد اکانت می توانید از آشنایانی که در خارج از کشور دارید، کمک بگیرید.

جایگزین های ایرانی ادسنس

اگر به فکر کسب درآمد از طریق تبلیغات هستید یا تبلیغ دهنده هستید و می خواهید تبلیغات خودتان را در سایر وبسایت ها منتشر کنید، می توانید از جایگزین های ایرانی google AdSense استفاده کنید. در سال های اخیر پلتفرم های بسیار خوبی برای این کار توسعه داده شده است. استفاده از سرویس های یکتانت و مدیا اد می تواند جای خالی ادسنس را پر کند.

بررسی گوگل ادسنس و نحوه درآمدزایی آن؛ موضوع نوشته ما بود که امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. اگر این مطلب برایتان مفید بود، می توانید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

مسعود اکرامی

متخصص بازاریابی محتوایی و عاشق نوشتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت