» گوگل ادز » 10 مزیت برتر گوگل ادوردز برای رشد کسب ‌و کار
Google ads benifits 10 مزیت برتر گوگل ادوردز برای رشد کسب ‌و کار
گوگل ادز

10 مزیت برتر گوگل ادوردز برای رشد کسب ‌و کار

8 بهمن 1399 30128

گوگل ادوردز پلتفرم تبلیغاتی گوگل است که در آن تبلیغات هنگام جستجو به کاربران ارائه می‌شوند. مزایای لحظه‌ای گوگل ادوردز این است که برند شما را در معرض دید قرار می‌دهد و نتایج سریع‌تری به همراه دارد.

گوگل ادوردز  ۴۱٪ از ۲۲۵ میلیارد دلار هزینه تبلیغات دیجیتال در سال را به خود اختصاص داده است.

در طول سال‌ها، با گذر بازاریابی سنتی به سمت بازاریابی دیجیتال، تجارت‌های بیشتر و بیشتری راه خود را به سمت تبلیغات اینترنتی باز کرده‌اند. این امر باعث شده‌است که فضای اینترنت شدیدا به علت رقابت روزافزون آشفته شود.
صرف‌نظر از کسب‌وکارها، مصرف‌کنندگان نیز به طور فزاینده‌ای برای تصمیم‌گیری در رابطه با خرید خود به اینترنت روی آورده‌اند.

با در نظر گرفتن این تفکر، برای کسب‌وکارها بسیار بااهمیت است که آشفتگی را سامان داده و به سمت مخاطب موردنظر خود حرکت کنند.
بنابراین گوگل ادوردز یک راه‌حل تک مرحله‌ای است که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا فورا به مخاطبان هدف خود نزدیک شده و نتایج مورد نظر را کسب کنند.

گوگل ادوردز خود یک مزیت برای تبلیغ‌کنندگان جهت سرعت بخشیدن به روند کسب درآمد است.

به غیر از این، ادوردز بسیاری از ویژگی‌ها را در پلتفرم خود معرفی کرده‌است. این امر منجر به افزایش مزایا و نتایج عالی شده‌است. این مقاله ۱۰ مورد از مزایای گوگل ادوردز را برای کسب‌وکار پوشش می‌دهد.

۱۰ مزیت برتر گوگل ادوردز

۱. افزایش آگاهی از برند

آگاهی از برند را افزایش می‌دهد

در روزهای اولیه، آگاهی از برند کم و بیش از یک روش کور بدست می‌آمد که همان آگهی‌ در روزنامه‌ها، بیلبوردها و تبلیغات رادیو-تلویزیونی بود.

این رویکرد نتیجه قابل‌توجهی برای محصولات مشتری خواهد داشت، اما محصولات تجارت به تجارت (B2B) تا حد زیادی از این مساله رنج می‌برند که پیام تبلیغاتی ارتباطی به مخاطبان گسترده، موثر نیست و منجر به هزینه کردن بیش از حد می‌شود.
تبلیغات دیجیتال به ویژه گوگل ادوردز انقلابی در روش انجام تبلیغات برندها ایجاد کرده‌است.

با استفاده از گوگل ادوردز، برندها می‌توانند در هنگام تحقیق در مورد دسته‌بندی محصول خود در موتور جستجو، برای مخاطبان تبلیغ کنند. تبلیغ‌کنندگان همچنین می‌توانند با هدف قرار دادن افراد در وب‌سایت‌های دیگر از طریق شبکه نمایش گوگل، مخاطبان خود را افزایش دهند. بنابراین آگاهی از برند یکی از رایج‌ترین مزایای گوگل ادوردز است.

۲. نتیجه سریع‌تر از سئو

Faster than SEO 1024x512 1 10 مزیت برتر گوگل ادوردز برای رشد کسب ‌و کار

گوگل ادوردز سریع‌تر از سئو کار می‌کند

در معرض دید قرار گرفتن کسب‌وکارها در گوگل از نظر فروش بسیار با ارزش‌تر از هر رسانه دیگری است. در موتور جستجو، کسب‌وکارها این فرصت طلایی را دارند که دقیقا در زمانی که مردم به دنبال محصول یا سرویس‌شان هستند، در معرض دید قرار بگیرند.

اما اگر فرصت آنقدر بزرگ باشد، رقابت واقعا بالا خواهد بود. به همین دلیل است که رتبه‌بندی سازمانی موتورهای جستجو کاری وقت‌گیر و خسته‌کننده است. بهینه‌سازی مناسب وب‌سایت‌ها و دسترسی به اعتبار از طریق ارتباط مجدد می‌تواند نتایج خوبی را به همراه داشته‌باشد، اما زمان‌بر است.

با گوگل ادوردز، کسب‌وکارها می‌توانند نتایج را سریع‌تر به دست آورند. بدیهی است که در اینجا نیز رقابت وجود دارد. اما خبر خوب این است که همراه با میزان پیشنهاد قیمت، امتیاز کیفی کلمه کلیدی یعنی ارتباط آگهی، تجربه صفحه فرود و نرخ کلیک مورد انتظار، موقعیت آگهی را تعیین می‌کند. بنابراین، بهینه‌سازی مناسب گوگل ادوردز به همراه پیشنهاد قیمت مورد نیاز می‌تواند بازگشت سرمایه بزرگی را به ارمغان بیاورد.

۳. برتری بر آگهی‌های رقیب‌تان

همه ما مبارزه برندها را به ویژه بر روی بیلبوردها شنیده‌ایم و دیده‌ایم. ادوردز یک گزینه هوشمندانه و نه چندان سخت برای شکست‌دادن رقبایتان را فراهم می‌کند. فرض می‌کنیم شما رقابت شدیدی با یکی از مارک‌های موجود در حوزه خود دارید و شک دارید که بیشتر فروش‌های احتمالی با آن‌ها به اشتراک گذاشته شده‌است.

برای پشتیبانی از این فرض، گزارش سهم برتری ادوردز نشان می‌دهد که اغلب اوقات این رقیب شما در گوگل از شما پیشی می‌گیرد. با گوگل ادوردز، شما می‌توانید استراتژی‌های قیمت‌دهی خودکار «هدف بیرونی» را برای تنظیم پیشنهاد قیمت خود برای خارج کردن رقابت مشخص‌شده در مزایده انتخاب کنید. جابه‌جایی بیرونی آگهی رقیب می‌تواند به عنوان یکی از مهم‌ترین مزایای گوگل ادوردز در نظر گرفته شود.

۴. تاثیرگذاری بر مخاطبان برای انجام خرید

چندمرتبه وقتی برای اولین بار از یک وب‌سایت بازدید می‌کنید، خرید می کنید یا اطلاعات خود را وارد می‌کنید؟ جواب معمول احتمالا «به ندرت» است!

دلیل این است که در این دنیای اینترنت تمام اطلاعات به راحتی در دسترس است و مصرف‌کننده قبل از هر تصمیم خرید، تحقیقات زیادی انجام می‌دهد، گزینه‌های مختلف را مقایسه می‌کند و تصمیم می‌گیرد. برای برندها بسیار مهم است که بر تصمیم افرادی که از وب سایت بازدید کرده‌اند اثر بگذارند تا آن‌ها را برای انجام خرید متقاعد کنند.

با تبلیغات بازاریابی مجدد گوگل ادوردز، این فرآیند بسیار ساده و موثر است. مخاطبانی که از طریق هر منبعی از یک وب سایت بازدید کرده‌اند، می‌توانند در دسته‌های مختلف طبقه‌بندی شوند و توسط وب سایت‌هایی که در شبکه نمایش گوگل قرار دارند، هدف‌گیری شوند.

۵. افزایش قابلیت دیده‌شدن آگهی‌ها توسط مخاطبان باکیفیت

قابلیت دیده‌شدن تبلیغ را افزایش می‌دهد

یک تصور غلط عمده در میان تبلیغ‌کنندگان این است که هر کلیدواژه باید سهم تاثیر جستجوی ۱۰۰درصدی داشته باشد. اما، آیا در واقعیت خرج کردن پول هنگام هر جستجویی عملی است؟ بسیاری اوقات، جستجوها می‌توانند صرفا برای تحقیق توسط افرادی که یک پروژه، رقابت و غیره را انجام می‌دهند و قصد خرید محصول را ندارند، باشد.

با ادوردز، این امکان وجود دارد که تبلیغاتی را برای مخاطب که تمایل بیشتری به خرید دارند، ارایه دهد. باید استراتژی‌های خودکار پیشنهاد قیمت مانند Ecpc (هزینه به ازای هر کلیک) انتخاب شود، که در آن پیشنهاد قیمت براساس داده‌های تبدیل قبلی و ترکیب اطلاعات مختلف آن مبدل‌ها مانند مکان، دستگاه، مدل، مرورگر، زمان روز، روز هفته و غیره تنظیم خواهد شد.

۶. تست کنید، تست کنید، تست کنید و اجازه دهید بهترین ایده برنده شود

تبلیغات خود را تست کنید

اجازه دهید فرض کنیم شما ویژگی جدیدی به محصول خود اضافه کرده‌اید که به نظر شما مشتریان را جذب می‌کند، بنابراین این ویژگی را با ویژگی‌های موجود در کپی‌های آگهی خود جایگزین کرده و همان چیز را در صفحه ورود خود به‌روزرسانی می‌کنید. در همین حال، شما همچنین تصمیم گرفتید که یکی از استراتژی‌های خودکار قیمت‌دهی را برای بهبود تبدیل‌ها آزمایش کنید.

در عرض یک ماه، عملکرد ادوردز شما از نظر تبدیل‌های ساختاری نرخ کلیک بهبود می‌یابد. شما نتایج را به رئیستان نشان می‌دهید و رئیستان تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد. حالا، او به شما می‌گوید که این را در تمام فعالیت‌ها اجرا کنید. تنها مشکل این است که شما نمی‌دانید آیا ویژگی جدید جواب داد یا استراتژی پیشنهاد قیمت جدید!

گوگل ادوردز گزینه‌ای برای تست یک تغییر در هر فعالیت و آزمایش در طول یک دوره زمانی دارد، چه نسخه اصلی و چه آزمایش نتیجه بهتری را ارایه دهند. داده‌های ارایه‌شده در این آزمایش از نظر آماری برای حذف تصادفی بودن تایید می‌شوند.

۷. ایجاد استراتژی‌های فعالیت مبتنی بر ویژگی‌های جمعیت‌شناختی کاربران

هدف‌گذاری براساس ویژگی‌های جمعیت‌شناختی

یکی از جدیدترین به‌روزرسانی‌های گوگل ادوردز به طور خاص برای کمپین جستجو، داده‌های مربوط به جمعیت‌شناختی کاربر مانند سن، جنسیت، وضعیت والدین و غیره است. به عنوان مثال در نظر بگیریم که شما یک طراح داخلی هستید و مشتریان هدف شما افرادی هستند که یا صاحب خانه هستند یا کسانی که برای ساخت خانه برنامه‌ریزی می‌کنند.

شما استفاده از گوگل ادوردز را آغاز کرده‌اید و متوجه شدید که نرخ تبدیل شما زیاد نیست. تصمیم می‌گیرید نگاهی به آمار جمعیتی مخاطبین خود بیندازید و متوجه می‌شوید که ۳۰٪ ترافیک از گروه سنی ۱۸ تا ۲۴ سال است که معمولا گروه سنی مخاطب شما نیست.

شما تصمیم می‌گیرید که این گروه سنی را در یک آزمایش حذف کنید و آزمایش را برای مدتی اجرا کنید. در پایان آزمایش، شما متوجه می‌شوید که نرخ تبدیل آزمایش شما بسیار بهتر از آزمایش اصلی است. این یکی از مواردی است که بیان می‌کند چطور جمعیت‌شناسی کاربران یکی از مزایای گوگل ادوردز است.

۸. برنامه‌ریزی تبلیغات برای دستیابی به مخاطبین در زمان مناسب

تبلیغات خود را زمان‌بندی کنید

یکی از مزایای اصلی گوگل ادوردز این است که زمان اجرا شدن آگهی‌های خود را می توانید تعیین کنید. اما آیا اداره تبلیغات 24 ساعت 7 روز هفته مفید نیست؟ نه لزوما. این به موقعیت شغلی شما، محصول، خدمات و از همه مهم‌تر داده‌های گذشته شما بستگی دارد.

پس از اجرای کمپین خود به مدت ۳ تا ۶ ماه، اطلاعات را براساس زمان روز و روز هفته در نظر بگیرید، زمان یا روز و یا ترکیبی از آن را که بودجه شما را می‌بلعند (بدون تبدیل، تنها با کلیک) مشخص کنید و یا پیشنهاد قیمت را کاهش دهید یا تبلیغات را در آن زمان یا روز متوقف کنید. تست را برای چند روز انجام دهید و ببینید آیا هزینه هر تبدیل و نرخ تبدیل شما بهبود یافته‌است.

۹. بازاریابی مجدد برای مخاطبان از طریق بهترین پیشنهادات

ریمارکتینگ (بازاریابی مجدد)

بازاریابی مجدد یکی از مهم‌ترین مزایای گوگل ادوردز است. اکنون این یک واقعیت شناخته شده‌است که بازاریابی مجدد یکی از بهترین راه‌ها برای تاثیر گذاری بر کاربران برای حرکت از طریق قیف فروش است.
این کار در همینجا متوقف نمی‌شود، تبلیغات بازاریابی مجدد می‌تواند مطابق با استفاده از وب سایت کاربران سفارشی شود.

اگر یک کاربر از صفحه تلفن همراه برند های خاص بازدید کند و وب سایت را بدون اضافه کردن آن به کارت ترک کند، تبلیغ بازاریابی مجدد برای آن بازدید کننده می‌تواند در مورد یک موبایل با پیشنهاد افزوده شده مانند پیشنهاد کشمیر یا پیشنهاد حمل و نقل رایگان باشد.

برای این که سفارشی‌سازی برای وب سایت‌های بزرگ آسان شود، می توان آگهی‌های بازاریابی مجدد پویا را انتخاب کرد که در آن تبلیغات براساس صفحه بازدید شده توسط کاربر به روز می‌شوند. تاثیر گذاری بر مخاطب با بهترین معامله‌ای که به آن علاقه‌مند هستند یکی از بهترین مزایای استفاده از گوگل ادوردز است.

۱۰. افزایش دستیابی به مخاطبان با RLSA و کلیدواژه‌های انطباق گسترده

RLSA و کلیدواژه‌های انطباق گسترده

زمانی که صحبت از تبلیغ به میان می‌آید، تبلیغ کنندگان به طور معمول کلمات کلیدی را انتخاب می‌کنند تا مطمین شوند که تبلیغ به کلمات کلیدی مرتبط ارسال می‌شود. با ویژگی‌های ادوردز RLSA می توان با زیرکی از کلمات کلیدی استفاده کرد. باید یک کمپین با کلمات کلیدی تطابق گسترده ایجاد کرد و مخاطبان RLSA را برای آن کمپین انتخاب کرد.

با این کار، شما تحقیقات خود را برای کاربرانی که از وب سایت شما بازدید کرده‌اند با اطمینان از این که جستجوی آن‌ها در اطراف محصول شما خواهد بود، گسترش خواهید داد. این کار به فرد کمک می‌کند تا گزینه‌های جستجوی خود را برای بازدید مجدد از مخاطبان گسترش دهد.

در یک کلام

ویژگی‌ها و مزایای گوگل ادوردز به این ۱۰ مورد محدود نمی‌شود، اما این موارد در درجه اول اهمیت قرار دارند. گوگل همیشه در حال بهبود نتایج جستجوی خود بوده‌است تا بهترین نتیجه را برای کاربر فراهم کند.

همان طور که آن‌ها در حال بهبود پلتفرم تبلیغاتی خود هستند تا تبلیغ کنندگان را وادار کنند که بهترین نتیجه را از آن بگیرند. این به تبلیغ‌کنندگان بستگی دارد که بهترین استفاده را از این مزایا داشته باشند و عملکرد ادوردز خود را بهبود ببخشند.

همانطور که قبلا گفته شد، چشم‌انداز بازاریابی در طول سال‌ها تغییر کرده‌است و گوگل ادوردز نقش مهمی در این تغییر بازی می‌کند. گوگل ادوردز یکی از اجزای اصلی بازاریابی دیجیتال است و برای درک عمیقی از گوگل ادوردز به دوره بازاریابی موتور جستجو ملحق شوید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

علیرضا پیر

کار اصلی من سئو و تبلیغات در گوگل است ولی به صورت تجربی در سایر کانالهای دیجیتال مارکتینگ هم فعال هستم. سالهای زیادی در شرکتهای دیجیتال مارکتینگ و آژانس های تبلیغاتی فعالیت داشتم و اینجا سعی میکنم در کنار مقاله ها بخشی از تجربیاتم رو باهاتون به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت