» تحلیل » 3 موردی که حتما باید در مورد سئو در سال 2021 بدانید!
2021 important seo things
تحلیل

3 موردی که حتما باید در مورد سئو در سال 2021 بدانید!

14 دی 1399 0018

سال 2020 پر از اتفاقات غیر منتظره بود که بر روی سئو نیز تاثیر گذار بودند. حال که وارد سال 2021 شده ایم، بهتر است با موراد مهم سئو و اتفاقاتی که محتمل است رخ دهد، آشنا شویم.

 1. توجه به هدف جستجوی مخاطبان و نیاز آنها
  این نکته را باید بدانیم که هدف جستجوی مخاطب، یکی از مهم ترین قسمت های استراتژی سئو است. شما نیز باید برای این مسئله، پشت ماجرا را در سرچ کنسول بررسی و همینطور از کلمات جستجو شده ایده یابی کنید.
  اما چه اتفاقی می افتد وقتی شیوع یک ویروس، تمامی ابعاد جستجو در دنیای اینترنت را به هم میریزد؟
  از سال گذشته تا کنون میزان جستجوی کلماتی همچون بلیط سینما بسیار کم شده است. ( به دلیل شرایط فرنطینه) و همچنین در کشور های اروپایی و آمریکا؛ تعداد جستجوی “دستمال توالت” در یک برهه زمانی بسیار بالا رفته بود. پس کلمات و کوئری های ما به سرعت می توانند تغییر کنند و تنوع بسیاری داشته باشند.
  پیشنهاد ما چیست؟
  فقط به گوگل وابسته نباشید. در تمامی حوزه های مارکتینگ شروع به فعالیت کنید و مخاطب جمع کنید. وابستگی به یک منبع هیچگاه درست نیست. همانطور که ضرب المثل قدیمی میگوید: تمام تخم مرغ هایت را در یک سبد نگذار.
 2. کسب و کار های محلی باید در بحث سئو سایت خود چابک باشند
  این جمله به چه معناست؟ با شیوع ویروس و ماندگاری آن تا آخر امسال( به احتمال زیاد) کسب و کار های محلی برای تامین نیاز های مردم بسیار بیشتر مورد پسند قرار گرفته اند و به دلیل استفاده بیش از پیش مردم از اینترنت در شیوع ویروس؛ بهترین مورد برای کسب و کارها، ورود به دنیای اینترنت و در دسترس بودن در سئو محلی است. وجود کسب و کار در نقشه گوگل و اطلاع مشتریان از ساعت کاری آنها نیز بسیار به پیشرفت آنها کمک خواهد کرد.
 3. دانش مردم در مورد سئو هر روز بیشتر می شود.
  طی سال گذشته بسیاری از کسب و کار ها را دیده ایم که به بحث ساخت وبسایت و سئو علاقه مند شده اند و در پی کسب اطلاعات یا طراحی و راه اندازی سایت خود بوده اند. این مورد نوید بخش پیشرفت سایت ها و بالاتر رفتن کیفیت محتوا ها خواهد بود. چرا که با زیاد شدن رقبا در یک کوئری، تنها محتوا های قوی تر و با کیفیت تر مورد نظر مشتریان قرار می گیرد و به همین دلیل، هر سایت برای تولید محتوا با کیفیت تر و پیشرفت روز افزون خود، تلاش خواهد کرد. پس بحث محتوا و اهمیت بسیار بالای آن در سال جدید بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

مسعود اکرامی

متخصص بازاریابی محتوایی و عاشق نوشتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×
  ورود / عضویت