4.8/5 - (6 امتیاز)

مراقب این 3 نشانه سئو کلاه سیاه باشید!

سئو کلاه سیاه تشکیل شده از تکنیک هایی خلاف قوانین گوگل، که برای رتبه گرفتن در نتایج استفاده می‌شوند. گوگل نیز برای مقابله با این موارد، مجازات‌هایی تعیین کرده است.

4

سئو کلاه سیاه تشکیل شده از تکنیک هایی خلاف قوانین گوگل که برای رتبه گرفتن در نتایج استفاده می‌شوند. گوگل نیز برای مقابله با این موارد، مجازات‌هایی تعیین کرده است. گاهی اوقات، وبسایت ها نمی‌دانند که اقدامات آن‌ها خلاف قوانین گوگل است و اصطلاحا از طرف گوگل پنالتی می‌شوند. بهتر است برای استفاده، سمت سئو کلاه سیاه نرویم اما برای در امان ماندن از جریمه گوگل، باید تکنیک های آنرا شناخته و سعی کنیم شبیه به آنها عمل نکنیم.

مورد دیگری که سئوکلاه سیاه به وجود می آورد، گمراه کردن کاربر و ایجاد یک تجربه کاربری بسیار بد است. با استفاده از سئو کلاه سیاه، محتوای یک وبسایت، در کلمه کلیدی که نباید، رتبه می گیرد. در اینصورت کاربر با جستجوی کلمه هدف خود، با محتوایی متفاوت مواجه شده و از سایت خارج می شود.

این تکنیک ها، شناخته شده ترین تکنیک های سئو کلاه سیاه هستند:

 1. تکنیک خرید بک لینک
  لینک ها از مهم‌ترین پارامترهایی هستند که گوگل بر اساس آنها به وبسایت رتبه می دهد. هرچقدر سایت های معتبر تر و بیشتری به شما لینک دهند، اعتبار صفحه و دامنه شما بیشتر می شود. ازنظر گوگل، بک لینک هایی که بابت آنها پول پرداخته شود و مشکوک و غیر طبیعی باشند، تکنیکی از تکنیک های سئو کلاه سیاه هستند و دچار پنالتی می شوند.
 2. کیوورد استافینگ یا پرکردن محتوا با کلمات کلیدی
  این مورد در زمان هایی رخ می دهد که محتوای سایت را با هدف گمراه کردن موتورهای جستجو، پر از کلمات کلیدی می کنید و انتظار دارید رتبه مناسبی دریافت شود. مثلا با استفاده از ابزار های مختلف، کلماتی که توسط کاربران جستجوی می شوند را پیدا کرده و به تعداد زیاد، داخل متن خود جایگذاری می کنید. در این صورت متن موردنظر ارزش خواندن توسط کاربر را ازدست داده و در مرحله اول تجربه کاربری بدی برای سایت ایجاد می کند و در مرحله بعد، گوگل متوجه این موضوع شده و سایت شما را جریمه می کند.
 3. لینک های مخفی
  همانطور که از نام آنها پیداست، مخفی هستند و کاربری که متن را می خواند، لینک های استفاده شده را نخواهد دید و فقط توسط ربات های گوگل قابل شناسایی هستند. با استفاده از این تکنیک، سعی می شود که ربات های گوگل گمراه شده و رتبه بالائی برای آن صفحه، در نظر بگیرند. اما اگر گوگل متوجه این تکنیک کلاه سیاه شود، برخورد جدی با وبسایت خواهد داشت.
4.8/5 - (6 امتیاز)
4 نظرات
 1. آواتار مینا فرهمند
  مینا فرهمند می گوید

  توضیحات سئو کلاه سیاه و سفید عالی بود و اگر رعایت نشه شدیدا به سایت صدمه میزنه

 2. آواتار محمد
  محمد می گوید

  من تجربه خرید بک لینک های بد رو داشتم که تاثیر منفی روی سایتم میزاشت

 3. آواتار بیاتی
  بیاتی می گوید

  چطور میشه فهمید سایتم لینک های مخفی داره؟ من چند ماهی هست مسئول سایتم از شرکتم رفته

 4. آواتار بیاتی
  بیاتی می گوید

  درود
  چطور میشه فهمید سایتم لینک های مخفی داره؟ من چند ماهی هست مسئول سایتم از شرکتم رفته

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.