اخبار گوگل

گوگل: مشکلی ندارد اگر 30 تا 40 درصد پیوند ها 404 باشند

به گفته گوگل؛ صفحه های بدون محتوا یا 404 برای موتورهای جستجوی و ربات های گوگل عادی هستند و هر سایتی که تا 40 درصد صفحه بدون محتوا داشته باشد، ایرادی ندارد. 

به گفته گوگل؛ صفحه های بدون محتوا یا 404 برای موتورهای جستجوی و ربات های گوگل عادی هستند و هر سایتی که تا 40 درصد صفحه بدون محتوا داشته باشد، ایرادی ندارد.

به گفته جان مولر از مدیران گوگل: مشکلی ندارد اگر در سرچ کنسول خود، تا 40 درصد گزارش صفحه بدون محتوا داشته باشید.

بحث و گفتگو در این مورد، در مجمع آنلاین گوگل در هفته پیش شروع شد. در این گفتگوها، فهمیدیم که ما نمی توانیم جلوی گوگل را در مورد کراول کردن یو آر ال های صفحات خالی بگیریم.

گوگل شاید تا سالها به کراول کردن پیوند های حذف شده یک وبسایت ادامه دهد و صاحبان وبسایت کار خاصی برای جلوگیری از این مورد نمی توانند انجام دهند. به همین صورت، فرار از ایجاد شدن صفحات 404 نیز غیر ممکن است.

طی پرسش یک کاربر، جان مولر پاسخ های مهمی می دهد:

  • – (کاربر): من یک سایت دارم که از حدود 8 سال پیش، هنوز گزارشات مربوط به یو آر ال های حذف شده به من ارسال می شود. این یو آر ال ها از دایره سایت من خارج شده اند و هیچ لینکی به آنها نداده ام، ایا این ممکن و عادی است؟
  • + (جان مولر): 8 سال زمان طولانی است که ربات های ما به کراول کردن صفحات پرداخته اند. البته این غیرممکن نیست. اگر گوگل محتوایی در یک یو آر ال ببیند، اقدام به کراول کردن آن می کند. اگر محتوای شما پس از مدتی حذف شود، گوگل بارها و بارها به آن لینک باز می گردد تا اگر ویرایش یا بروزرسانی انجام شده باشد، از دید گوگل خارج نشود. اگر شما مطمئنید که یو آر ال مورد نظر دیگر در سایت وجود ندارد، می توانید گزارشات مربوط به آن را در سرچ کنسول نادیده بگیرید.
  • – آیا گوگل پس از مدتی دست از کراول کردن یو آر ال های 404 بر می دارد؟
  • + ما با توجه به زمان، به پیداکردن محتواها  می پردازیم و هر چند وقت یکبار، حتی صفحات حذف شده را چک می کنیم. این مورد برای ما مشکلی ندارد و پس از هر تلاش، گزارش مربوط به اینکه محتوا پیدا شد یا نه را به شما می دهیم.
  • – تعداد صفحات 404 وبسایت من حدود 30 تا 40 درصد هستند. آیا این عادی است؟
  • + این کاملا  ایده آل است. برای یک وبسایت کاملا طبیعی است که یو آر ال های 404 داشته باشد. اگر یک صفحه حذف شود، ما بارها به آن بازمیگردیم و دوباره چک می کنیم. اگر دوباره برای ما 404 باشند، مشکلی ندارد.
    تنها زمانی صفحات 404 برای ما به عنوان سیگنال منفی محسوب می شوند که صفحه اصلی یک سایت 404 باشد. این زمانی است که به ما گزارش می دهد: ” به نظر نمی رسد این سایت فعال باشد”
    داشتن صفحات 404، یک امر عادی از لحاظ تکنیکالی است.

از سراسر وب

مسعود اکرامی

متخصص بازاریابی محتوایی و عاشق نوشتن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از سراسر وب
دکمه بازگشت به بالا