» اخبار فناوری » اولین اینترنت همراه ۶G تا سال ۲۰۲۶ توسط کشور کره جنوبی راه اندازی خواهد شد
internet 6g اولین اینترنت همراه ۶G تا سال ۲۰۲۶ توسط کشور کره جنوبی راه اندازی خواهد شد
اخبار فناوری

اولین اینترنت همراه ۶G تا سال ۲۰۲۶ توسط کشور کره جنوبی راه اندازی خواهد شد

15 اردیبهشت 1401 40148

اینترنت ۵G  نه تنها برای سازندگان گوشی‌های هوشمند سرشار از سودهای بی شماری بوده، بلکه به میدانی برای رقابت دولت ها با یکدیگر تبدیل شده است. فناوری اینترنت پیشرفت کمی در مسیر پایداری و توسعه دارد. امروزه حمایت دولت‌ها و سازندگان گوشی‌های هوشمند بیشتر بر روی اینترنت است. برخی از اقداماتی که دولت ها برای اپراتورهای تلفن همراه نسل جدید اینترنت وضع کردند شامل حداکثر سرعت اینترنت ۱ ترابایت بر ثانیه( یعنی برابر پهنای هزار درگاه اینترنت معمولی) و تاخیر در انتقال داده ها کمتراز ۱۰۰ میکرو بر ثانیه( معادل با۱۰۰۰۰ ثانیه) می‌شود. هدف از توسعه اینترنت سرعت بیشتر در انتقال فایل ها و رساندن به حداکثر ۱۰ برابر کمتر در ارسال فایل‌ها است. همچنین در مقاله جدیدی که شرکت سامسونگ در وبلاگ خود منتشر کرده اینترنت ۵G و ۶G را با یکدیگر از نظر انتقال داده‌ها مقایسه می کند. شرکت سامسونگ راه طولانی را برای رسیدن به اینترنت ۶G  باید طی کند اما همه چیز با سرعت بیشتری در حال پیشرفت است. در سال گذشته شرکت سامسونگ از سیگنالی در فاصله ۱۵ متری رونمایی کرد و ال‌ جی در صدد بهبود این سیگنال تلاش های لازم را انجام داد و سیگنالی در فاصله ۱۰۰ متری بین ساختمان ها را توانست ارسال کند.

شرکت سامسونگ در تلاش است تا سال ۲۰۲۵ از اینترنت۶G  رونمایی کرده و به عنوان اولین شرکتی که از این نوع اینترنت در تلفن‌های همراه استفاده می کند؛ باعث معروفیت و فروش محصول بیشتر خود با اینترنت ۶G شود. شرکت ال جی با سامسونگ وارد این عرصه رقابت شده و در تلاش است که قبل از شرکت سامسونگ به فناوری اینترنت ۶G  دسترسی پیدا کند این یک رقابت تنگاتنگ بین شرکت های تولید کننده گوشی ‌های تلفن همراه است.

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 4.23
Avatar

تیم تحریریه دی ام رمپ

ما واحد تحریریه دی ام رمپ هستیم. تحقیق میکنیم و مطالب مفید رو باهاتون به اشتراک میگذاریم. باهامون همراه باشین و با نظراتتون ما رو خوشحال کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت