» تحلیل » این 8 اشتباه در مورد سئو را انجام ندهید!
photo 1565184944956 70a161db60f4 این 8 اشتباه در مورد سئو را انجام ندهید!
تحلیل - آموزش سئو

این 8 اشتباه در مورد سئو را انجام ندهید!

2 بهمن 1399 20117

اگر با سئو آشنایی داشته باشید، می دانید که تمامی سایت ها در حال جنگیدن برای رسیدن به صفحه اول گوگل در حوزه کاری خود هستند. اگر صاحب وبسایتی هستید و سرمایه گذاری برای رسیدن به صفحه اول گوگل کردiه اید، یا اگر متخصص سئو هستید و مدتی است در کار خود موفق نمی شوید، 8 اشتباه مهم در مورد سئو که در ادامه به آنها می پردازیم را فرا بگیرید و مشکل را در وبسایت خود حل کنید.

 1. فقط بر روی سئو On page تمرکز نکنید
  بیشتر کسب و کارها تصور می کنند برای موفقیت وبسایت تنها ایجاد محتوا و سئو On page کافی است! در صورتی که برای رقابت های مهم، فاکتور های بسیار بیشتری به جز محتوا به میان می آیند. برای موفقیت در سئو سایت، تمامی روش ها و موراد مورد نیاز را یاد بگیرید و تسلط کامل پیدا کنید.
 2. عدم بازبینی و رفع اشکال متا دیسکریپشن ها
  از متا دیسکریپشن ها غافل نشوید؛ بازبینی و رفع اشکالات توضیحات متای پست ها؛ بر روی پیشرفت سئو سایت ها تاثیر گذار است. بسیاری از وبسایت ها و کسب و کار ها این قسمت را جدی نمی گیرند و توجه خاصی ندارند. از این پس توجه خاصی به متا دیسکریپشن نویسی و حل مشکلات آنها داشته باشید.
 3. عدم بازرسی سایت از نگاه کاربر
  عملکرد وبسایت را زمانی می توانید تحلیل کنید که بتوانید از دید کاربر سایت را ببینید. اطلاعات داخل سایت را از نگاه مشتری ببینید و اشکالات را رفع کنید. سرعت وبسایت را چک کنید؛ آیا وبسایت شما به قدری سریع هست که کاربر احساس راحتی کند؟
 4. عدم جا به جایی کاربران پست های قدیمی به پست جدید
  برخی از طراحان و وبمتسر ها، پس از طراحی دوباره و بازسازی یک وبسایت، برخی لینک های قدیمی را فراموش می کنند و روی صفحات جدید تمرکز می کنند. پس بار ترافیک پست های قدیم چه؟
  بهتر است ترافیک پست های قدیمی را پس از طراحی دوباره یک سایت از دست ندهیم و با ریدایرکت های دقیق، به سایت جدید منتقل کنیم.
  در شرایطی نیز، با تغییر URL یک صفحه، گوگل رد پای شما را گم می کند و بازدید هایی که روانه آن صفحه می شدند از بین می روند. ریدایرکت کردن یک URL پس از تغییر به URL جدید، از موارد حیاتی سئو سایت است.
 5. قرار دادن محتوای سایت بر روی عکس ها
  همه سئو کار ها این جمله معروف را می شناسند: محتوا پادشاه است!
  ربات های گوگل فقط متن را تشخیص می دهند و اگر متن های خود را بر روی عکس ها قرار می دهید تا تولید محتوای تصویری هم کرده باشید، در واقع دارید فرصت ایندکس شدن کلمات با ارزش خود را از بین می برید.
  البته می توانید محتوای تکراری را به صورت تیتر وار و خلاصه در چند عکس استفاده کنید تا جلوه بهتری به پست بدهید. اما به هیچ وجه متن ارزشمند محتوای خود را با قرار دادن در عکس ها، از دسترس گوگل خارج نکنید.
 6. خریداری بک لینک:
  اگر هنوز بک لینک خریداری می کنید، باید بدانید سایت های ارائه دهنده بک لینک به صورت بانک بک لینک عمل می کنند و اعتبار بالایی در نزد گوگل ندارند. گوگل از خرید بک لینک اصلا استقبال نمی کند. در دنیای سئوی امروز، باید بک لینک ها را به دست آورید و اعتبار خود را از سایت های با آتوریتی بالا و معتبر کسب کنید.
 7. تولید محتوا برای ربات ها و الگوریتم های گوگل
  تولید محتوا برای ربات ها را متوقف کنید!
  گوگل با پیشرفت های بسیاری که طی چند سال اخیر داشته، به تجربه کاربری بسیار بیشتر از آنچه ربات ها ایندکس می کنند و کلمات کلیدی تکراری؛ توجه می کند. برای موفق شدن در جذب کاربر و داشتن تجربه کاربری خوب؛ استراتژی محتوایی را جدی بگیرید و با دقت زیاد یک استراتژی منظم طراحی کنید.
 8. عدم همراهی با ترند های روز دنیا
  دنیای سئو طی سال های گذشته بسیار دگرگون شده و فرهنگ جستجو نیز بسیار تغییر کرده است. همراهی با ترند هایی مانند جستجوی صوتی و … می تواند شما را در رقابت ها حفظ کند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

مسعود اکرامی

متخصص بازاریابی محتوایی و عاشق نوشتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×
  ورود / عضویت