» گوگل ادز » تبلیغ در گوگل چه مزایا و معایبی دارد؟
google ads advdavd تبلیغ در گوگل چه مزایا و معایبی دارد؟
گوگل ادز

تبلیغ در گوگل چه مزایا و معایبی دارد؟

29 اردیبهشت 1401 70187

کارشناسان دیجیتال مارکتینگ معتقد هستند که اثرگذارترین شیوه تبلیغاتی، تبلیغ در گوگل است. اما هر چیزی علاوه بر داشتن نقاط قوت، معایبی نیز دارد و تبلیغات در گوگل هم از این قاعده به دور نیست. به همین جهت برخی از شرکت‌ها فعالیتی در گوگل ندارند و بنا به دلایلی که بیان می‌کنند. اما دانستن کافی از مزایا و معایب تبلیغات در گوگل دارای اهمیت است.

چرا تبلیغ در گوگل حائز اهمیت است؟

در میان موتورهای جست و جوگر، گوگل از اهمیت و محبوبیت بیشتری برخوردار است و به طور میانگین افراد بسیاری از آن برای یافتن پاسخ و برطرف کردن نیاز خود استفاده کرده و در اینترنت شروع به جست‌وجو می‌کنند. به همین دلیل فعالیت در گوگل موثرتر است. شما در گوگل مشتریان بیشتری دارید. بنا به آمار به‌دست آمده 3.5 میلیارد جست و جو هر روز در گوگل شکل می‌گیرد.

از این رو تبلیغات در گوگل تاثیر به سزایی دارد. تبلیغات با قابلیت همزمانی با نیاز مشتری در زمان درست ایجاد می‌شوند. معمولا کاربران در زمان خرید، یادگیری و یافتن پاسخ خود شروع جست و جو در گوگل می‌کنند. در زمانی که به قصد پیدا کردن و یافتن خدمات و محصولات در گوگل فعالیت دارند؛ بهترین زمان برای تبلیغات به شمار می‌آید. در نتیجه در این زمان احتمال خرید محصولات و خدمات از سایر زمان‌ها بیشتر است.

تبلیغ در گوگل

امروزه بسیاری از کسب و کارها و درآمدهای حاصل از آن به کمک تبلیغات صورت می‌گیرد. آمار تقریبی نشان می‌دهد که 96 درصد برندها با اطمینان خاطر زیاد در رابطه با تبلیغات در گوگل صحبت و عمل می‌کنند و بسیار معتقد هستند که اگر مسیری درست انتخاب و در پیش گرفته شود؛ حتما به بازگشت 100 درصدی سرمایه منجر می‌گردد. برخی از بازاریابان اذعان می‌کنند که تبلیغات در گوگل ادز پربازدید است.

با این حال باید تا مزایا و معایب تبلیغات در گوگل را بررسی کنید.

گوگل ادز چه مزیتی دارد؟

از مزایای فراوان گوگل ادز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کلمات کلیدی مهم در صفحه اول

تبلیغات در گوگل بر پایه کلمات کلیدی هستند و نیاز دارند تا برای دیده شدن در صفحه اول قرار بگیرند از این رو، کلمات کلیدی مهم در کمترین زمان ممکن قابل رویت خواهد بود. در واقع به کمک این مزیت می‌توان بدون در نظر گرفتن سئو تبلیغات را پیش برد. البته نباید از تاثیر سئو در این رقابت چشم پوشی کرد.

نمایش آمار بازدیدکنندگان

آنالیز تعداد افراد بازدیدکننده از سایت از مزایای بالقوه گوگل ادز است. با کمک این قابلیت و دریافت اطلاعات هر مشتری می‌توان نرخ بازدیدکنندگان، تعاملات و در نتیجه ترافیک سایت را افزایش داد.

هدف گذاری براساس علاقه و نیاز مخاطب

یکی از روش‌های اثرگذاری تبلیغات در گوگل شناخت نوع علاقه و نیاز مخاطب است تا بر اساس آن هدف‌گذاری اصولی صورت بگیرد. از رفتار کاربران می‌توان کلمات کلیدی مناسب که بسیار جست و جو شده است را سنجید.

نمایش تبلیغ در زمان مناسب

در گوگل ادز می‌توانید تبلیغات خود را در زمان دلخواه پخش کنید. هر وقت بخواهید تبلیغات را غیرفعال یا فعال کنید و همچنین این امکان وجود دارد که در روزها و ساعت‌های مشخص شده آن‌ها را پخش کنید و در دیگر زمان‌ها قابل پخش نباشد.

در نظر گرفتن بودجه معین

در مورد هزینه‌های تبلیغ می‌توانید بودجه مشخصی را برای آن تعریف کرد و با برنامه‌ریزی هدفمندی بر روی سرمایه خود گام برداشت.

تبلیغ در گوگل چه معایبی دارد؟

تبلیغات در گوگل علاوه بر بازده 79 درصد بر تجارت الکترونیک دارای معایبی است. برخی از معایب آن شامل می‌شود:

هزینه بالای خدمات تبلیغ

به طور کلی، خدمات شرکت‌های خارجی بر حسب دلار انجام می‌شود. افرادی که قصد استفاده دارند از تبلیغات گوگل برای افزایش رتبه سایت خود بهره بگیرند؛ بایستی تمام هزینه‌ها را به دلار و با در نظر گرفتن نوسانات ارز پرداخت شود.

بی توجهی به سئو

فعالیت در تبلیغات گوگل ادز کمک می‌کند تا به سرعت در صفحه اول گوگل قرار بگیرید اما این مزیت تا زمانی برقرار است که شما تصمیم داشته باشید که به صورت مداوم پنل را شارژ کنید. اگر هزینه تبلیغات خود را نپردازید؛ نمی‌توانید در صفحات اول گوگل حضور داشته باشید و دچار افول می‌شوید. بر خلاف سئو که کمک می‌کند بدون پرداخت هزینه سنگین در طی مدت زمان 3 الی 6 ماه صفحات برتر گوگل دست یابد.

قابلیت فیلتر شدن گوگل ادز

یکی از معایب تبلیغات در گوگل ادز امکان فیلتر شدن است. ابزار گوگل ادز در چند سال اخیر فیلتر شدند و این موضوع سبب شده تا برخی از افراد سئو را جایگزین تبلیغات می‌شود.

این واقعیت در چند سال گذشته وجود داشت که زمان کلیک بر روی لینک‌های آگهی، وارد صفحات پیوندها می‌شد. اما در بروزرسانی‌های اخیر زمانی که بر روی آگهی‌ها کلیک می‌شود به سمت وب سایت می‌رود.

تبلیغ موثر در گوگل

خدمات شرکت‌های تبلیغات در گوگل با هدف بهره‌مندی از ابزار و ارائه خدمات بهتر مناسب‌تر و کاهش نقاط ضعف خود سعی دارند تا فعالیت موثرتری داشته باشند. اما برای آنالیز دقیق بر چگونگی عملکرد آنان بایستی که معایب و مزایای تبلیغات در گوگل به درستی بررسی شود.

 

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 5.00
Avatar

تیم تحریریه دی ام رمپ

ما واحد تحریریه دی ام رمپ هستیم. تحقیق میکنیم و مطالب مفید رو باهاتون به اشتراک میگذاریم. باهامون همراه باشین و با نظراتتون ما رو خوشحال کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت