دی ام رمپ
رسانه بازاریابی دیجیتال
4.9/5 - (18 امتیاز)

سلطه گری آمازون بر بازار خدمات ابری و تلاش مایکروسافت برای ربودن جایگاه او

0

براساس گزارش‌های مالی از سوی شرکت‌های بزرگ ارائه دهنده خدمات ابری، آمازون همچنان برترین شرکت ارائه دهنده خدمات ابری است. درحالی که طبق گزارشات، مایکروسافت لحظه به لحظه به آمازون نزدیکتر می‌شود.

 

طبق گزارش های مالی چندهفته اخیر آمازون و مایکروسافت و گوگل، سه شرکت بزرگ و فعال خدمات ابری و گزارش RESEARCH SYNERGY ، ارزش بازارخدمات ابری در این بازه زمانی با رشد 34 درصدی نسبت به سال قبل، به 53 میلیارد دلار رسید. همچنین براساس گزارش TECH CRUNCH ، آمازون چندین سال است که به طور مداوم بر حدود یک سوم سهم بازار خدمات ابری تسلط دارد.

سهام شرکت مایکروسایفت نیز به طورپیوسته در حال افزایش است و در حال حاضر مالک 21 درصد بازار خدمات ابری است.

 

رقابت آمازون و مایکروسافت در بازار خدمات ابری

تا قبل از سال 2014 که مایکروسافت رقیب آمازون محسوب نمی‌شد، آمازون پیش گام بازار خدمات ابری بود و به صورت انحصاری بر این بازار تسلط داشت. امروزه شرکت گوگل نیز صاحب 10 درصد بازار خدمات ابری است و در تلاش است تا بهره بیشتری از آن را بدست آورد. به طورکلی 65 درصد از کل این بازار در اختیار این سه شرکت است. در حالی که پرچم آمازون بر قله بازار خدمات ابری برافراشته شده است و بر بازار خدمات ابری حکومت می‌کند؛ سهامدار 33 درصد آن است.

طبق اعلام SYNERGY درآمد شرکت آمازون در سه ماه گذشته از بازارخدمات ابری معادل 17.67 میلیارد دلار و گوگل 5.3 میلیارد دلار و گوگل 5.3 میلیارد دلار بوده است.

با توجه به گرایش روزافزون شرکت‌ها به فضای ابری، بازار خدمات ابری با روند رو به رشد همراه خواهد بود. رشد آن از هنگام شیوع ویروس کرونا در مارس سال 2022 سرعت بیشتری گرفت و به کمک سیاست‌های چند ابری برخی شرکت‌ها، این رشد با شتاب بیشتری در جریان است.

4.9/5 - (18 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.