» اخبار گوگل » شیوع کرونا؛ تاثیر بر سئو و تغییر روند جستجو در اینترنت
photo 1583324113626 70df0f4deaab شیوع کرونا؛ تاثیر بر سئو و تغییر روند جستجو در اینترنت
اخبار گوگل - تحلیل

شیوع کرونا؛ تاثیر بر سئو و تغییر روند جستجو در اینترنت

29 فروردین 1400 45123

شیوع کرونا خیلی چیزها را تغییر داد، از مهم‌ترین موضوعاتی که تحت تاثیر شیوع ویروس قرار گرفتند، سئوی وبسایت، نحوه خرید مردم، کسب و کارهای محلی و از این قبیل موارد بوده اند.

از زمان شیوع ویروس کرونا، مردم با اتفاقاتی روبرو شده اند که تا قبل از این، در دنیا وجود نداشت. پاندمی کرونا باعث تغییر رفتار مردم در محل زندگی و نحوه انجام برخی از فعالیت های روزانه شده است. اثرات این اتفاق نیز تا سالیان سال برجا خواهد ماند.

این اتفاقات تاثیر مهمی بر روی سئو وبسایت ها و اطلاع عمومی از آن نیز گذاشت. کسب و کارهای زیادی پس از شیوع ویروس متوجه شدند که سئو برای رشد و پیشرفت انها بسیار مهم بوده و مزیت های فراوانی خواهد داشت. میزان جستجوی مردم فقط در مورد سئو و طراحی سایت در سال اخیر بسیار بیشتر از سالهای پیشین بوده و این نشان دهنده جذب شدن افراد زیادی به این سمت است.

در ادامه با 3 فرآیندی که به دلیل شیوع کرونا بر روی سئو تاثیر گذاشته اند، آشنا می شویم:

 1. مردم در مورد موضوعات مرتبط با ویروس کرونا بسیار جستجو انجام می دهند

این اتفاق بسیار سریع رخ داد و سوالات زیادی در مورد ویروس و درمان و واکسن و … در ذهن مردم ایجاد شد که هر روز در رابطه با این مسائل، جستجو انجام می دهند. ماقبل از آن، موضوعات مربوط به ویروس و مسائل پزشکی به این صورت آمار جستجو نداشتند.

گوگل نیز خدمات بسیاری در این رابطه انجام داده و در اکثر نتایج مربوط به ویروس، جدیدترین و معتبر ترین وبسایت را به شما پیشنهاد می دهد. همچنین قراردادن نقشه های متنوع مرتبط و آمار مربوط به افراد دچارشده به ویروس و … در اکثر نتایج مربوط به کرونا در دسترس هستند.

2. اکثر مردم به دنبال کسب و کارهای محلی بوده اند

کسب و کارها از زمان شیوع ویروس، متحمل ضررهای سنگینی شده اند و این واقعیت از کسی پوشیده نیست. کسب و کارهای محلی بیشتر از همه زیان دیدند.

اما ایجاد قرنطینه و کم شدن آمار رفت و آمد، مردم را به استفاده از کسب و کارهای محلی و رفع نیاز از نزدیک ترین کسب و کار مربوط؛ مجبور کرد. با توجه به آمارها، 84 درصد مردم پس از شیوع ویروس ترجیح داده اند خریدهای خود را از نزدیکترین مغازه ها انجام داده و از کسب و کارهای محلی استفاده کنند.

این مورد میزان جستجوی کسب و کارهای محلی را بسیار افزایش داده و سرمایه گذاری بر روی سئو محلی، از بهترین انتخاب های سال گذشته بوده است.( با توجه به شرایط حاضر، هنوز هم سئو محلی بسیار پراهمیت و سودده تلقی می شود.)

3. حرید آنلاین بسیار محبوب تر شده است

اگر تا قبل از شیوع کرونا به صورت آنلاین خرید نکرده اید، حتما در سال گذشته با خرید آنلاین آشنا شده یا خودتان خرید کرده اید. در سال گذشته؛ فروشگاه های فیزیکی، خریداران خود را به شدت از دست داده و خرید آنلاین، راه حل رفع نیاز خانوار ها بوده است.

خرید آنلاین، علاوه بر امن بودن از لحاظ شیوع ویروس؛ مزایای دیگری نیز دارد که مردم پس از آشنایی با آنها، بسیار از این روش استقبال کرده اند. امکان صرف وقت برای تصمیم گیری و مقایسه کالاها و قیمت ها، طرح های تشویقی و تخفیفات متنوغ، تنوع محصولات و … از دلایلی هستند که مردم به خرید آنلاین رو آورده اند.

سئو فروشگاهی نیز به همین علت بسیار مورد اقبال قرار گرفت و برای کسب و کارها؛ اهمیت بالائی پیدا کرده است. هر آنلاین شاپ، وبسایتی برای به رخ کشیدن اعتبار خود دارد و سئو فروشگاهی، این اعتبار را تضمین می کند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 5.00
Avatar

مسعود اکرامی

متخصص بازاریابی محتوایی و عاشق نوشتن

تعداد دیدگاهها: 5

 1. Avatar
  رویا

  ما سایتمون رو از شروع کرونا راه اندازی کردیم و چون خرید انلاین لوازم ارایشی بود استقبال خوبی داشتیم

 2. Avatar
  حمیدرضا

  کرونا خیلی روی فروش سایت ما تاثیر منفی گذاشت و چند سال عقب انداختمون

 3. Avatar
  شهره جوادی

  کرونا روی کسب و کار من که فروشگاه لوازم ارایشی بود زیاد تاثیر منفی نداشت و فروش سایتم خوب هست

 4. Avatar
  لشگری

  کرونا تاثیرات عمیق و بلند مدت روی سرچ های گوگل ایجاد کرد

 5. Avatar
  جمال عبدی

  ما در حیطه ابزار آلات صنعتی بودیم و با کرونا مجموعه شرکتمون جمع شد!..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×
  ورود / عضویت