» آموزش سئو » محتوای کپی فاکتور منفی برای رتبه بندی به شمار نمی رود!
photo 1537901000667 93f516f717b4 محتوای کپی فاکتور منفی برای رتبه بندی به شمار نمی رود!
آموزش سئو - اخبار گوگل

محتوای کپی فاکتور منفی برای رتبه بندی به شمار نمی رود!

26 اسفند 1399 13120

به گفته جان مولر از مدیران گوگل، محتوای کپی یک فاکتور منفی در بررسی وبسایت ها به شمار نمی رود. جان مولر در مورد تصور اشتباه وبمسترها توضیح می دهد و این موضوع را یکبار برای همیشه روشن می کند.

داشتن محتوای کپی که در صفحات دیگر هم وجود دارند، دلیلی برای از دست دادن رتبه وبسایت شما نخواهد بود. برای سایت ها کاملا عادی است که مقداری محتوای کپی داشته باشند و الگوریتم های گوگل، طراحی شده اند تا از پس آنها بر بیایند.

اگر یک وبسایت محتوایی کپی داشته باشد و در صفحات خود تکرار کند، گوگل به ۱ صفحه رتبه می دهد و باقی را نشان نمی دهد. صفحات کپی شده متعدد می توانند بودجه کراولینگ یک سایت را هدر دهند که این یک موضوع کاملا متفاوت با این مقاله است.

اگر قسمت هایی از محتوا مانند محتوای هدر یا فوتر سایت تکرار شوند، سیگنالی منفی برای گوگل به حساب نخواهند آمد.

جان مولر: ” اگر محتوایی در بین صفحات تکرار شده باشد، ما به عنوان فاکتور منفی در نظر نخواهیم گرفت و فقط سعی می کنیم بهترین و مربوط ترین آنها را به کاربر نشان دهیم. پس اگر در بین صفحات سایت خود محتوای کپی دارید، نیازی نیست نگران باشید؛ ما با دیدگاه خودمان انتخاب کرده و به کاربر نمایش می دهیم. این عادی است که محتوای کپی در بین صفحات سایت شما وجود داشته باشد.”

سایت های فروشگاهی، بیشترین سهم را در استفاده از محتوای کپی دارند. بسیار عادی است که چند فروشگاه، یک محصول مشترک را به فروش برسانند و در  واقع، محتوای آنها بسیار شبیه به یکدیگر یا کپی است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 5.00
Avatar

تیم تحریریه دی ام رمپ

ما واحد تحریریه دی ام رمپ هستیم. تحقیق میکنیم و مطالب مفید رو باهاتون به اشتراک میگذاریم. باهامون همراه باشین و با نظراتتون ما رو خوشحال کنین.

تعداد دیدگاهها: 3

 1. Avatar
  سعید ساداتی

  به نظرم هر چقدر محتوای صفحات سایتمون یونیک تر باشه بهتره توی بلند مدت

  • Avatar
   علیرضا پیر

   دقیقا همینطوره

   • Avatar
    سعیدی

    گوگل برای به روز شدن روزانه سایت اهمیت میده و محتواهای یونیک هم خیلی مهم و موثر هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×
  ورود / عضویت