» تحلیل » گوگل ویدئو های کوتاه تیک تاک و اینستاگرام را در نتایج نشان می دهد!
photo 1493804714600 6edb1cd93080 گوگل ویدئو های کوتاه تیک تاک و اینستاگرام را در نتایج نشان می دهد!
تحلیل - اخبار گوگل - شبکه های اجتماعی

گوگل ویدئو های کوتاه تیک تاک و اینستاگرام را در نتایج نشان می دهد!

2 بهمن 1399 107

گردونه ویدئو های مربوط به جستجوی کاربران در گذشته، بیشتر از ویدئو های منتشر شده در وبسایت ها و یا یوتیوب تشکیل می شد. اما به دلیل حجم بالای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام  و تیک تاک، و محبوبیت بالای آنها؛ گوگل شروع به نمایش ویدئو های مرتبط با جستجو و موجود در این شبکه ها کرده است.

میزان محبوبیت و بازدید ها از ویدئو های کوتاه بسیار بالا رفته و حتی به یک صنعت در دنیا تبدیل شده است. فضای بزرگ و محبوب تیک تاک و اینستاگرام نیز، کاربران را روز به روز به تولید محتواهای با کیفیت و مفید ترغیب می کند. گوگل نیز با تبعیت از محبوبیت بالای این ویدئو ها و اپلیکیشن ها، به فکر استفاده و ارتباط با آنها افتاده است.

از نظر ما اضافه کردن این امکان ابتدای راه است و پیش بینی می شود در آینده همکاری های بزرگ تری بین گوگل و این شبکه های اجتماعی محبوب شکل بگیرد.

با کلیک بر روی لینک ویدئو ها، به نسخه وب ساخته شده توسط گوگل و مشابه اینستاگرام یا تیک تاک هدایت می شوید. دلیل این امر، ماندگاری کاربر در فضای گوگل و در نتیجه، رسیدن به نتیجه جستجو است.

به طور مثال با جستجو در مورد یک آهنگ، ویدئو های کوتاه مرتبط از منابع اینستاگرام، تیک تاک و یوتیوب و … نشان داده خواهند شد. این قابلیت گوگل را به سمت بهترین موتور جستجوی ویدئو کوتاه هدایت می کند که اصلا دور از تصور نیست. این قابلیت حتی از جستجو کردن در خود تیک تاک یا اینستاگرام پرقدرت تر ظاهر می شود و همین باعث پیشروی گوگل در این حوزه خواهد شد.

احتمالا این اپلیکیشن ها درخواست لینک های مستقیم به خود برنامه از طریق گوگل را داشته باشند و از گوگل بخواهند منفعتی از کاربران گوگل به آنها برسد. سوال اینجاست آیا این اپلیکیشن ها سود خود را در تعداد کاربر هدایت شده به برنامه می بینند یا تعداد دانلود؟
مسلما آشنا شدن کاربران از طریق گوگل و علاقه به دانلود این اپلیکیشن ها از این طریق، سود آوری بیشتری برای شرکت هایی مانند اینستاگرام و تیک تاک خواهد داشت.

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

مسعود اکرامی

متخصص بازاریابی محتوایی و عاشق نوشتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • ×
    ورود / عضویت