» آموزش سئو » جستجوی صوتی گوگل – آیا این امکان وجود خواهد داشت؟
photo 1574081675634 4f043f2e85ae جستجوی صوتی گوگل - آیا این امکان وجود خواهد داشت؟
آموزش سئو - اخبار گوگل

جستجوی صوتی گوگل – آیا این امکان وجود خواهد داشت؟

26 اسفند 1399 01122

گوگل پیشنهاد انجام فرآیند جستجوی صوتی را تحت نظر دارد. احتمالا در آینده ای نزدیک، به صورت آزمایشی کاربران جستجوی صوتی انجام خواهند داد.

آیا امکان دارد گوگل بتواند نتایجی از صوت ها بسازد که مانند صفحات وب، قابل جستجو باشند؟ نتایج اولیه بررسی ها و آزمایش روش ها در مقاله ای از گوگل منتشر شده است که نشان می دهد فرآیند عملی شدن این موضوع، سخت تر از آن چیزیست که به نظر می رسد.

مهم‌ترین بخش ماجرا این است که فایل صوتی که برای جستجو استفاده می شود، باید ابتدا به متن تبدیل شده و در متن فایل های صوتی، به دنبال آن گشت. این فرآیند سرعت عمل جستجوی صوتی را پایین آورده و نمی شود جستجوها را به سرعت انجام داد.

در آینده چه خواهد شد؟

با دید مثبت و با برنامه های جدی، به طرف پیشرفت تکنولوژی جستجوی صوتی حرکت خواهیم کرد تا این مهم صورت گیرد. با توجه به پیگیری های جدی گوگل، تا دستیابی به این تکنولوژی، دست بردار نیستند.

دیوید استولر، لیدر بخش اخبار گوگل می گوید: به محض دستیابی صددرصدی به این تکنولوژی، آنرا با همگان به اشتراک خواهیم گذاشت. مرحله بعدی این پروژه، آزمایش کلمات خاص در اخبار است تا موتورهای مترجم، بتوانند کلمات بیشتری را به دایره لغات خود اضافه کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 5.00
Avatar

تیم تحریریه دی ام رمپ

ما واحد تحریریه دی ام رمپ هستیم. تحقیق میکنیم و مطالب مفید رو باهاتون به اشتراک میگذاریم. باهامون همراه باشین و با نظراتتون ما رو خوشحال کنین.

تعداد دیدگاهها: 1

  1. Avatar
    دارابی

    اینکه بتونیم صوتی سرچ کنیم خیلی خوبه. اما برای تهیه متن به نظرم با اشتباهات تایپی زیادی همراه بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت