» تحلیل » بخش آمار مربوط به ناشران اخبار در گوگل اضافه شد!
photo 1573141597928 403fcee0e056 بخش آمار مربوط به ناشران اخبار در گوگل اضافه شد!
تحلیل - اخبار گوگل

بخش آمار مربوط به ناشران اخبار در گوگل اضافه شد!

2 بهمن 1399 2022

گوگل در آپدیت جدید سرچ کنسول، بخشی مربوط به عملکرد محتواهای موجود در بخش اخبار اضافه کرده است.

محتواهای بخش NEWS گوگل که همیشه باید به روزرسانی شوند و جدید باشند؛ برای گوگل از اهمیت بالایی برخوردار هستند و از این به بعد؛ آمار کلیک ها و ایمپرشن ها و نرخ CTR مربوط به محتوا های این قسمت در بخشی با نام “google news” در سمت چپ و در “Navigation menu” قرار می گیرد.

گوگل:
از این به بعد ما بخشی را در مورد عملکرد سایت ها در بخش اخبار گوگل راه اندازی کردیم. سایت های خبری و سایت هایی که در بخش اخبار گوگل قرار دارند می توانند عملکرد خود را با دقتی بسیار بالا در سرچ کنسول مشاهده کنند و از این راه، رفتار کاربران را در گوشی های اندروید و IOS بشناسند.

این بخش شبیه به ابزار های دیگر سرچ کنسول است و کاربران می توانند با فیلتر های مختلف (مانند تاریخ، کشور و دستگاه کاربر) آمار فعالیت کاربران خود را چک کنند.

طی این آپدیت، می توانید تعداد دفعاتی که مقالات شما توسط کاربران دیده شده یا کلیک شده است، را ببینید. پیش از این؛ امکان بررسی این آمار در گوگل وجود نداشت و این دلیلی است که به این آپدیت معنا می بخشد.

از این پس ابزار مربوط به اخبار گوگل برای سایت هایی که در این بخش از نتایج گوگل قرار دارند قابل مشاهده است. اگر بخش اخبار گوگل را در سرچ کنسول خود ندیدید؛ به دلیل آن است که سایت شما در این بخش هنوز فعالیتی ندارد.

قبل از این، وبسایت ها برای ورود به بخش اخبار باید سایت خود را در بخش اخبار گوگل ثبت می کردند ولی دیگر به این مورد نیازی نیست و طبق گفته گوگل؛ با ایجاد محتوای با کیفیت و مرتبط با اخبار، در این بخش قرار می گیرید.

منبع: وبلاگ گوگل سرچ سنترال

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

مسعود اکرامی

متخصص بازاریابی محتوایی و عاشق نوشتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت