» تحلیل » گوگل از بیشترین جستجو های کاربران در سال 2020 رونمایی کرد!
بیشترین جستجو های کاربران در سال 2020
تحلیل

گوگل از بیشترین جستجو های کاربران در سال 2020 رونمایی کرد!

25 آذر 1399 30142

سال 2020 پس از یکی از مهم ترین اتفاق های تاریخ، شروع شد. شیوع ویروس کرونا و همه گیری این بیماری در جهان، بسیاری از معادلات کسب و کار ها و طرز زندگی ها را در این سال عوض کرد. نوع برخورد مردم با اینترنت و جستجو های آنها نیز در این سال بسیار تغییر کرده است.

با یک دید کلی می توانیم بگوییم قرنطینه و دور ماندن خیلی از انسانها از رفت و آمد ها و کار های حضوری؛ استفاده از اینترنت را به طرز چشم گیری افزایش داد.

با این تفاسیر می توانیم بالا رفتن میزان جستجو در پرمخاطب ترین موتور جستجوی جهان را نیز پیشبینی کنیم.

گوگل با انتشار جزئیات جستجو های فصلی در سال 2020 با قطعیت اعلام کرده که امسال از لحاظ شکستن رکود جستجو ها توسط کاربران؛ تاریخی است.

سال 2020 سالی بود که بیشترین سوال کاربران از گوگل ” چرا؟ ” بوده است. پرسیدن چرا و جستجوی دلیل بسیار از موارد در جستجو ها بسیار جالب است. کاربران در سال 2020 بیشتر از تمامی سوال های پرسیده شده از گوگل،
پرسیده اند ” چرا…؟ ”

همچنین رکورد جستجوی عبارت: ” امروز چه روزی است؟” نیز شکسته شد و افراد در سراسر جهان این سوال را بار ها از گوگل پرسیده اند.

دستور پخت غذاهای مختلف نیز با آمار قابل توجهی از گوگل پرسیده شده است. تمامی این موارد را می توان به صورتی با قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی امسال مرتبط دانست.
از پخت عذا در خانه، اصلاح موی سر در خانه، امروز چه روزی است؟ و … می توان نتیجه گرفت افراد نیاز به سازگاری با شرایط امسال داشته اند و در اینترنت به دنبال جواب آن بوده اند.

مهم تر و بیشتر از همه؛ امسال که با شیوع ویروس کرونا همراه بوده است، ذهن کاربران به دنبال اخبار و مقالات و اطلاعیه ها در مورد این ویروس بوده است. گوگل نیز هر روز سعی دارد از یک موتور جستجو به یک موتور پاسخگو تبدیل شود و امسال، در دسته بندی های بیشتری از سوالات مربوط به ” چگونه…..؟ ” ( برای مثال: چگونه دستمال رو میزی بدوزیم؟ ؛ چگونه موی سر خود را در خانه اصلاح کنیم؟ و …) قرار دارد. این بدان معناست که گوگل قبل از پیشنهاد دادن یک وبسایت در مورد سوال شما، به صورت خلاصه پاسخی برای شما آماده کرده است. مثلا وقتی از گوگل می پرسید امروز چه روزی است؟ بدون فرستادن شما به وبسایتی دیگر، تاریخ؛ ساعت و حتی شاید آب و هوای آن روز را برای شما ارائه دهد.

دسته بندی دیگری از جستجو های مهم افراد در سال 2020 مربوط به فضای مجازی، امکانات، برنامه ها و … بوده است. فعالیت هایی که تحت اینترنت انجام می شوند را بسیاری از افراد جستجو کرده اند. اگر با دنیای اینترنت آشنا باشید، به صراحت دیده اید که امسال چقدر فروش دوره های آموزشی مجازی رونق داشته و افراد در وقت اضافه خود به کسب مهارت های مختلف پرداخته اند.

ترند ترین سرچ های امسال مربوط به ویروس کرونا؛ انتخابات آمریکا؛ کوبی بریانت(بازیکن بسکتبال که امسال فوت شد) بوده است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

مسعود اکرامی

متخصص بازاریابی محتوایی و عاشق نوشتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت