» اخبار بازاریابی دیجیتال » تحریم جی تی متریکس برای کاربران ایرانی!
Screenshot 2022 05 11 191648 تحریم جی تی متریکس برای کاربران ایرانی!
اخبار بازاریابی دیجیتال

تحریم جی تی متریکس برای کاربران ایرانی!

21 اردیبهشت 1401 60184

سایت معتبر جی تی متریکس (GTmetrix) در حوزه سنجش سرعت وب سایت‌ها فعالیت دارد و کاربران با استفاده از آن می‌توانند عملکرد وب سایت خود را از نظر سرعت و دلایل کندی آن، فرصت‌های بهینه‌سازی و عملکرد کلی وب سایت ارزیابی و بررسی کنند. این وب سایت در اطلاعیه‌ای بر روی سایت خود اعلام کرد از تاریخ 19 می 2022 (در حدود 9 روز دیگر) دسترسی بازدیدکنندگان ایرانی را محدود خواهد کرد. بازدیدکنندگان ایرانی پس از این تاریخ نمی‌توانند از این سرویس استفاده کنند. همچنین در انتها نیز از کاربران ایرانی به دلیل این تحریم، عذرخواهی کرد. در ادامه به توضیحات بیشتری درباره تحریم جی تی متریکس ایران می‌پردازیم.

دلیل تحریم سایت جی تی متریکس برای کاربران ایرانی

طبق بیانیه‌ای که وب سایت جی تی متریکس ارائه کرده است، دسترسی کاربران ایرانی به خدمات این وب سایت از تاریخ 29 اردیبهشت 1401 به بعد، دیگر امکانپذیر نخواهد بود. این وب سایت دلیل این اقدام را تحریم‌هایی که بر علیه ایران شکل گرفته است، بیان کرد. پیش از جی تی متریکس، OpenSea، Discord، Avira، Bitdefender و همچنین وب سایت الکسا نیز که یکی از پایگاه‌های رتبه‌بندی وب‌سایت‌ به شمار می‌آید، کاربران ایرانی را تحریم کرده بودند، از این رو برای دسترسی و استفاده از امکانات آن‌ها کاربران باید با استفاده از ابزارهای تغییر آی پی وارد وب سایت شوند تا بتوانند عملکرد وب سایت خود را آنالیز و ارزیابی کنند.

متن کامل بیانیه GTmetrix

متن کامل بیانیه تحریم جی تی متریکس ایران به شرح زیر است:

Important Notice!

Due to government sanctions, GTmetrix will be restricting access to visitors from Iran on May 19th, 2022. Visitors from Iran will not be able to use GTmetrix after this date.
Sincere apologies for the inconvenience.

آیا تنها خدمات جی تی متریکس تحریم خواهد شد؟

علاوه بر خدماتی که وب سایت جی تی متریکس ارائه می‌کرد، برخی امکانات و ابزارهای گوگل مانند اینسایت یا تست‌های جانبی گوگل نیز عملکردی مشابه به وب سایت جی تی متریکس دارند و با استفاده از آن‌ها می‌توان عملکرد و کارکرد وب سایت را از جهات مختلف آنالیز کرد. از این رو پیشبینی می‌شود که علاوه بر تحریم جی تی متریکس ایران استفاده از این خدمات توسط شرکت‌های خارجی برای کاربران ایرانی محدود و تحریم شود.

آیا پس از تحریم می‌توان با آی پی‌ های دیگر از جی تی متریکس استفاده کرد؟

یکی از سوالاتی که این روزها ذهن کاربران را درگیر کرده، این است که آیا با استفاده آی پی‌های دیگر می‌توان از خدمات جی تی متریکس استفاده کرد؟ در حال حاضر کاربران ایرانی با تغییر آی پی می‌توانند به این وب سایت مراجعه و از امکانات آن استفاده کنند؛ چراکه با تغییر آی پی دیگر این پیغام مشاهده نمی‌شود. به طور کلی اگر وب سایت جی تی متریکس دسترسی هاست و دامین‌های ایرانی مانند .ir را محدود کند، باید گفت حتی با آی پی‌های دیگر نیز نمی‌توان از خدمات آن استفاده کرد. اما اگر این محدودیت و تحریم تنها بر روی آی پی باشد، می‌توان با استفاده از ابزارهای تغییر آی پی از خدمات و ابزارهای این وب سایت برای دامین‌های ایرانی نیز استفاده کرد.

جایزگزین جی تی متریکس چه ابزارهایی هستند؟

اگر در تاریخ اعلام شده، کاربران ایرانی دیگر نتوانند از خدمات جی تی متریکس استفاده کنند، باید سایت‌های جایگزین با عملکرد مشابه را پیدا و عملکرد وب سایت خود را ارزیابی کنند. از ابزارهایی که خدمات مشابهی مانند جی تی متریکس برای بررسی سرعت ارائه می‌دهند، ابزار PageSpeed Insights است که کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند. این نکته قابل ذکر است که این ابزار نیز مانند تحریم جی تی متریکس ایران، آی پی کاربران ایرانی را تحریم کرده، بنابراین برای استفاده از آن باید از ابزارهای تغییر آی پی استفاده کرد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 4.77
Avatar

تیم تحریریه دی ام رمپ

ما واحد تحریریه دی ام رمپ هستیم. تحقیق میکنیم و مطالب مفید رو باهاتون به اشتراک میگذاریم. باهامون همراه باشین و با نظراتتون ما رو خوشحال کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت