آموزش سئوبازاریابی محتواتحلیلدیجیتال مارکتینگ

4 روش اثبات شده برای ماندگاری بیشتر کاربر در وبسایت!

برای دیده شدن مطلب ارزشمند خود در وبسایت، باید تصویری زیبا و با چیدمان مناسب به کاربر ارائه کنیم تا بتواند به راحتی محتوای مورد نیاز خود را پیدا کرده و از آن استفاده کند

زمانی که یک کاربر وارد وبسایت شما می شود، نیاز به خواندن تمام مطلب مورد نظر ندارد. کاربر می‌خواهد قسمتی از متن را که به دنبال آن است را پیدا کرده و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کند. برای دیده شدن مطلب ارزشمند خود در وبسایت، باید تصویری زیبا و با چیدمان مناسب به کاربر ارائه کنیم تا بتواند به راحتی محتوای مورد نیاز خود را پیدا کرده و از آن استفاده کند. برای اینکه محتوای وبسایت به بهترین نحو به کاربر ارائه شود، راه های زیر را در پیش بگیرید:

 1. نوشتن لیست موضوعات مقاله
  کاربران جستجو کننده و موتورهای جستجو، عاشق این قسمت از مقاله هستند. لیست پاراگراف ها به کاربر کمک می کند در سریع ترین زمان ممکن، موضوع مورد نیاز خود را از درون مقاله پیدا کند.
 2. استفاده از جدول و نمودار
  مهم‌ترین موضوعاتی که در مقاله به آنها اشاره کردید را می توانید در قالب جدول یا نمودار، در سریع ترین زمان ممکن به کاربر ارائه دهید. استفاده از چارت و جدول، مطلب را زیبا تر و از خستگی کاربر در زمان مطالعه، می‌کاهد.
 3. سازگاری طراحی سایت با موبایل
  در سال 2020، 55 درصد جستجوهای دنیای اینترنت با موبایل انجام شده است. طراحی وبسایت خود را به شکلی انجام دهید که کاربر به راحتی بتواند با موبایل خود، از تمامی امکانات سایت بهره‌مند شود. استفاده از فونت مناسب نیز برای مشاهده محتوا در موبایل، بسیار مهم است.
 4. بخش بندی محتوا
  کاربر برای خواندن محتوای شما، عجله دارد. اگر از خواندن محتوا خسته شود، سایت شما را ترک خواهد کرد. سعی کنید متن خود را در پاراگراف های متنوع تحویل کاربر دهید. در صورتی که کاربر با صفحه ای یکدست با جمله های پشت سر هم مواجه شود، پس از خواندن چند خط؛ شاید سرخط بعدی را گم کند و این اصلا به نفع شما نخواهد بود.

از سراسر وب

مسعود اکرامی

متخصص بازاریابی محتوایی و عاشق نوشتن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از سراسر وب
دکمه بازگشت به بالا