» آموزش سئو » ابزارهای سئو » گوگل 4 تغییر در بخش index coverage در سرچ کنسول ایجاد می کند!
photo 1560472354 b33ff0c44a43 گوگل 4 تغییر در بخش index coverage در سرچ کنسول ایجاد می کند!
ابزارهای سئو - اخبار گوگل - تحلیل

گوگل 4 تغییر در بخش index coverage در سرچ کنسول ایجاد می کند!

2 بهمن 1399 36151

4 تغییر در بخش پوشش آمار مربوط به سرچ کنسول ایجاد می شود که در مقاله ذیل به آنها می پردازیم:

تغییرات و آپدیت هایی که در بخش index coverage report انجام می شود؛ به استفاده راحت تر و بهتر کاربران منجر خواهد شد. گوگل با این کار سعی دارد اطلاعات بهتر و دقیق تری به مدیران و صاحبان وبسایت ها ارائه دهد. این موضوع برخی ایراد های قدیمی را نیز حل خواهد کرد.

بخش index coverage report از آمار های جدید گوگل است که در سال 2018 همزمان با نسخه جدید سرچ کنسول (جایگزین گوگل وبمستر قدیم)، ارائه و رونمایی شد.  از زمانی که این بخش راه اندازه شده، کاربران با ارسال نظرات و پیشنهادات خود به گوگل، خواستار پیشرفت و اپدیت هایی برای بهتر شدن عملکرد این بخش شده اند. تغییراتی که امروز در بخش پوشش آمار گوگل در سرچ کنسول ایجاد شده، برگرفته از نظرات انجمن وبمستر های گوگل است.

تغییرات جدید بازده استفاده شما از آمار منتشر شده را افزایش خواهد داد. امیدواریم آپدیت امروز، مشکلات وبمستر ها در مورد ایندکس شدن صفحات و مشکلات کراول کردن صحیح گوگل را در مورد سایت شما، رفع کند. تغییرات مورد نظر بیشتر به شناسایی دقیق مشکلات سایت می پردازد و با اعلام آنها به شما، به رفع مشکلات و پیشرفت سایت شما کمک شایانی خواهد نمود.

لیست تغییرات جدید گوگل در بخش “index coverage report”

 • حذف خطای “crawl anormaly”
  تمام خطاهای اعلام شده از این پس با دلیل نمایان می شوند تا با شناسایی دقیق انها، رفع شوند.
 • صفحاتی که ثبت شده بودند و با توجه به ایراد در فایل “robots.txt” ایندکس شده بودند؛ با پیغام “indexed but blocked (warning) “مشخص می شوند. این در حالی است که ما قبل از آن، این صفحات با پیغام:
  “submited but blocked” (error) مشخص می شدند.
 • اضافه شدن اخطاری جدید مبنی بر:
  “indexed without content”
  (warning)
 • اخظار های مرتبط با صفحات 404 سایت از این پس دقیق تر هستند. .

از این پس خطاهایی که بدون دلیل و در حقیقت با حدس و گمان به صورت “crawl anormaly” مشاهده می شدند را نخواهیم داشت. ارائه دلیل خطاهای سایت، سرنخی در مورد حل آنها می دهد و با این تفاسیر؛ مشکلات سایت را بهتر می توانیم حل کنیم.

ثبت کردن یک صفحه به معنای ایندکس شدن قطعی ان صفحه نیست. پس با تغییر اخطار “submitted but blocked” به اخطار “indexed but blocked” متوجه می شویم که صفحه مورد نظر ما ایندکس شده اما به دلیل وجود مشکل در فایل robots.txt، خطا دارد.

در مورد تغییر دیگر که مربوط به ایندکس صفحه بدون محتواست نیز می توانیم طبق گفته گوگل بگوییم:

صفحه مورد نظر در ایندکس گوگل نمایان می شود ولی به دلایلی، گوگل نمی تواند محتوای صفحه را بخواند یا به آن دسترسی داشته باشد. این ایراد با بلاک شدن توسط robots.txt متفاوت است و  این آپدیت منجر به دقیق تر نشان دادن این تفاوت است. دلیلی که امکان دارد گوگل نتواند مجتوای صفحه را ببیند، خوانده نشدن و مناسب نبودن فرمت صفحه است.

اگر با پیغام “indexed without content” مواجه شدید، بدانید که محتوای شما توسط گوگل ایندکس شده اما ربات های گوگل نمی توانند آنرا بخوانند. شاید شما صفحه ای بدون محتوا منتشر کردید یا محتوایی بارگذاری کرده اید که گوگل نمی تواند آن را درک کند. برای رفع این ایراد پیشنهاد ما به شما این است که URL صفحه مورد نظر را در URL inspection تست کنید و مشکلات مورد نظر را در مورد آن پیدا کنید. اینسپکشن گوگل صفحه را از دید ربات های گوگل می بیند و به شما نشان می دهد چرا ربات های گوگل نمی توانند محتوای صفحه را مشاهده کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 4.88
Avatar

مسعود اکرامی

متخصص بازاریابی محتوایی و عاشق نوشتن

تعداد دیدگاهها: 6

 1. Avatar
  ژیلا ترابی

  من بحث آمار های کلیک سایتم که خیلی برام مهمه رو از اینجا دقیق چک میکنم

 2. Avatar
  سعید

  عرض ادب
  خطاهایی گوگل رو مچکرم که توضیح دادین

 3. Avatar
  تیمورخانی

  من چطور باید نرخ کلیک سایتم رو رشد بدم؟ یک مدت بازدید کننده ها افت داشتن!!

 4. Avatar
  بهنام قاسم خانی

  یک سری از کلمات سایتم ایندکس شدن و رنک و رتبه گرفتن اما یک سری دیگه از کلمات اصلیم هنوز ایندکس نشدن. چرا؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×
  ورود / عضویت