» شبکه های اجتماعی » اینستاگرام ابزار جدیدی برای محافظت از کاربران نوجوان در فضای اپلیکیشن اضافه می کند!
photo 1551192244 8f0f235b5453 اینستاگرام ابزار جدیدی برای محافظت از کاربران نوجوان در فضای اپلیکیشن اضافه می کند!
شبکه های اجتماعی

اینستاگرام ابزار جدیدی برای محافظت از کاربران نوجوان در فضای اپلیکیشن اضافه می کند!

29 فروردین 1400 33130

اینستاگرام برای جلوگیری از مشاهده محتوای بدخواهانه، امکانات جدیدی به والدین برای نظارت بر کودکان و نوجوانان در این شبکه اجتماعی اضافه می کند.

در مرحله اول، بزرگسالان از فرستادن پیام شخصی به افراد زیر 18 سالی که آنها را دنبال نکرده اند، منع می شوند. این رده سنی زمان ثبت نام حساب کاربری مشخص شده و بدین شکل، نوجوانان زیر 18 سال، پیام افراد بزرگسالی که دنبال نکرده اند را دریافت نخواهند کرد.

از لحاظ فنی، افراد زیر 13 سال نمی توانند در اینستاگرام حساب کاربری بسازند؛ این اقدام اینستاگرام برای محافظت از کودکان و جلوگیری از مشاهده محتوای نامناسب توسط آنهاست. در بروزرسانی جدید، افراد زیر 13 سال نیز خواهند توانست حساب کاربری بسازند اما این اکانت با محدودیت هایی نظیر عدم دسترسی به پیام خصوصی همراه خواهد بود.

زمانی که کاربر بزرگسال به یک نوجوان پیام خصوصی بفرستد، پیام امنیتی اینستاگرام مبنی طبق تصویر زیر ارسال خواهد شد:

Instagram message safety prompt

این پیام های امنیتی، به کاربران جوان در تصمیم گیری برای اطلاعاتی که به اشتراک می گذارند و ارتباط با اشخاص مختلف، کمک کننده خواهد بود. این شرایط از به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی کودکان به اشخاص ناشناس، کمک می کند.

همچنین، اینستاگرام محدودیت هایی برای اشخاصی که مشکوک به رفتار نامناسب با نوجوانان داشته اند نیز اعمال می کند. این محدودیت ها، امکان مشاهده حساب کاربری نوجوانان را از حساب های مشکوک، می گیرد. اطلاعات حساب، کامنت ها، تصاویر و سایر اطلاعات کاربران نوجوان از دسترس این افراد خارج می شوند.

در مرجله آخر:

اینستاگرام امکاناتی را برای والدین نیز اضافه خواهد کرد. این ابزارها به والدین برای محافظت بیشتر از کودکان خود در این شبکه اجتماعی کاربردی می باشند.

این بروزرسانی در حال حاضر در برخی از کشورها راه اندازی شده تا میزان کارایی آن سنجیده شود. راهنمای استفاده برای والدین، در اختیار آنها قرار داده می شود تا بتوانند با توجه به نکات ارائه شده از سمت اینستاگرام، در مورد دسترسی های کودک یا نوجوان خود تصمیم بگیرند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 5.00
Avatar

مسعود اکرامی

متخصص بازاریابی محتوایی و عاشق نوشتن

تعداد دیدگاهها: 3

 1. Avatar
  حبیبی

  چقدر خوبه اگر این اتفاق بیفته، من یک دختر یازده ساله دارم و نگرانم محتواهایی که مناسب سنش نیست رو ببینه

 2. Avatar
  کاوه کریمی

  به نظرم اینستاگرام خیلی جای پیشرفت داره و میشه کسب درامد فوق العاده ای ازش داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×
  ورود / عضویت