» تحلیل » نکاتی برای ساختن ویدئو های جذاب در قسمت ریلز اینستاگرام!
photo 1530712024539 ecd73dfb1c9d نکاتی برای ساختن ویدئو های جذاب در قسمت ریلز اینستاگرام!
تحلیل - شبکه های اجتماعی

نکاتی برای ساختن ویدئو های جذاب در قسمت ریلز اینستاگرام!

2 بهمن 1399 30119

خواه ناخواه، اینستاگرام در حال پرداختن و گسترش قسمت جدید خود به نام ریلز (Reels) است. این قسمت با الهام گرفتن از شبکه اجتماعی محبوب تیک تاک به اینستاگرام اضافه شده و در حقیقت، راه چاره ای برای اینستاگرام است تا کاربران از این اپلیکیشن به تیک تاک کوچ نکنند. این قضیه، دلیل کاهش تعداد ریچ های اعلامی از طرف اینستاگرام بوده است.

بسیاری از کاربران و صاحبان کسب و کار در اینستاگرام، حدس زده اند کاهش میزان ریچ در پیج هایشان، علتی جز اضافه شدن ریلز اینستاگرام و پافشاری این مجموعه بر توسعه دادن آن؛ ندارد. اینستاگرام هنوز تاییدیه ای مبنی بر صحبت های کاربران اعلام نکرده، اما تعداد کاربرانی که این مشکل را گزارش کرده اند کم نیست.

از نظر ما بهتر است به خاصیت ریلز جدید علاقه نشان بدهیم و برای بالا بردن تعامل صفحه، از آن به بهترین نحو استفاده کنیم. شاید از فرمت ایجاد شده توسط اینستاگرام خوشتان نیاید( این فرمت کاملا از اپلیشیکن تیک تاک الگو برداری شده است). اما می تواند فرصتی باشد تا بتوانید بیشترین جذب فالوور و کاربر را در این اپلیکیشن داشته باشید.

حال اگر می خواهید قسمت ریلز اینستاگرام خود را تقویت کنید و محتوای جذاب برای این بخش تولید کنید، لیست باید ها و نباید ها را در این باره در ادامه مقاله مطالعه کنید.

بایدها:

 • داشتن خلاقیت را به فالوور ها الهام کنید. در محتوای خود احساسی در کاربر ایجاد کنید که: او هم می تواند چنین محتوایی تولید کند. مانند درخواست برخی خواننده ها از طرفداران خود که در حال خواندن موزیک، ویدئو ضبط کنند و ارسال کنند.
 • محتوای اختصاصی و غیر کپی بسازید. این کار را با دوربین Reels اینستاگرام انجام دهید تا همه چی طبیعی باشد.
 • از قسمت آهنگ ها و کتابخانه موزیک مربوط به Reels استفاده کنید.
 • به موضوع های فرهنکی و محبوب در بین جامعه واکنش نشان دهید و همیشه با این موضوعات ارتباط داشته باشید. مانند تبریک جشن سال نو
 • سوپرایز ها و ایونت های هیجان انگیز برگزار کنید.
 • به قوانین مطرح شده توسط اینستاگرام پایبند باشید.

هدف تمامی مراحل یاد شده، ایجاد تعامل با کاربر است. هرجقدر باید ها را بهتر انجام دهید، تعامل و ارتباط بیشتری با کاربران خواهید داشت.

نباید ها:

 • سعی کنید از موزیک های کپی یا موزیک هایی که از کتابخانه موزیک اینستاگرام اجازه پخششان را نگرفته اید، استفاده نکنید. قانون کپی رایت در اینستاگرام بسیار جدی گرفته می شود.
 • از منابع قدیمی استفاده نکنید. هرچقدر اپدیت تر، بهتر
 • فقط به محتوا های کوتاه نپردازید، کاربران به دنبال محتوا های کامل و جامع هستند.
 • سعی کنید محتوای تولید شده را بر خلاف قوانین اینستاگرام نسازید، به طور مثال صحنه های دلخراش؛ توسط اینستاگرام حذف شده یا به کاربر پس از کسب اجازه نشان داده می شوند.

این را بدانید که اینستاگرام تمام سعی خود را می کند تا ویژگی Reels به موفقیت برسد. آپدیت های جدید تر و امکانات بیشتر در دستور کار اینستاگرام قرار دارند. پس تا می توانید این ویژگی را همراهی و استفاده کنید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

مسعود اکرامی

متخصص بازاریابی محتوایی و عاشق نوشتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×
  ورود / عضویت