» تحلیل » اینستاگرام در حال تست کردن امکان حذف لایک هاست!
photo 1585250003309 694ff34512d7 اینستاگرام در حال تست کردن امکان حذف لایک هاست!
تحلیل - شبکه های اجتماعی

اینستاگرام در حال تست کردن امکان حذف لایک هاست!

2 بهمن 1399 20109

در حال حاضر اینستاگرام در حال تست کردن امکانی است که کاربر ها بتوانند تعداد لایک های پست های خود را حذف کنند یا به نمایش بگذارند. بهترین بخش این امکان، حق انتخابی است که به کاربران داده می شود. این امکان مشابه حذف کردن کامنت ها از روی پست ها یا بازگرداندن آنهاست.

در نگاه اول، حذف کردن نمایش تعداد لایک ها از رقابت های بیهوده بین کاربران می کاهد. (طبق پیشفرضی که کاربران در مورد لایک ها دارند: هرپستی لایک بیشتری بگیرد، معتبر تر است). از این دید نگاه های منفی گرا کم می شود.

این امکان برای اینستاگرام حیاتی به نظر می رسد؛ زیرا بیشترین تعدد کاربر های اینستاگرام را نوجوانان و جوانان تشکیل می دهند. تاثیر پذیری از این رقابت ها بر سر لایک، در این سنین بیشتر است.

اطلاعات خیلی منطم و با دقتی از سوی اینستاگرام در مورد مزایای حذف تعداد لایک منتشر نشده است. اما تحلیلگر های متخصص بر این باورند که این امکان در کل، می تواند بازدهی داشته باشد.

برخی دیگر از کاربران نیز بر این باورند که مشخص بودن تعداد لایک ها، برای مقایسه های شخصی آنها اهمیت دارد. ماند تعداد بازدید های یک ویدئو در تیک تاک در مقایسه با لایک های یک ویدئو در اینستاگرام! با این تفاسیر، باز نگاه داشتن دست کاربران توسط اینستاگرام و دادن حق انتخاب برای حذف یا نشان دادن تعداد لایک ها، تا حد زیادی می تواند گروه های کاربران با تفاوت های فکری در این موضوع را راضی کند.

اخبار اینستاگرام که در این پست خواندیم به صورت آزمایشی بوده و هنوز به طور قطع تصمیم گیری نهایی توسط اینستاگرام انجام نشده است. خبر های جدید و مکمل را در رمپ دیجیتال مارکتینگ می توانید مشاهده کنید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

مسعود اکرامی

متخصص بازاریابی محتوایی و عاشق نوشتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت