» آموزش سئو » KPI های سئو » بهینه ‌سازی عملکرد صفحه فرود
scscscscscscscsc404040 بهینه ‌سازی عملکرد صفحه فرود
KPI های سئو - آموزش سئو

بهینه ‌سازی عملکرد صفحه فرود

9 آذر 1399 20112

صفحه هدف چیست؟

بنا به تعریف کوئیک اسپراوت[۱]، صفحه ی هدف هر صفحه ای است که ترافیک خود را از هر جا غیر از صفحات سایت خودتان دریافت کند. صفحات هدف را عمدتاً به تبلیغات پرداخت به ازای کلیک نظیر گوگل ادوردز نسبت می دهند، جایی که می توانید ترافیک را به سمت یک URL خاص هدایت کنید که به صورت ویژه برای همان بازدیدکنندگان طراحی شده است.

سئو چه اهمیتی برای بهینه‎سازی عملکرد صفحات هدف دارد؟

کلید یک صفحه ی هدف موفق، هدایت آن به سمت مشتریان مدنظر خودتان است. برای برآورده ‎سازی این هدف، سئو یکی از ابزارهای حیاتی برای هدایت آن مشتری بخصوص به سمت صفحه ی هدف خودتان است.

محتوای صفحات هدف بسیار ارزشمند است. علی الخصوص اگر قرار باشد صفحه‎ی هدف مربوطه برای یک مدت طولانی پابرجا بماند. اگر نرخ دفع کاربرتان بالا است و احتمالاً نرخ تبدیل کمتری نسبت به متوسط صنعت خود دارید، بهترین نقطه ی شروع برای بهبود وضعیتتان طرح این پرسش است: این صفحه چه افرادی را هدف گرفته است؟

وقتی مخاطب هدف خود را تعریف کنید و از سئو به منظور بهینه سازی صفحه برای همان مخاطبان بهره بگیرید، عملکرد مدنظرتان از آن صفحه‎ی هدف را مشاهده خواهید کرد. ساده به نظر می رسد؟ این نکته را در نظر بگیرید: سئو مخاطبان صحیح را به سمت صفحه ی هدفتان می فرستد، همان افرادی که تمایل بیشتری به تبدیل دارند.

سئو چطور می ‎تواند به بهینه‎سازی عملکرد صفحه ی هدفتان کمک کند؟

آنبانس[۲] که یک سازمان سازنده‎ی صفحه‎ی هدف برای بازاریاب‎ ها است تا صفحات متناسب با موبایل را برای کمپین های خود بسازند، ترفندهای زیر را ارائه کرده که مختص بهینه سازی عملکرد صفحات هدف با سئو هستند:

۱- عناوین متنی

به جای گنجاندن بیانیه/پیام در داخل تصویر، تاثیر بهره‎گیری از عنوان متنی برای آن را در نظر بگیرید. گماردن آن در داخل یک H1، مزایایی را به همراه خواهد داشت. شاید کیفیت بصری را فدا کنید، اما امکان بهره گیری از گزینه‎هایی نظیر فلش و امثالهم وجود دارد و اگر هدف صفحه‎ی شما جذب ترافیک ارگانیک است، باید برخی مسائل را نادیده بگیرید. اولویت خود را انتخاب کنید و تصمیم بگیرید.

۲- تعیین انتظارات

باید بدانید که وقتی یک صفحه در دل معماری لینک دهی داخلی سایت جای نگیرد، نمی تواند رتبه‎ی جستجوی خوبی را تصاحب کند. تمرکز خود را بر کلمات کلیدی طولانی برای محتوای خود بگذارید.

۳- HTML بهینه شده ی خالص

صفحات هدف از گزینه‎های خوب برای تولید محتوای کاملاً متمرکز هستند تا مجبور نشوید المان های ساختاری و حجیم یک وب سایت کامل را بگنجانید.

۴- ارائه ی یک منبع ارزشمند برای دریافت لینک

اکثر صفحات هدف همواره برپا (صفحاتی که برای مدت طولانی پابرجا می‎مانند – در سرتاسر طول سال نه یک فصل خاص) هدفی جز جذب مخاطب ندارند. اگر یک گزارش یا ای بوک ارائه دهید که حاوی محتواهای خارق العاده ی شما باشد، احتمال جذب لینک‎های ورودی تان افزایش خواهد یافت.

۵- هزینه‎ ی کمتر برای PPC

هرقدر محتوای صفحه ی هدف شما تطابق بیشتری با متن و عنوان لینک کمپین های ادوردزتان داشته باشد، گوگل اعتبار بیشتر (و نمره ی کیفیت بالاتر) را برای مقاصدتان قائل خواهد شد و همین امر منجر به کاهش هزینه‎ها برای کلیدواژه های PPC منتخبتان می گردد.

KPIهای عملکرد صفحه‎ی هدف و معیارهای سنجش و نظارت بر فرایند بهینه‎سازی

همانند سایر بخش های سئو، بهینه‎سازی عملکرد صفحه‎ی هدف نیز نتایج فوری و تضمینی را به دنبال نخواهد داشت. همواره به خاطر داشته باشید که عواید آتی ارزشش را خواهند داشت، نه  صرفاً از نظر افزایش نرخ تبدیل بلکه سرنخ های باکیفیت تر و شایسته‎تری می‎سازند. KPIهای زیر را به داشبورد سئوی خود اضافه کنید تا روند بهینه‎سازی عملکرد صفحه‎ی هدفتان را تحت نظر بگیرید:

عملکرد صفحه‎ی هدف بر اساس مجموع ترافیک جستجو (۳۰ روز اخیر)

صفحه‎ی هدف شما نقش ستون‌فقرات کمپین بازاریابی‌تان را ایفا می‎کند. مطمئن شوید که افرادتان تعداد بازدیدهای این ماه تا این لحظه را رصد کرده و آن را با هدف و آمار ماه پیشتان مقایسه کنند. بیشتر بیاموزید: داشبورد گوگل آنالیتیکس.

lnp30 بهینه ‌سازی عملکرد صفحه فرود

عملکرد صفحه‎ی هدف برای جستجوهای ارگانیک (۳۰ روز اخیر)

با یک ارجاع سریع و لحظه‌ای، عملکرد صفحات هدفتان در قیاس با مجموع ترافیک جستجو را در نظر بگیرید. بیشتر بیاموزید: داشبورد گوگل آنالیتیکس.

oserc30 بهینه ‌سازی عملکرد صفحه فرود

ترافیک صفحه‎ی هدف بر اساس منبع/مدیوم

بر اساس میزان تعامل، نرخ تبدیل، نرخ دفع و سایر معیارهای مهم، پرترافیک‌ترین منابع خود را رتبه‎بندی کنید. بیشتر بیاموزید: داشبورد گوگل آنالیتیکس.

sm30 بهینه ‌سازی عملکرد صفحه فرود

بازدیدهای صفحه‎ی هدف

صفحه‎ی هدف شما نقش ستون‌فقرات کمپین بازاریابی‌تان را ایفا می‎کند. مطمئن شوید که افرادتان تعداد بازدیدهای این ماه تا این لحظه را رصد کرده و آن را با هدف و آمار ماه پیشتان مقایسه کنند. بیشتر بیاموزید: داشبورد گوگل آنالیتیکس.

pv30 بهینه ‌سازی عملکرد صفحه فرود

سرنخ‌ها (۳۰ روز اخیر)

تعداد سرنخ‎های کسب‎شده طی ۳۰ روز اخیر را رصد کرده و آن را با ۳۰ روز پیش از آن مقایسه کنید. بیشتر بیاموزید: داشبورد آنبانس.

lds10 بهینه ‌سازی عملکرد صفحه فرود

آمارهای بهینه‌سازی صفحه‌ی هدف

از اصلی‌ترین معیارهای صفحه‌ی هدف خود بهره بگیرید تا موفقیت حاصل از تلاش‌های سرنخ‎سازی خود را بسنجید. بیشتر بیاموزید: داشبورد آنبانس.

dvdvdvdvd1010 بهینه ‌سازی عملکرد صفحه فرود

[۱] Quicksprout

[۲] Unbounce

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

هادی بهمنی

کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک با سابقه ترجمه‌ چند کتاب در حوزه‎ مدیریت کسب ‌و کار و عاشق بازاریابی محتوایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت