» آموزش سئو » ۴ دلیل برای اثبات اینکه بازدید زیاد به معنای خوب بودن سئو سایت نیست!
photo 1473042904451 00171c69419d ۴ دلیل برای اثبات اینکه بازدید زیاد به معنای خوب بودن سئو سایت نیست!
آموزش سئو - تحلیل

۴ دلیل برای اثبات اینکه بازدید زیاد به معنای خوب بودن سئو سایت نیست!

26 اسفند 1399 00119

جذب کاربران و ترافیک به سمت وبسایت، از مهم ترین و اولین موارد مهم در سئو هستند. اما اگر بازدید مناسبی دارید، دلیل بر آن نیست که حتما سئو سایت شما قدرتمند است. همچنین، ترافیک زیاد همیشه برای کسب و کار شما مناسب نیست. در ادامه با ۴ دلیل برای اثبات مناسب نبودن بازدید زیاد برای کسب و کارها را بررسی می کنیم:

 1. کاربران آنچه را که به دنبال آن آمده اند را در سایت شما پیدا نمی کنند
  در نظر بگیرید در یک کوئری گوگل صفحه اول هستید و کاربران با جستجوی کلمه ای، به سایت شما وارد می شوند. در هر صورت اگر محتوایی که سایت شما به کاربر نمایش می دهد، آن چیزی نباشد که قصد اصلی کاربر بوده، تجربه کاربری شما پایین آمده و کاربران زیادی سایت شما را ترک می کنند. همه ما می دانیم گوگل به بهترین شکل سعی می کند نتایجه را دسته بندی کند ولی گوگل بی اشتباه نیست و شاید در یک کوئری به دلیل بازدید بالا، به اشتباه صفحه اول باشید.
 2. ضعیف بودن یا نداشتن استراتژی محتوایی
  اگر خانه شما به هم ریخته باشد یا مقدار مواد غذایی کافی نداشته باشید، می توانید مهمانی برگزار کنید؟ اگر مهمانی هم برگزار کنید، مهمانان شما از حضور در مهمانی خوشحال نخواهند بود. به همین شکل، اگر بدون استراتژی محتوایی و پلتفرم ارائه محتوای جذاب، کاربران را به سایت خود دعوت کنید و بازدید داشته باشید، تاثیر بر کاربران منفی بوده و جذب کاربر نخواهید داشت.
  اگر استراتژی مناسب، طراحی جذاب و محتوای ارزشمند در سایت شما وجود نداشته باشد، کاربران جذب سایت شما نخواهند شد و تنها یک یا چند بار بازدید خواهند کرد.
 3. ترافیک سایت به اندازه نرخ تبدیل مهم نیست
  شخصا ترجیح می دهم از ۱۰۰ بازدید، ۵۰ نفر تبدیل به مشتری داشته باشم(۵۰ردصد نرخ تبدیل که رویایی است) تا اینکه ۲۰۰ بازدید داشته باشم و ۵۰ نفر تبدیل به مشتری شده باشند(۲۵ درصد نرخ تبدیل ولی تعداد مشتری ها یکسان است).
  در این حالت، من توانسته ام با محتوای وبسایت، تاثیر بیشتری بر بازدید کنندگان بگذارم و این مهم تر از تعداد بازدید هاست.
 4. از دست دادن موقعیت ها
  گاهی با استفاده بدون هدف از محتوا، ترافیک زیادی به سمت سایت ما روانه می شود اما کاربرانی که برای بازدید از محتوای یاد شده آمده اند، پرسونای هدف ما نیستند و احتمال کمی وجود دارند تا مشتری خدمات سایت ما شوند. در این صورت داریم ترافیک روانه شده به سایت را تلف می‌کنیم و استفاده مناسبی از آنها نمی بریم.

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

تیم تحریریه دی ام رمپ

ما واحد تحریریه دی ام رمپ هستیم. تحقیق میکنیم و مطالب مفید رو باهاتون به اشتراک میگذاریم. باهامون همراه باشین و با نظراتتون ما رو خوشحال کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×
  ورود / عضویت