» آموزش سئو » به گفته گوگل؛ تعداد کل بک لینک ها اهمیتی ندارد!
photo 1425326452142 67c31f601d2f به گفته گوگل؛ تعداد کل بک لینک ها اهمیتی ندارد!
آموزش سئو - اخبار گوگل

به گفته گوگل؛ تعداد کل بک لینک ها اهمیتی ندارد!

26 اسفند 1399 50132

تعداد بک لینک های یک وبسایت، برای گوگل تفاوتی ندارد. این به گفته جان مولر، از مدیران گوگل است.

الگوریتم های گوگل به تعداد بکلینک ها اهمیتی نمی دهند. ۱ لینک از سایت معتبر، ارزش بسیار بالاتری از میلیون ها لینک از سایت های بی کیفیت دارد. درگفتگوی کاربران با جان مولر در هفته اخیر، کاربری سوال خود را این‌چنین مطرح کرد:

  • لینک های بیشتر اهمیت دارند یا لینک های با مبدا قدرتمند؟

جان مولر نیز در پاسخ به کاربر در مورد تمرکز نکردن روی تعداد لینک ها و تعداد سایت های که به وبسایت شما لینک داده اند؛ سخن گفت.

من فکر نمی کنم در الگوریتم های ما، اهمیتی به این موضوع داده شود. از دیدگاه من، تعداد لینک ها یا تعداد سایت هایی که لینک داده اند، اهمیتی ندارند. ما به بکلینک ها از نگاهی دیگر توجه می کنیم

چیزی که برای گوگل اهمیت دارد، ارتباط مستقیم موضوع وبسایت مبدا لینک با وبسایت مقصد لینک است. این‌گونه است که گوگل ارزش لینک ها را می سنجد و برای چندمین بار: تعداد لینک ها به هیچ وجه مهم نیست.

جان مولر: ” تعداد لینک ها اثری ندارد چراکه هر کاربری می تواند روزانه هزاران لینک به سایت خود دهد و ما نیز توانایی آن را داریم که تمام لینک های بی کیفیت ساخته شده را نادیده بگیریم”

لینک داده شده از یک وبسایت ارزشمند و مرتبط با سایت شما، سیگنال قدرتمندی به گوگل می فرستد تا بداند سایت مقصد را چگونه بررسی کند.

اگر از یک وبسایت خبری قدرتمند به صفحه ای لینک داده شود، گوگل فرضا آن صفحه را قدرتمند دانسته و به بررسی دقیق آن می پردازد. در این صورت گوگل فرض می کند محتوای خبر، با محتوای وبسایت مقصد مرتبط است.

برای گوگل، کیفیت مهم‌تر از کمیت است.

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

تیم تحریریه دی ام رمپ

ما واحد تحریریه دی ام رمپ هستیم. تحقیق میکنیم و مطالب مفید رو باهاتون به اشتراک میگذاریم. باهامون همراه باشین و با نظراتتون ما رو خوشحال کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت