دیجیتال مارکتینگشبکه های اجتماعی

بروزرسانی جدید یوتیوب: کانال های دیگری که مخاطب شما می بیند را بشناسید!

برورسانی جدیدی از جانب یوتیوب، امکان مشاهده کانال های دیگری که مخاطب یک پیج می بیند را فراهم کرده است. 

برورسانی جدیدی از جانب یوتیوب، امکان مشاهده کانال های دیگری که مخاطب یک پیج می بیند را فراهم کرده است. این اقدام جالب یوتیوب، داده های جدید و ارزشمندی را در احتیار کانال های یوتیوب قرار می دهد و به رقابت آنها؛ جذابیت خاصی می بخشد.

داده های این بروزرسانی جدید، در قسمت آنالیتیکس استودیو یوتیوب در نسخه دسکتاپ، قابل مشاهده است. در این قسمت، کانال های دیگری که مخاطب شما در طی 28 روز گذشته از آنها بازدید کرده است، نشان داده می شوند.

پیش از این، آمار کانال هایی که تا 7 روز قبل توسط کاربر دیده شده بودند، به فعالان یوتیوب داده می شدند. اما موضوع 28 روز کاملا متفاوت است. ویدئوهایی که کاربر در 7 روز گذشته دیده، شاید ویدئو های قدیمی، ذخیره شده، ویدئو های ترند روز و یا ویدئو های تصادفی باشند؛ اما محتوایی که در 28 روز گذشته، کاربر دیده؛ همان محتواییت که کاربر مورد نظر در زمان ورود به یوتیوب، میخواهد ببیند. پس این آمار ارزشمندتری است و به تصمیم گیری های تولیدکنندگان در مورد استراتژی و موضوعات تولید محتوا؛ کمک کند.

-تولیدکنندگان محتوا از آمار کانال های دیگر مخاطب خود چه استفاده ای می توانند ببرند؟

یکی از دانسته هایی که می توانید بر پایه این اطلاعات داشته باشید، دانستن آن است که سلیقه و علایق کاربران در طی زمان در حال تغییر است. می توانید سیر و روند این تغییر را بررسی کنید و ببینید به کدام سمت حرکت می کند.

با توجه به کانال هایی که مخاطب در 28 روز پیش دیده، چیدمان ویدئویی در ذهن او وجود دارد که این یک روند را برای تولیدکنندگان محتوای یوتیوب مشخص می کند. می توانید با این روند پیش بروید و چیدمان کانال خود را با توجه به نیاز کاربران؛ تغییر دهید. در حقیقت، به فرمت ها و نوع ویدئو ها توجه بیشتری کنید و ببنیید کاربران به سمت چه ویدئو هایی می روند. یک روند بسیار پرطرفدار، بازدید بالای ویدئوهای کوتاه و 15 ثانیه‌‎ای است که در سال گذشته بسیار ترند شده است.

 

 

از سراسر وب

مسعود اکرامی

متخصص بازاریابی محتوایی و عاشق نوشتن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از سراسر وب
دکمه بازگشت به بالا