دی ام رمپ
رسانه بازاریابی دیجیتال
5/5 - (3 امتیاز)

از پیشرفت شبکه های اجتماعی برای استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید!

آیا استراتژی شبکه های اجتماعی شما با متد های روز دنیا و جدیدترین روش های رفتار با کاربر پیش می رود؟ 

4

آیا استراتژی شبکه های اجتماعی شما با متد های روز دنیا و جدیدترین روش های رفتار با کاربر پیش می رود؟

استفاده از شبکه های اجتماعی پس از اتفاقات سال 2020، تغییرات زیادی داشته است. این تغییرات به دلیل شیوع ویروس کرونا و اجبار مردم به خرید آنلاین، سفارش غذای آنلاین و کار آنلاین بوده است. این تغییرات باعث شده اند مردم بیشتر در فضای اینترنت وقت بگذرانند. همین امر نیز به تعداد کاربران شبکه های اجتماعی و فعالیت آنها افزوده است. اگر به دنبال حرکت با تغییرات سال گذشته نبوده اید، مارکتینگ شبکه های اجتماعی خود را محدود کرده اید. در این پست به 4 ترند روز دنیا در مورد شبکه های اجتماعی می پردازیم تا بتوانید بر اساس آنها تصمیم گیری و چیدمان استراتژی داشته باشید.

 1. پیشرفت چشمگیر شبکه اجتماعی تیک تاک
  این شبکه اجتماعی، با ارائه پلفترمی برای انتشار ویدئوهای کوتاه، مخاطبین بسیار و همینطور تولیدکنندگان محتوا نیز به خود جذب کرد. تیک تاک در سال 2020، 2 میلیارد دانلود اپلیکیشن و 1 میلیارد بازدید روزانه داشته است. بیشترین بازدید ثبت شده مربوط به یک ویدئوی تیک تاک است که 2.2 میلیارد بار دیده شده است.
 2. خرید و فروش در شبکه های اجتماعی
  در سال 2020، به دلیل فاصله گذاری اجتماعی، بسیاری از مردم رو به خرید غیرحضوری آوردند و شبکه های اجتماعی سهم بالائی در این بازار داشتند. 55 درصد از خرید های مردم از شبکه های اجتماعی بوده است. 57 درصد مردم از زمانی که شیوع ویروس شروع شد، بیشتر خرید کرده اند. 87 درصد مردم نیز باور داشته اند که شبکه های اجتماعی، سهمی در انتخاب محصول و خرید آنها داشته است.
 3. پیشرفت محتوای ویدئویی
  تعداد کسانی که علاقه به دیدن محتوای ویدئویی در یوتیوب داشته اند، 4 برابر شده است. 68 درصد کاربران باور داشته اند استفاده از یوتیوب باعث شده تصمیم به خرید بگیرند. 84 درصد مردم پس از مشاهده محتوای ویدئویی محصول یک شرکت، ترغیب به خرید آن شده اند. 52 درصد مردم نیز بیشتر علاقه به ویدئوهای 3 تا 6 دقیقه ای داشتند. در نظر داشته باشید که 8 ثانیه طول می کشد یک شخص، با دیدن محتوای ویدئویی؛ ترغیب به خرید یک محصول شود.
 4. استفاده روزانه از شبکه های اجتماعی
  32 درصد کاربران از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند تا محتوایی جالب را در آنها ببینند. 68 درصد از کاربران باور دارند شرکت ها محتوای مناسبی ارائه نمی دهند. و حدود 30 درصد از کاربران علاقه داشته اند تا با دیدن تبلیغ محصول، ترغیب به خرید آن شوند.

تمامی آمارها را برای چیدمان استراتژی خود در نظر گرفته و سعی کنید بهترین استفاده را از شرایط موجود ببرید.

5/5 - (3 امتیاز)
4 نظرات
 1. آواتار حمیدی
  حمیدی می گوید

  وجود شبکه های اجتماعی به شدت روی کسب و کار ها تاثیر مثبت داشته و داره

 2. آواتار علی ترابی
  علی ترابی می گوید

  ممنون از شما و سایت خیلی خوبتون
  مثل یک اموزشگاه مجازی هستین

  1. آواتار علیرضا پیر
   علیرضا پیر می گوید

   سپاس از لطف شما علی عزیز

 3. آواتار ناصر دولتی
  ناصر دولتی می گوید

  من تا جایی که اطلاع دارم توی ایران اول اینستاگرام مورد توجه کاربرها هست بعد تلگرام و واتساپ . البته تلگرام چون فیلتر شده ارزش خودش رو نسبت به قبل که همه ازش استفاده میکردن از دست داده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.