» تحلیل » 3 راه برای استفاده از قابلیت جدید جستجو با کلمه کلیدی در اینستاگرام!
photo 1540122867794 3c8b7e3a22c0 3 راه برای استفاده از قابلیت جدید جستجو با کلمه کلیدی در اینستاگرام!
تحلیل - شبکه های اجتماعی

3 راه برای استفاده از قابلیت جدید جستجو با کلمه کلیدی در اینستاگرام!

2 بهمن 1399 40111

اینستاگرام در آپدیت اخیر خود با اضافه کردن امکان جستجو با کلمات کلیدی، گامی بسیار مثبت به روی جلو برداشت. شاید آپدیت اخیر این شبکه اجتماعی محبوب، بهترین آپدیت نباشد ولی از آپدیت های بسیار کاربردی اینستاگرام خواهد بود.

به عنوان دیجیتال مارکتر، ما همیشه به دنبال این آپدیت بوده ایم؛ چرا که این بروزرسانی باعث پیدا شدن پست های شما حتی بدون استفاده از هشتگ های مرتبط می شود. در حالی که قبل از این، تنها راه پیدا شدن محتوا ها در اینستاگرام، استفاده از هشتگ ها بوده است.

در این پست به 3 راه برای استفاده از قابلیت جستجو بر اساس کلمه کلیدی ها می پردازیم تا بتوانید پست هایی طراحی کنید که توسط مخاطبان پیدا شوند؛ حتی با اینکه از هشتگ استفاده نکنید.

1- ارتباط با مشتریان و پیشرفت حساب کاربری اینستاگرام

یکی از بهترین مزایای استفاده از قابلیت جستجوی کلمات کلیدی، پیدا کردن مشتریان اصلی کسب و کار است.
در شبکه های اجتماعی، ارتباط گرفتن با مشتریان و کاربران هدف، کلید اصلی رشد و پیشرفت است.
شما می توانید به جستجوی پست هایی بپردازید که مشتریان ایده آل شما شاید آنها را بپسندند.

این یکی از بهترین راه هایی است که بتوانید مشتری ها را پیدا کرده و انها را به کسب و کار خود جذب کنید. این روش مشتریان و هدف واقعی انها را به شما میشناساند و علاقه مندی های آنها را به شما نمایش می دهد.
با این روش می توانید پست های مخاطبان را نیز جستجو کنید و از این راه، پست های مربوط به کسب و کار خود را دنبال کنید. شاید در پستی؛ مشتری شما اشاره ای به کسب و کارتان کرده ولی پیج شما را تگ یا هشتگ مربوط به برند شما را نزده است.

2- آنالیز رقبا

شبکه های احتماعی اینچنین، مثل اینستاگرام؛ به شما این قابلیت را می دهند تا پیج های رقیبان خود را نیز دنبال کنید و بفهمید دز ذهن مشتریان ایده آل شما چه می گذرد. شما می توانید با جستجوی عبارات مرتبط با موضوع کسب و کار خود، رقبا را پیدا کنید و دریابید مشتریان در مورد آنها چه می گویند. همچنین می توانید به مشکلات و خواسته های مشتریان پی ببرید تا بتوانید بهترین راه حل برای بهترین راه خدمت رسانی به آنها را بیابید.

3- راحت تر پیدا شدن توسط مشتریان

این اپدیت اینستاگرام باعث می شود راحت تر ییشرفت کنید، چرا که توسط مشتریان خود راحت تر پیدا می شوید.

اگر به بحث سئو آشنایی داشته باشید حتما لزوم استفاده از کلمات کلیدی را می دانید. حال اینستاگرام نیز با این تحول، چنین وضعیتی را داراست و استفاده از کلمات کلیدی در پست ها بسیار به پیشرفت شما کمک می کند. همینطور، این آپدیت باعث می شود مخاطبان در سرتاسر دنیای اینترنت، بتوانند سریع تر و راحت تر به موارد مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند. به عنوان یک دیجیتال مارکتر: همیشه سعی کنید کسب و کار خود را جوری در دنیای دیجیتال راهبری کنید که هر زمانی یک مشتری نیاز به پیدا کردن خدمات مربوط به کسب و کار شما داشت، شما در نتایج روبروی ایشان باشید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

مسعود اکرامی

متخصص بازاریابی محتوایی و عاشق نوشتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت