» اخبار وبینارها » در وبینار آموزش گوگل ادز چه گذشت؟
وبینار گوگل ادز رضا شاکری
اخبار وبینارها

در وبینار آموزش گوگل ادز چه گذشت؟

19 بهمن 1400 50119

در موتورهای جستجو همواره رقابتی طاقت فرسا و پر سرعت برقرار است. کاربران با جستجوی کلمات به دنبال محتوای مناسب میگردند و رباتها بر اساس الگوریتمهای مشخص آنها را پیدا کرده و در اختیار کاربران قرار میدهند.

در این رقابت، مبحثی به نام گوگل ادز مطرح شده که مانند تبلیغات میتواند به شما در این رقابت کمک کند.

دوشنبه ششم دی ماه ۱۴۰۰ وبیناری در این خصوص توسط رضا شاکری، مدیر آژانس هدف و متخصص پرفورمنس مارکتینگ در بستر ایسمینار برگزار شد.

این وبینار برای مدیران بازاریابی و تبلیغات، استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا، وب مسترها، مدیران تحقیق و توسعه، مدیران عامل و علاقه مندان به این حوزه مناسب بود.

در تبلیغات گوگل ادز چنانچه کلمات به خوبی انتخاب شوند و نکات و قواعد به خوبی رعایت شوند هزینه برای این نوع تبلیغات کاملا به جاست و به کمک وب سایت شما می آید تا در رقابت موتورهای جستجو از رقبایتان پیشی بگیرید.

نکاتی که در این وبینار مطرح شد به شرح زیر است:

 1. اصطلاحات و متریک های دیجیتال مارکتینگ
 2. اصطلاحات و متریک های گوگل ادز
 3. ساختار اکانت گوگل ادز: برای استفاده از تبلیغات گوگل ادز، نیاز است اکانت خود را بسازید، اما این اکانت چه ساختاری باید داشته باشد که به شما در استفاده بهینه از گوگل ادز کمک کند؟
 4. انواع کمپین های گوگل ادز: هر اکانت میتواند یک یا چند کمپین داشته باشد. این کمپین های به تنظیمات مختلفی از جمله زمانبندی نیاز دارند و هر ادگروپ و کیوردها و ادزهای زیر مجموعه آن هم تنظیمات کمپینی که در آن قرار دارند را به خود اختصاص میدهند، کمپین هایی که به این صورت ایجاد میشوند انعطاف زیادی دارند و با رعایت نکات کلیدی تنظیمات آنها میتوانید بیشترین بهره را از آن ببرید.
 5. مفهوم اد گروپ: اد گروپ یا گروه تبلیغاتی شامل یک یا چند تبلیغ است که این تبلیغات قرار است کلمات کلیدی مشترک را هدفگیری کنند.
 6. انواع کیوردها: انتخاب کلمات یکی از مهم ترین بخشهای گوگل ادز است، کاربران واژه ها یا کلمات کلیدی را به شکلهای مختلف جستجو میکنند که در تبلیغات گوگل ادز باید به انتخاب این کلمات توجه کرد.
 7. کیورد ریسرچ: جستجو در میان کلمات کلیدی انتخاب شده و دیدن کلماتی که بیشترین میزان جستجو را به خود اختصاص دادند، باعث میشود تا تعاملات با کاربران به صورت موثرتری شکل بگیرد همچنین کلمات منطقی را پیدا میکنید و میتوانید بر کلمات کلیدی مناسبتری تمرکز کنید. آن هم کلماتی که دسترس پذیر هستند.
 8. ساختار تبلیغات گوگل ادز: قبلتر گفتیم که ساختار در تبلیغات گوگل ادز مهم و تاثیرگذارند، این ساختار شامل حساب کاربری، کمپین، گروههای تبلیغات و تبلیغات است که هر کدام نیاز به رعایت قوانین خاص خود را دارند تا تبلیغات گوگل ادز شما نتیجه بخش باشد.
 9. نوشتن تبلیغ مناسب: نوشتن تبلیغات جذاب و مناسب خود از الزامات گوگل ادز است که مهارتها و رعایت نکات خاصی را میطلبد، در این وبینار علاوه بر این نکات و موشکافی آنها، در مورد هر یک از موارد بالا به تفصیل صحبت شد.

 

 

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 4.17
Avatar

تیم تحریریه دی ام رمپ

ما واحد تحریریه دی ام رمپ هستیم. تحقیق میکنیم و مطالب مفید رو باهاتون به اشتراک میگذاریم. باهامون همراه باشین و با نظراتتون ما رو خوشحال کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×
  ورود / عضویت