» تحلیل » یوتیوب بخش جستجو با هشتگ ها را اضافه می کند!
photo 1540655037529 dec987208707 یوتیوب بخش جستجو با هشتگ ها را اضافه می کند!
تحلیل - اخبار گوگل

یوتیوب بخش جستجو با هشتگ ها را اضافه می کند!

2 بهمن 1399 108

وبسایت یوتیوب در حال اضافه کردن شرایطی است که بتوان با هشتگ های مربوط، ویدئو ها را پیدا کرد. با استفاده از این امکان، جستجوی اختصاصی ویدئو ها راحت تر می شود.

مزایای اضافه کردن هشتگ زمانی کاربرد دارد که کاربران ویدئو های مربوط به یک دسته را جستجو می کنند.
در حقیقت یوتیوب در سال 2018 بخش هشتگ ها را به امکانات خود اضافه کرده بود اما به آن صورت که انتظار می رفت؛ عملکرد مطلوبی ارائه نداد.

ماقبل از این، با جستجوی یک هشتگ، ویدئو هایی که دارای آن هشتگ هستند و دیگر ویدئو های مرتبط به کاربر نشان داده می شدند. حال؛ با جستجوی کاربران (کاربران ویندوز، موبایل و …) تنها ویدئو هایی که دارای آن هشتگ اختصاصی هستند نمایش داده می شوند و ویدئو های مرتبط بدون ارتباط با هشتگ، نمایان نمی شوند.

روشی دیگر برای استفاده از ویدئو های مربوط به یک هشتگ، این است که کاربر روی هشتگ های پربازدید یا پیشنهاد شده از یوتیوب کلیک کند. هشتگ های هر ویدئو در پایین پست آن نمایش داده می شوند.

با کلیک بر روی هشتگ مورد نظر، ویدئو هایی که بهترین محتوا را در آن موضوع دارند، در بالای نتایج نمایش داده می شوند. منظور ما از بهترین محتوا، ویدئو های مربوط به کانال های معتبر و پر بازدید است. در حالی که با پایین آوردن صفحه، به ویدئو های مرتبط با هشتگ و منتشر شده توسط کانال های ضعیف تر نیز دسترسی خواهید داشت.

امکان جذاب دیگری که این آپدیت یوتیوب دارد، به شما اجازه می دهد که تعداد ویدئو های منتشر شده توسط یک کانال با این هشتگ را ببینید و همه انها را در یک دسته بندی در اختیار داشته باشید. و اینکه بدانید چه تعدادی از کانال های یوتیوب، ویدئو با هشتگ مورد نظر را بارگذاری کرده اند. این موارد، دسته بندی های مرتب و خاصی در اختیار شما قرار می دهد.
شاید برای یک کابر عادی این امکانات جذابیت خاصی نداشته باشد اما تولیدکنندگان محتوا و بازاریاب های دیجیتال، به این دسته بندی های منظم علاقه خاصی دارند.

برای مثال، شما می توانید آمار محبوبیت یک موضوع در یوتیوب را ببینید و در مورد استراتژی محتوایی خود تصمیم گیری کنید و کلمه کلیدی بیابید. این مورد می توانید یک گواه برای محبوب بودن یا نبودن یک موضوع در دنیای اینترنت باشد. دلیل آن نیز تعداد کاربران پرشمار این وبسایت قدرتمند است که سهم بالایی از کاربران روزانه دنیای اینترنت را دارد.

یوتیوب اعلام کرده به آپدیت کردن و پیشبردن امکان استفاده از هشتگ ها ادامه می دهد و روز به روز به کیفیت و بهتر شدن خدمات این آپدیت؛ خواهد افزود.

منبع: یوتیوب

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

مسعود اکرامی

متخصص بازاریابی محتوایی و عاشق نوشتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • ×
    ورود / عضویت