» گوگل ادز » چگونه Ad Rotation در گوگل ادوردز را مدیریت کنیم؟
target audience search internet promotion customer focus advertising direction ad campaign clientele acquisition client manager cartoon character vector isolated concept metaphor illustration 335657 2859 چگونه Ad Rotation در گوگل ادوردز را مدیریت کنیم؟
گوگل ادز

چگونه Ad Rotation در گوگل ادوردز را مدیریت کنیم؟

8 بهمن 1399 3041

بسیاری از تبلیغ کنندگان و طراحان تنها با کسانی که ترجیح می‌دهند کار می‌کنند. اما آیا این واقعا بهترین راه برای انتخاب بهترین تبلیغ برای کسب‌وکار شما است؟

خوشبختانه انتخاب بهترین تبلیغ می‌تواند یک آزمون و خطا در حساب ادوردز شما باشد. مثل 100بار چرخیدن دور خودتان است.

آماده چرخیدن هستید؟

Ad Rotation چیست؟

Ad Rotation یک تنظیمات تبلیغاتی قابل تنظیم در ادوردز است که به طور خودکار تبلیغات را در گروه آگهی شما در قسمت جستجو و نمایش شبکه‌ها می‌چرخاند. ادوردز می‌تواند سخت‌ترین کارها را انجام دهد و بهترین تبلیغ را برای شما انتخاب کند و یا آن‌ها را به طور مساوی بچرخاند تا شما تصمیم نهایی را در مورد انتخاب بهترین تبلیغ بگیرید.

ما در این برنامه آموزشی قصد داریم انواع مختلف تنظیمات Ad Rotation را بررسی کرده و به شما نشان دهیم کدام یک از آن‌ها بر استراتژی کمپین شما بیش‌ترین تاثیر را خواهند داشت.

به‌روزرسانی سپتامبر ۲۰۱۷

گوگل اعلام کرد که چهار تنظیمات اولیه Ad Rotation را به دو قسمت کاهش می‌دهند: بهینه کردن و چرخش (rotate) نامحدود.

New Ad Rotation Settings چگونه Ad Rotation در گوگل ادوردز را مدیریت کنیم؟

منبع: گوگل

اکنون گزینه «بهینه‌سازی برای کلیک‌ها» و «بهینه‌سازی برای تبدیل‌ها» با یک تنظیم ساده‌تر به نام «بهینه‌سازی» جایگزین خواهد شد. گزینه «چرخش یکنواخت» هم حذف می‌شود و گزینه «بهینه سازی» جایگزین آن می‌شود. هم چنین در حال حاضر چرخش‌ها می‌توانند در سطح گروه آگهی و سطح کمپین ایجاد شوند.

کمی گیج شدید؟ نگران نباشید، برایتان تفکیک خواهیم کرد. بیایید شروع کنیم.

بهینه‌سازی

این تنظیمات Ad Rotation به طور خودکار و با استفاده از یادگیری ماشینی و تکنولوژی پیشرفته هوش مصنوعی گوگل، آگهی‌های شما را برای به حداکثر رساندن تعداد کلیک‌های ممکن، بهینه می‌کند. ادوردز با استفاده از سیگنال‌های متنی از جمله موارد زیر بهترین آگهی‌ها را انتخاب می‌کند و نشان می‌دهد:

 • دستگاه
 • محل استقرار و مکان فیزیکی
 • زمان روز
 • فهرست‌های ریمارکتینگ
 • ویژگی‌های تبلیغاتی
 • زبان
 • مرورگر و سیستم‌عامل
 • ویژگی‌های جمعیت‌شناختی
 • کلمات کلیدی و جستارهای جستجو
 • همکار شبکه جستجو
 • جایگاه وب
 • رفتار سایت
 • ویژگی‌های محصول

بهینه‌سازی برای کلیک‌ها (متوقف‌شده)

به‌روزرسانی سپتامبر ۲۰۱۷ «بهینه‌سازی برای کلیک‌ها» و «بهینه‌سازی برای تبدیل‌ها» برای تنظیمات جدید «بهینه‌سازی» جایگزین خواهد کرد. تبلیغ کنندگانی که در حال حاضر از بهینه‌سازی برای کلیک‌ها استفاده می‌کنند به طور خودکار به تنظیمات بهینه روی می‌آورند.

بهینه‌سازی برای کلیک‌ها قبلا جزو تنظیمات پیش‌فرض ادوردز بود، که آگهی‌هایی را که فکر می‌کرد بیش‌ترین کلیک را خواهند داشت نمایش می‌داد. برای کمپین‌های ویدیویی، این تنظیم ادوردز را به سمت بهینه‌سازی آگهی‌های شما برای بالاترین نرخ نمایش، به جای کلیک، هدایت می‌کند.

تنظیمات بهینه سازی برای کلیک‌ها تنها برای داده‌های پیشین به کار می‌رفت که بالاترین نرخ کلیک را در گذشته هدایت می‌کردند. این بدان معنی است که کمپین‌های جدید بدون داده‌های پیشین نادیده گرفته شدند، در حالی که تنظیمات بهینه جدید از نکات داده بیشتری برای پیش‌بینی تبلیغات با کیفیت بالا استفاده می‌کند.

بهینه‌سازی برای تبدیل‌ها (متوقف‌شده)

به‌روزرسانی در تاریخ سپتامبر ۲۰۱۷, «بهینه‌سازی برای کلیک‌ها» و «بهینه‌سازی برای تبدیل‌‌ها» را برای مجموعه جدید «بهینه‌سازی» جایگزین خواهد کرد. تبلیغ کنندگانی که در حال حاضر از بهینه‌سازی برای تبدیل‌ها استفاده می‌کنند به تنظیمات بهینه تغییر خواهند یافت.

این گزینه به ادوردز اجازه می‌دهد تا تبلیغی را انتخاب کند که به احتمال زیاد مشتری را به انجام عملیات مورد نظر شما هدایت می‌کند (به عنوان مثال خرید یا ارسال یک فرم ثبت‌نام). مانند بهینه‌سازی برای کلیک‌ها، این تنظیمات از داده‌های گذشته استفاده می‌کرد، بنابراین تنها تبلیغاتی را نشان می‌داد که باعث بیش‌ترین تبدیل در گذشته شدند. این الگوریتم آگهی‌های شما را برای تبدیل کلی بهینه می‌کند، نه بالاترین نرخ تبدیل یا ارزش کل تبدیلات.

از آنجا که این گزینه از ادوردز حذف شده‌است، تبلیغ کنندگان باید به جای آن از استراتژی خودکار پیشنهاد قیمت (مزایده)«حداکثر کردن تبدیل» استفاده کنند.

چرخش نامحدود

این تنظیم تبلیغ شما را به طور مساوی برای مدت‌زمان نامعینی خواهد چرخاند. همچنین هر یک از آگهی‌های شما را به تعداد یکسانی از مزایده‌ها وارد می‌کند که این فرصت را برای انجام یک آزمون کامل A/B برای فهمیدن اینکه کدام تبلیغات بهترین عملکرد را دارند، فراهم می‌کند.

این بدان معناست که شما کنترل کاملی بر آنچه می‌خواهید برای آن بهینه‌سازی کنید، خواهید داشت. اگر می‌خواهید تحلیلگر باشید و بخواهید زمان خود را برای بهینه‌سازی اهداف خاص صرف کنید، این میتواند یک استراتژی برای شما باشد. بسته به هزینه آگهی شما ممکن است به مقدار آماری قابل‌توجهی از داده‌ها دست پیدا کنید تا تصمیم بگیرید کدام تبلیغ بهترین عملکرد را دارد و قیمت‌ها و مکان‌های تبلیغ را براساس آن تنظیم کنید.

همچنین مهم است که مراقب یک تصور غلط مشترک باشیم که «چرخش یکنواخت» به این معنی است که هر تبلیغ عملکرد یکسانی خواهد داشت. همانند هر تبلیغ ادوردز دیگر، عملکرد به پیشنهادهای مزایده و امتیاز کیفیت بستگی دارد.

چرخش یکنواخت (متوقف‌شده)

به‌روزرسانی سپتامبر ۲۰۱۷ ,گزینه چرخش یکنواخت را متوقف خواهد کرد، به این معنی که تبلیغ کنندگانی که از این تنظیمات استفاده می‌کنند به تنظیمات «بهینه» جدید تغییر خواهند یافت.

این تنظیمات تقریبا با تنظیمات «چرخش نامحدود» یک‌سان بود، تنها تفاوت این است که تبلیغات شما به طور خودکار بعد از یک دوره ۹۰ روزه بهینه‌سازی می‌شوند.

هر کمپین با استفاده از هزینه به ازای کلیک پیشرفته، ROAS هدف، یا پیشنهاد قیمت هزینه به ازای فعالیت هدف، برای تبدیل بهینه می‌شد، در حالی که تمام کمپین‌های دیگر برای کلیک بهینه می‌شدند. اکنون تبلیغ کنندگان باید از استراتژی‌های هوشمند پیشنهاد قیمت برای ادامه تلاش‌های بهینه‌سازی شما به جای استفاده از Ad Rotation استفاده کنند.

در اینجا نحوه تنظیم Ad Rotation در ادوردز آورده شده ‌است

مرحله ۱: ادوردز را باز کنید

مرحله ۲: روی یک کمپین کلیک کنید

مرحله ۳: روی قسمت «تنظیمات» کلیک کنید.

مرحله ۴:به «تنظیمات اضافی» بروید و بر روی گزینه تحویل آگهی: Ad Rotation، پوشاندن فرکانس کلیک کنید.

مرحله ۵: روی ویرایش کلیک کنید.

مرحله ۶: نوع چرخش خود را انتخاب کنید.

مرحله ۷: روی ذخیره کلیک کنید.

قدم ۸ (پیشنهادی): به خودتان برسید و بروید آن دونات را که شدیدا دوست داشتید بردارید. شما سزاوار آن هستید.

طولانی بود؛ نخواندید؟

در اینجا خلاصه کوتاهی از آنچه تا اینجا گفتیم ارائه می‌شود:

Ad Rotation بسته به هدف شما بهترین عملکرد را در یک گروه تبلیغاتی نمایش خواهد داد.

دو گزینه چرخش (rotation) وجود دارد:

 • بهینه‌سازی
  • از هوش مصنوعی گوگل و یادگیری ماشین برای پیش‌بینی تبلیغ با بهترین عملکرد استفاده می‌کند.
 • چرخش نامحدود
  • چرخش به طور یکنواخت تا زمانی که خاموش شود.
  • بدون بهینه‌سازی خودکار.

به این نوشته امتیاز بدهید!

Avatar

علیرضا پیر

کار اصلی من سئو و تبلیغات در گوگل است ولی به صورت تجربی در سایر کانالهای دیجیتال مارکتینگ هم فعال هستم. سالهای زیادی در شرکتهای دیجیتال مارکتینگ و آژانس های تبلیغاتی فعالیت داشتم و اینجا سعی میکنم در کنار مقاله ها بخشی از تجربیاتم رو باهاتون به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×
  ورود / عضویت