» موفق های اکوسیستم » بیوگرافی احمد کلاته؛ کوچ بازاریابی دیجیتال و کارآفرین برتر ایرانی
احمد کلاته - Ahmad Kalaateh
موفق های اکوسیستم

بیوگرافی احمد کلاته؛ کوچ بازاریابی دیجیتال و کارآفرین برتر ایرانی

21 بهمن 1400 50320

‌برای آشنایی با افراد موفق و پیشرو جامعه، بهتر است به زندگی و مسیر رشد آنان نگاهی بیندازیم. این بار سراغ بیوگرافی احمد کلاته، از کارآفرینان موفق حوزه کسب و کار رفتیم.

بیوگرافی احمد کلاته

احمد کلاته یکی از تاثیرگذارترین افراد در اکوسیستم فروش اینترنتی ایران بوده که تا کنون آموزش‌های مختلفی را در زمینه فروش ارائه کرده است. او مدیر اولین سایت فروش محصولات هیدرولیکی‌ ست که از سال ۸۸ راه اندازی شد. همچنین مدیریت آکادمی آموزش دیجیتال مارکتینگ را نیز بر عهده دارد که به خوبی در توسعه آن ظاهر شد. در این مجموعه، کارگاه‌هایی به صورت هفتگی وجود دارد که مباحث مربوط به بازاریابی در آن مطرح می‌شود. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این کارگاه این است که کاملا عملی ارائه می‌شود و مقدمات و مباحث کم اهمیت در آن جایی ندارد. او در قالب همین کارگاه‌ها برای بیش از دو هزار نفر به صورت آنلاین، اشتغال زایی کرده است.

شروع جدی مسیر کسب و کار

احمد کلاته بدلیل مطابقت نداشتن سطح علمی دانشگاه با آموزش های به روز دنیا در زمینه کسب درآمد و کارآفرینی، از دانشگاه انصراف داد. پس از آن به طور جدی در زمینه آموزش فروش و بازاریابی فعالیت خود را پیگیری کرد. به دلیل تسلط به زبان انگلیسی توانست با مراجعه به منابع غیر فارسی، به مدت یک سال و سه ماه صفر تا صد اصول بازرگانی را در قالب سایت آموزش دهد. در خلال این مدت متوجه شد باید همزمان با تولید محصول، بازاریابی آن را نیز انجام دهد تا وقتی محصول آماده شد، برند هم ایجاد شده باشد.

در بیوگرافی احمد کلاته، باید از علی حاجی‌محمدی و ژان بقوسیان به عنوان دو تن از اساتید اثرگذار در زندگی کاری او نام برد. یکی از اساتید احمد کلاته به نام حمید محمودزاده به او توصیه می‌کند که بازار هدف خودش را گسترده کند و وارد دنیای دیجیتال مارکتینگ شود. برای تغییر این مسیر، سایت بازرگانی را کنار گذاشت و تمرکز خود را بر حوزه‌ای جدید معطوف کرد. تجربه های قبلی احمد کلاته در زمینه بازرگانی، به او امکان فعالیت با دیدگاه کامل‌تری را داده بود. نحوه تولید محتوا، طریقه بالا آوردن سایت، تبدیل لیدها به مشتری، ایمیل مارکتینگ و… از آموزه‌های قبلی او محسوب می‌شد و کمک شایانی به رشد و توسعه در زمینه کاری او کرد.

در کنار این مسئله، احمد تصمیم می گیرد دوره آموزشی بازرگانی را که زمان زیادی برای تولید آن صرف کرده بود، داخل سایت قرار دهد. این اقدام باعث شد تا در نهایت به آموزش بازاریابی اینترنتی وارد شود و پیشتازانه در این عرصه فعالیت کند. هدف او از به انجام رساندن پروژه، این بود تا افرادی که در پی یادگیری مهارت‌های فروش هستند، بتوانند به راحتی از منابع موثر و به روز استفاده کنند. احمد کلاته به تدریج، میزان آموزش‌های رایگان را در سایت افزایش داد. او یکی از دلایل پیشرفت و موفقیت خودش را همین مسئله می‌داند. چون معتقد است باعث علاقمندی مخاطب و جذب مشتری شده و به هویت برند شخصی، اعتبار می‌دهد.

احمد کلاته آکادمی

شکل ‌گیری یک برند موفق

احمد کلاته پس از طی این مسیر، تصمیم گرفت سمینارها و دوره‌های بیشتری برگزار کند. در بیوگرافی احمد کلاته باید به این مورد اشاره کرد که او تا به حال بیش از نود کارگاه تخصصی در حوزه آموزش بازاریابی، پیشبرد کسب و کار آنلاین و ترفندهای کسب درآمد از طریق اینترنت برگزار کرده‌ است. برگزاری این سمینارها، باعث شد شبکه‌‌ای گسترده از ارتباطات برای او ایجاد شود. همین مسئله باعث شد تا بتواند در شبکه ملی تلویزیون نیز سخنرانی داشته باشد. توالی این اتفاقات، موجب شکل گیری یک برند سازی عالی برای احمد کلاته شد.

دوره آموزشی وبمستر

یکی از دوره های آموزشی احمد کلاته که به صورت رایگان توسط آکادمی کسب و کار اینترنتی آماده شده، دوره نخبگان وبمستر است. دانشجویان به صورت آنلاین در این دوره شرکت می کنند. در این دوره طراحی سایت، آموزش سئو، آموزش اینستاگرام مارکتینگ، آموزش تبلیغ نویسی و هر آن چیزی که در زمینه دیجیتال مارکتینگ به یادگیری آن نیاز است، ارائه داده می‌شود. او عقیده دارد: «وقتی یک محصول خوب دارید که به کیفیت آن مطمئن هستید و می‌دانید که مسیر زندگی خیلی از افراد را تغییر می‌دهد، وظیفه دارید آن را به فروش برسانید».

تا کنون بیشتر از سه هزار نفر نفر در دوره ها و کارگاه های حضوری و بیش از نه هزار نفر در دوره های آنلاین آموزشی احمد کلاته شرکت کرده اند.

دوره نخبگان وبمستر احمد کلاته شامل بیش از پنجاه ساعت آموزش در زمینه دیجیتال مارکتینگ است. کافی ست در هر روز سه ساعت به صورت مستمر زمان بگذارید؛ در مدت ۱۶ روز آموزش‌ها را به پایان خواهید رساند. در این دوره تمام مباحثی را که نیاز دارید تا کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید و به درآمد برسید به شما آموزش داده خواهد شد. استارت این دوره از سال نود و شش زده شد و تا به حال، در طی سه دوره برگزار شده است.

گسترش برند

احمد کلاته می‌گوید حتی اگر عاشق کارتان هم باشید، به تنهایی نمی توانید کار کنید و درآمد بالایی به دست آورید. باید تخصص خودتان را به افراد دیگر هم آموزش داده تا بتوانید کسب و کارتان را گسترش دهید. با این کار صاحب بیزینسی خواهید شد که افراد را دور هم جمع کرده و برای یک هدف مشترک تلاش می‌کنید.

احمد کلاته در کنار برگزاری دوره‌ها و سمینارهای آموزشی، بخش زیادی از فعالیت خود را در اینستاگرام پیش برد و در آن جا نیز به گسترش برند خود مشغول شد. این بار، نه از طریق تیم فروش، بلکه خود او اقدام به بازاریابی کرد. دوره آموزشی «درآمد بیش از حد از اینستاگرام» را آماده کرد و پس از اطلاع رسانی، با فروش ناباورانه‌ای مواجه شد.

درس‌هایی از زندگی احمد کلاته

آشنایی با زندگی افرادی که توانسته‌اند در فرایند شغلی به موفقیت دست پیدا کنند می‌تواند برای ما الهام بخش باشد. بیوگرافی احمد کلاته، با ذکر فراز و نشیب‌هایی که در مسیر کسب و کار داشته، راهنمای خوبی برای ایجاد انگیزه و تداوم در راه موفقیت است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 5.00
Avatar

تیم تحریریه دی ام رمپ

ما واحد تحریریه دی ام رمپ هستیم. تحقیق میکنیم و مطالب مفید رو باهاتون به اشتراک میگذاریم. باهامون همراه باشین و با نظراتتون ما رو خوشحال کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت