» ایمیل مارکتینگ » اشتباهات رایج در ایمیل مارکتینگ
اشتباهات رایج در ایمیل مارکتینگ
ایمیل مارکتینگ

اشتباهات رایج در ایمیل مارکتینگ

8 دی 1400 47158

یکی از مهم ترین ابزارهای مارکتینگ، ایمیل است. در واقع شما اگر دارای شرکت بزرگ و یا کوچک هستید، استفاده از ایمیل می تواند در توسعه کسب و کارهای شما بسیار مفید باشد. در واقع شما با استفاده از سرویس ایمیل می توانید به طور مستقیم با کاربران ارتباط برقرار کنید و کسب و کار خود را معرفی کنید. در کمپین های ایمیل مارکتینگ اگر شما نکاتی را رعایت نکنید، نمی توانید بازخورد مناسبی را دریافت کنید. در این مقاله ما قصد داریم اشتباهات رایجی که در ایمیل مارکتینگ ممکن است رخ دهد را برای شما شرح دهیم.

 

ایمیل مارکتینگ چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم اشتباهات رایج را بررسی کنیم بهتر است ایمیل مارکتینگ را تعریف کنیم. در یک تعریف ساده ایمیل مارکتینگ یعنی استفاده از ابزار ایمیل و ارسال پیام به مخاطبان هدف در راستای جذب مشتریان جدید و حفظ رابطه با مشتریان قدیمی. در واقع شما با ایمیل مارکتینگ می توانید در برند سازی و آگاهی از برند، ترغیب به خرید، حفظ مشتریان و وفادارسازی استفاده کنید.

در سال ۱۹۷۸ گری توئرک در شرکت  Digital Equipment Corporation، به جای آنکه برای هر مشتری یک ایمیل ارسال کند، متنی را نوشت و همزمان آن را برای ۴۰۰ مشتری فرستاد و از آن به بعد او را پدر ایمیل مارکتینگ نامیدند.

 

اشتباهات رایج در ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یکی از قدرتمندترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است. اگر از این ابزار به درستی استفاده شود، باعث ایجاد ارتباط قوی، افزایش اعتماد و شناخت بیشتر مخاطبان با برند می شود. برای آنکه شما بتوانید از مزایا این ابزار استفاده کنید، بهتر است از برخی اشتباهات رایج اجتناب کنید. در ادامه می خواهیم این اشتباهات رایج را بازگو کنیم. 

 

انتخاب عنوان نامناسب

یکی از مهمترین بخش های ایمیل، انتخاب عنوان مناسب است. در واقع عنوان شما باید ساده و در عین حال جذاب و با معنی باشد. نوع نوشتار باید خبری باشد و در عین حال اطلاعاتی را به کاربر برساند. در بررسی تحقیقات انجام شده، در صورت استفاده از عنوان های جذاب بیش از ۵۰ درصد از افراد به باز کردن ایمیل ترغیب شده اند. 

 

دسته بندی نکردن مشترکین

دسته بندی کردن مشترکین یکی از اصلی ترین موارد است که شما باید آن را رعایت کنید. در واقع ممکن است نیازها و خواسته های مشترکین شما متفاوت باشد. گاهی اوقات افراد به خبرنامه ها علاقه دارند و یا برخی دیگر علاقمند به دریافت هدیه و کدهای تخفیف هستند. در نتیجه دسته بندی مشترکین یکی از مهمترین مسائل است.

 

اشتباهات رایج در ایمیل مارکتینگ
اشتباهات رایج در ایمیل مارکتینگ

 

تاخیر در ارسال کمپین

رایج ترین اشتباه در ایمیل مارکتینگ، تاخیر در اجرای کمپین است. در واقع شما باید کمپین خود را فعال نگه دارید. در گذشته اگر شما به مشتریان ایمیل ارسال کرده اید و آن ها با برند شما آشنا هستند، پس شما می توانید فروش محصولات خود را افزایش دهید و دلیلی برای تاخیر آن وجود ندارد.

 

ارسال ایمیل بدون انجام تست

حتما قبل از ارسال ایمیل به مخاطبان بهتر است ایمیل خود را تست کنید. در صورتی که این کار را انجام نداده اید، به هیچ عنوان ایمیل را ارسال کنید. انجام تست A/B  و یا ارسال دو نسخه از یک ایمیل، می تواند راه مناسبی برای دستیابی به یک قالب مناسب برای کمپین های شما باشد. 

 

نادیده گرفتن آنالیزها

آنالیز کردن ایمیل ها می تواند تاثیر مثبتی در اجرای کمپین های بعدی شما داشته باشد. در واقع شما با آنالیز ایمیل ها متوجه میشوید که مشترکین از محصول و خدمات شما استقبال کرده اند یا خیر؟ این کار باعث می شود که شما بتوانید استراتژی های ایمیل مارکتینگ خود را بهبود ببخشید.

 

ارسال ایمیل خوشامدگویی به مشتریان جدید

هنگامی که شخصی در سایت شما ثبت نام می کند و یا برای اولین بار خرید می کند، شما باید برای او ایمیل خوشامدگویی ارسال کنید. عدم ارسال این ایمیل یکی دیگر از اشتباهات رایج در ایمیل مارکتینگ است. ارسال این ایمیل باعث ارتباط بهتر شما با مشترکین و تمایل بیشتر آنها به باز کردن ایمیل های شما می شود.

 

ارسال ایمیل در زمان نامناسب

یکی دیگر از اشتباهات رایج در ایمیل مارکتینگ در نظر گرفتن زمان مناسب برای ارسال است. شما می توانید با بررسی نرخ باز کردن ایمیل ها، زمان مناسب برای ارسال را پیدا کنید. یکی دیگر از راهکارها این است که شما در کمپین ها مختلف، زمان های مناسب برای ارسال را بسنجید.

 

ارسال ایمیل به صورت نامنظم

ثبات در ارسال منظم ایمیل می تواند در کسب نرخ کلیک و نرخ باز کردن ایمیل ها کمک کند. اگر شما در تاریخ و زمان مناسب این ایمیل ها را ارسال کنید، مشترکین شما در همان روز و ساعت منتظر ایمیل شما خواهند بود. در صورتی که شما این کار را به صورت نامنظم انجام دهید، مشترکین شما را فراموش می کنند و حتی ممکن است لغو اشتراک کنند.

 

فراخوان مبهم 

یکی دیگر از مهمترین اشتباهات در ارسال ایمیل، فراخوان مبهم و یا همان CTA است. در واقع شما باید تعیین کنید که بعد از خواندن ایمیل از مخاطب خود چه انتظاری دارید؟

در واقع ایمیل های شما باید حاوی فراخوان های واضح و روشن باشد اگر شما نتوانید یک CTA واضحی در ایمیل خود قرار دهید، این احتمال وجود دارد که مشترکان اون هدف شما که می تواند پرکردن یک فرم و یا خرید یک محصول باشد را انجام ندهد. همچنین بهتر است که فراخوان شما در قسمت بالاتر قرار داشته باشد. این کار باعث می شود که نرخ کیلیک شما بالاتر برود.

 

اشتباهات رایج در ایمیل مارکتینگ
اشتباهات رایج در ایمیل مارکتینگ

خوانا نبودن ایمیل برای کاربران موبایل

فراموش کردن کاربران موبایل و خوانا نبودن ایمیل برا موبایل یکی دیگر از اشتباهات رایج است. امروزه بسیاری از افراد کارهای روزمره خود را با موبایل انجام میدهند. چک کردن پیام ها یکی از پرکاربرد ترین استفاده ها از موبایل است. بیش از ۸۰ درصد مخاطبان شما ایمیل را از طریق موبایل انجام می دهند. در نتیجه شما باید خوانا بودن ایمیل برای کاربران موبایل را در نظر بگیرید.

 

استفاده زیاد از تصاویر

استفاده از تصاویر زیبا می تواند در انتقال پیام شما به مخاطب و همچنین جذب آن بسیار موثر باشد. بنابراین بهتر است تا حد امکان از تصاویر واضح و کم استفاده کنید.

 

ارسال ایمیل در تعداد مناسب

شما می توانید با ارسال ایمیل حس اهمیت را به مخاطبان ارسال کنید. اما ارسال بیش از حد ایمیل به مخاطبان این حس مزاحمت را به مخاطب القا می کند و باعث لغو اشتراک می شود. بنابراین بهتر است شما قبل از ارسال ایمیل، مطمئن شوید که آیا کمپین شما برای مخاطبان مناسب است.

 

ارسال ایمیل یکی از بهترین روش ها برای جذب مخاطب و اجرا کمپین های تبلیغاتی است. بهتر است قبل از استفاده از این سرویس شما بهترین روش ها برای ارسال ایمیل و همچنین اشتباهات رایج در ارسال ایمیل را بدانید و بعد از آن از سرویس ایمیل برای اجرا تبلیغات و کمپین ها استفاده کنید. در این مقاله ما به اشتباهات رایج در ارسال ایمیل در کمپین های تبلیغاتی را بررسی کرده ایم.

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 4.22
سهیل نجارزاده

سهیل نجارزاده

فارغ التحصیل رشته اقتصاد،علاقمند به دنیای دیجیتال مارکتینگ، سابقه فعالیت در حوزه بازاریابی دیجیتال(تولید محتوا، سوشال مدیا، سئو و...). برگزاری رویداد های مختلف در شرکت رویداد شیرین در زمینه دیجیتال مارکتینگ، دوره های شتابدهی استارتاپ ها

تعداد دیدگاهها: 7

 1. Avatar
  طاهرزاده

  شرکت ما از تبلیغات ایمیل مارکتینگ نتیجه خیلی خوبی گرفت و به نظرم برای یک سری مشاغل خیلی خوبه

 2. Avatar
  طاهرزاده

  سلام و درود
  شرکت ما از تبلیغات ایمیل مارکتینگ نتیجه خیلی خوبی گرفت و به نظرم برای یک سری مشاغل خیلی خوبه

  • سهیل نجارزاده
   سهیل نجارزاده

   بسیار عالی، این کار را به صورت مداوم انجام دهید و با مشتریان خود در ارتباط باشید

 3. Avatar
  محمد محمودی

  من برای شرکتم یکی دوبار ایمیل مارکتینگ انجام دادم و چون بدون آنالیز جامعه هدف بود نتیجه نگرفتم

  • سهیل نجارزاده
   سهیل نجارزاده

   دقیقا، اولین کاری که باید انجام دهید، این است که شما جامعه هدف خودتون رو مشخص کنید و بتوانید با آن ها در ارتباط باشید

 4. Avatar
  مهدی

  خیلی از شرکت ها هنوز هم فقط راه ارتباطیشون ایمیل و البته من با تبلیغات ایمیلی برای بهضی از کسب و کارا موافق نیستم

  • سهیل نجارزاده
   سهیل نجارزاده

   بستگی به جامعه هدف شما بستگی دارد و اینکه مخاطبان شما به چه مقدار از ایمیل استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×
  ورود / عضویت