» اخبار وبینارها » در وبینار رازهای سئوی محتوا چه گذشت؟
رازهای سئو محتوا
اخبار وبینارها

در وبینار رازهای سئوی محتوا چه گذشت؟

19 بهمن 1400 30115

اگر به دیجیتال مارکتینگ علاقه مند باشید یا در این حوزه فعالیت میکنید قطعا میدانید که سئوی محتوا یکی از مهم ترین مسائلی است که باید به آن پرداخته شود.

سه شنبه ۷ دی ماه ۱۴۰۰ وبیناری با عنوان «رازهای سئو محتوا و قوانین نانوشته آن» توسط محمد فروغی، کارشناس بازاریابی محتوایی سابق فیلیمو و مدیر بازاریابی محتوایی فراپیام و رمپ دیجیتال مارکتینگ بر بستر ایسمینار برگزار شد.

این وبینار برای کسانی که با سئو یا بازاریابی محتوایی آشنا هستند و به دنبال یادگیری نکات جدیدی هستند، استراتژیستهایی که بر کسب و کارها تمرکز دارند، وب مسترها، دیجیتال مارکترها، تدوینگران استراتژی و تقویم محتوایی، سئوکارها، افراد تازه آشنا شده با سئو و مدیران کسب و کارها به قصد بالا بردن سطح آگاهی خود در این حوزه مخاطبان مناسبی برای این وبینار بودند.

جالب است بدانید که برای طی کردن فرآیند سئو، ابتدا باید به سئو فنی سایت رسیدگی کرد و پس از نیاز است تا توجه به سئو محتوایی معطوف شود.

سئو محتوا را مهم ترین قسمت فرآیند سئو داخلی میدانند چرا که با بهینه شدن صحیح محتوا ارتباط مستقیمی دارد و زمانی که کلمه های کلیدی در موتورهای جستجو رشد میکنند، سئو نیز به رشد میرسد.

به بیان دیگر تعریف مناسبی که میتوان از سئو محتوا ارائه داد این است: تولید محتوایی که به صورت آنلاین است و هم برای کاربران و هم موتورهای جستجو از جذابیت برخوردار است.

قطعا زمانی که در جستجوی موضوع یا سوالی به موتورهای جستجو مراجعه میکنید به عنوان کاربر، انتظار دارید که سوال شما به وسیله محتوای با کیفیتی که به طور مداوم تولید میشود، پاسخ داده شود و بهترین محتوا، محتوایی است که بهترین و روانترین پاسخ را در اختیار شما قرار دهد. هر کاربر دیگری جز شما نیز همین انتظار را دارد.

اما از دید موتورهای جستجو این داستان متفاوت است. از دید موتورهای جستجو، سئو محتوایی همه روشها و تکنیکهایی است که برای رباتهای خزنده قابل شناسایی و خوانده شدن باشد و البته که از ساختار مناسبی نیز بهره مند باشند.

پس در سئو با دو مخاطب طرف هستیم، اول کاربران جستجوگری که به دنبال محتوای خوب و روان هستند و دوم، موتورهایی که رباتهای خزنده آنها میخواهند محتوای ساختارمند را شناسایی کنند.

در وبینار رازهای سئو محتوا به شناسایی این دو مبحث پرداخته شد.

سرفصلهای مطرح شده در این وبینار نیز به شرح زیر بودند:

 

تاریخچه و مفاهیم بازاریابی محتوایی
تدوین استراتژی محتوایی
نگاهی عمیق به فرآیند تولید محتوا (Content Production)
معرفی انواع روش های بازاریابی محتوا
چرا بازاریابی محتوا مهم است؟
تاثیر محتوا در کسب و کارهای مختلف
ایده پردازی در تولید محتوا
ابزارهای تولید محتوا
مراحل تولید محتوا و ارزیابی محتوا
آیا محتوای ما کاربر پسند است؟
توزیع محتوا (Content Distribution)
ترویج محتوا (Content Promotion)
نگاهی بر تکنیک های تولید محتوا و سئوی محتوا

 

همانطور که ملاحظه کردید، سئو در دو بخش فنی و محتوایی بررسی میشود، در این وبینار به نکات و رازهایی پیرامون سئو محتوا پرداخته شد.

ممکن است تا به امروز کار تولید محتوا را بدون در نظر گرفتن نکات سئویی انجام میدادید اما پس از شرکت در این وبینار با نکات و رازهای مهمی آشنا میشوید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 4.89
Avatar

تیم تحریریه دی ام رمپ

ما واحد تحریریه دی ام رمپ هستیم. تحقیق میکنیم و مطالب مفید رو باهاتون به اشتراک میگذاریم. باهامون همراه باشین و با نظراتتون ما رو خوشحال کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت